Пластиковий злив для даху

Показати:
36
6 12 36
Сортувати:
За замовчуванням
Від дорогих Від дешевих За замовчуванням

Водостічний злив – це кінцевий елемент системи металевого і пластикового водостоку, через який дощова вода йде в зливову каналізацію або в ґрунт за межами фундаменту. Але формування дощові зливи – часто має на увазі водостічну систему цілком. Водовідливи роблять із пластику й сталі, але 80% сучасних водостічних систем пластикові. Водовідливи приватних будинків як правило зовнішні. Труби і жолоби йдуть зовні фасаду будівлі, а значить повинні добре виглядати, не вигоряти на сонці і добре справлятися з потоком води. Якщо пропускна система водостічного зливу розрахована неправильно, вона «захлинеться» під час сильної зливи. І ціна такої «економії» – це залитий фасад, відшарована штукатурка та інші «принади».

Водостічний злив.jpg

Як розрахувати діаметр пластикового зливу для даху

Якщо ми не маємо на увазі під зливом кінцевий елемент, по суті, коліно, яке спрямовує потік, то для розрахунку нам знадобляться:

  • площа покрівлі, з якої потрібно зібрати і відвести воду – це головне, що визначає кількість точок зливу і розмір системи водовідведення;
  • матеріал покрівлі – шорстка поверхня бітумної черепиці, гальмує водний потік і ударне навантаження на водостічний злив менше, а значить нижча ціна, тому що можна купити систему меншого діаметру;
  • кут скату покрівлі – плоскі або майже плоскі (ухил 3-5°) збирають воду повільніше, навантаження на водостічний злив менше, а круті металеві дахи від (12 до 40 °) працюють як трамплін.

Ще важливо знати показник опадів для регіону, але на Україні різниця рівнів опадів відрізняється несуттєво. Варто враховувати лише те, що зливи бувають частіше в західних регіонах, значить потрібно купити дощові зливи з запасом по діаметру і пропускній здатності. А де-небудь в Херсоні можна навпаки купити водостік меншого діаметру, якщо розрахунок показує на межі між двома діаметрами.

Розібратися з діаметром водостічного зливу допоможуть приклади див.малюнок нижче.

Для початку потрібно схематично розподілити скати за напрямками і розставити крапки водостічних зливів.

Діаметр водостічного зливу.jpg

Потім, знаючи площу кожного скату, підібрати діаметр жолоба і труби дощового зливу, див. малюнок нижче:

Підбірка діаметра жолоба і труби.jpg

Порахувати ціну водостічної системи цілком можна самостійно, просто зібравши ціни потрібних елементів, або надіславши нам ескіз вашої покрівлі, і отримаєте розрахунок підсумковою кількості деталей та ціну.

Види й особливості пластикових водовідливів

Якщо повернутися до визначення, що злив – це кінцевий елемент водостічної системи, то виглядає він як коліно або стикувальна муфта, для труби, яка переходить в зливовий колодязь, іноді водостічним зливом називають і саму лійку, див. фото нижче.

Види пластикових водовідливів.jpg

Але крім виду і розмірів важливі міцність і довговічність самих елементів. Дощові зливи з первинного та пофарбованого в масі пластика прослужать набагато довше ніж забарвлені по поверхні елементи дешевого водостоку з вдруге переробленого пластику. Але коли ключовим параметром є ціна, і ви готові до того, що жолоби і труби вигорятимуть трохи швидше, звертайте увагу на конструкцію, товщину і міцність ключових вузлів. Як виглядають і чи є взагалі ущільнення. Дешевий водостік почне текти буквально в перший рік, а потім почне вигоряти і тріскатися. 

Особливості водовідливів.jpg

Звертайте також увагу на репутацію бренду, термін гарантії і як легко її отримати, чи немає підводних каменів у вигляді нездійсненних умов, наприклад, збереження наклейок, талонів тощо, див. приклад.

Гарантія водостоку.jpg

Якщо виникли питання щодо наявності, ціни, підбору пластикових водостічних зливів для даху, телефонуйте за номером (0800) 50-54-52, обов'язково допоможемо й запропонуємо оптимальний варіант відповідно до розміру й наявності товару. Тим паче, що у нас більше 20 регіональних складів, і водостік польського бренду Profil , можна забрати самовивозом.