В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Відбійні молотки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Відбійний молоток це вузькоспеціалізованим інструмент для руйнування гірських порід, старих будівельних або дорожніх конструкцій, а також для внесення змін в конфігурацію конструкцій в процесі виконання будівельних робіт. Існує 4 види відбійних молотків - пневматичні, гідравлічні, електричні і мотто. Кожен з них має свої переваги і недоліки, а також області переважного застосування. Купити відбійний молоток краще після того, як буде визначено тип необхідного пристрою, проаналізовані обсяги і періодичність експлуатації.

Принцип роботи і будова відбійних молотків

Відбійний молотокОсновою роботи будь-якого відбійного молотка є закон збереження імпульсу. Ударник (поршень), що рухається поступально, всередині молотка при кожному зіткненні передає свій імпульс або корпусу інструменту, в якому закріплена насадка, або безпосередньо робочій насадці. Джерелом енергії руху ударника може бути повітряний компресор (стиснене повітря), гідравлічна станція (рідина під тиском), електричний струм або двигун внутрішнього згоряння (мотто). Передача імпульсу корпусу інструменту використовується при використанні електричного і мотто відбійних молотків. У пневматичних і гідравлічних молотках поршень-ударник взаємодіє безпосередньо з насадкою (піка, зубило, лом і інші).

Пневматичний і гідравлічний відбійні молотки

Пневматичний і гідравлічний відбійні молотки мають однаковий принцип роботи. Схематично реалізація цього принципу зображена на малюнку нижче.

Принцип роботи пневматичного та гідравлічного відбійного молотка

При відсутності навантаження на ударний шток тиск в циліндрі над і під поршнем вирівнюється, а отвір для виведення відпрацьованого повітря перекрито. Поршень знаходиться в спокої. При натисканні на шток, поршень піднімається вгору, відкриваючи вихідний отвір для камери нижче поршня. У нижній камері різко падає тиск. У «золотнику» відкривається доступ повітря під високим тиском у верхню камеру. У верхній камері тиск повітря різко зростає. Масивний поршень починає рухатися вниз з великим прискоренням. Поршень передає імпульс свого руху штоку в момент їх контакту і продовжує діяти на шток до відкриття вихідного отвору над поршнем. У цей момент тиск в нижній камері зростає, а тиск у верхній камері різко падає. Через різницю тисків «золотник» підключає канал повітря під великим тиском до нижньої камері (по малюнку «стан після удару»).

Поршень починає рух вгору до виходу в початкове положення, перед ударом. І процес повторюється. Це відбувається до тих пір, поки не зникне вплив на шток і поршень залишиться в стані рівноваги. Повернення ударної вставки забезпечується пружиною на спеціальному пристрої (стакан), в якому закріплюється ударна насадка (на малюнку відсутній). Якщо змінити «стиснене повітря» на «гідравлічну рідину під тиском», то вийде принцип роботи гідравлічного відбійного молотка. Для забезпечення експлуатації пневматичного пристрою необхідний повітряний компресор (джерело стисненого повітря). Повітря від нього подається на молоток по шлангу високого тиску. Відпрацьоване повітря виходить в атмосферу. У разі гідравлічного пристрою необхідна гідравлічна станція, яка з'єднується з інструментом за допомогою двох шлангів високого тиску для подачі рідини і її відведення назад, в станцію.

Електричний- і мотто- відбійний молоток

Принцип роботи даного виду відбійних молотків схематично зображено на малюнку нижче.

Принцип роботи електричного та бензинового відбійного молотка

Завдяки кривошипно-шатунному механізму, поршень рухається зворотно-поступально і стискає повітря, або створює розрідження в просторі між поршнем і бойком. Під час стискання повітря впливає на бойок, який б’є об дно циліндра (можливо хвостовик насадки). При зворотному русі, тиск повітря між поршнем і бойком різко зменшується, в результаті чого, бойок «втягується» назад в циліндр.

Є конструкції, в яких циліндр є безпосередньо бойком, рухаючись в шахті корпусу. Кривошипно-шатунний механізм приводиться в рух або електродвигуном або двигуном внутрішнього згоряння. Використання стисненого повітря як механізму, який взаємодіє з бойком, зменшує ефект «віддачі» інструменту. Спрацьовує принцип повітряного амортизатора. Зменшення поздовжньої вібрації забезпечується, також, наявністю кривошипно-шатунного механізму, який частину енергії «віддачі» агрегату переводить в енергію поперечних вібрацій

Оцінка зручності роботи з різними видами відбійних молотків

Перший критерій оцінки це мобільність.

  1. Електричний відбійний молоток живиться від електричної мережі, тому може працювати недалеко від точки підключення.
  2. Пневматичний і гідравлічний відбійні молотки мають обмежену мобільність. Вони можуть працювати тільки в зв'язці з компресором або гідравлічною станцією відповідно. Мобільність системи залежить від мобільності допоміжних агрегатів, які можуть працювати від електричної мережі або від двигуна внутрішнього згоряння.
  3. Мобільним є моторизований відбійний молоток. Хоча дана модель інструменту менш поширена в порівнянні з іншими.

Другим критерієм розглянемо силу вібрації, стан повітря, який буде вдихати людина під час роботи.

  1. Пневматичні і гідравлічні відбійники при роботі використовують робочу насадку, яка рухається. Під час удару  рухаються як ударний шток, так і корпус молотка. Якщо на шляху буріння трапляється матеріал набагато міцніший, ніж початковий (наприклад, арматура залізобетону), то різко збільшується віддача і вібрація інструмента. Однак подібна конструкція апарату є досить простою, що спрощує його обслуговування і ремонт.
  2. У електричних і моторизованих відбійників конструкція складніше. Однак вони не вимагають використання додаткових механізмів і мають більш низькі показники вібрації. Хоча у моторизованих молотків збільшена гучність і задимленість безпосередньо на місці роботи в зв'язку з використанням двигуна внутрішнього згоряння.

Відбійний молоток в роботі

Як вибрати відбійний молоток

  1. Першим критерієм вибору є тип інструменту. Якщо потрібен автономний агрегат, то альтернативи моторизованому молотку немає. Для роботи пневматичного або гідравлічного пристрою необхідна наявність компресора або гідравлічної станції. Електричний відбійник може працювати тільки при наявності електроживлення.
  2. Потужність пристрою напряму пов'язана з його масою і, відповідно, з областю застосування. Характеризується силою удару і кількістю ударів з хвилину. Чим вище енергія і кількість ударів, тим ефективніше працює відбійник. Зазвичай, при збільшенні енергії удару збільшується маса відбійного молотка. Зменшення енергії удару може частково компенсуватися збільшенням частоти ударів. Значення енергії варіюються в межах від 15-20 Дж (легкі інструменти) до 50 Дж (важкі). Частота ударів змінюється от 1100 (важкі) до 4500 (легкі) ударів в хвилину. Маса змінюється від 5 до 15 кг. Легкі молотки зазвичай використовуються для горизонтальних і вертикальних ( «стельових») робіт. Важкі відбійники призначені тільки для вертикального (вниз) буріння. Звертайте увагу на можливість регулювання частоти або енергії ударів. Це дозволить оптимізувати застосування відбійного молотка.
  3. Наявність набору насадок для роботи - це плюс до вибору агрегату. Насадки роблять роботу більш зручною та продуктивною.
  4. Потрібно звертати увагу на рівень вібрації пристрою. Характеристика повинна бути вказана в технічній документації.
  5. Гідравлічні і пневматичні відбійники використовуються тільки професійно -  будівельними, дорожніми та рятувальними організаціями. Це пов'язано з високою вартістю устаткування, що забезпечує роботу системи і частково з високою вартістю обслуговування. Якщо придбання повітряного компресора не є фінансовою проблемою, то використання пневматичного агрегату цілком допустимо для побутових потреб.
  6. Електричні і моторизовані пристрої можуть використовуватися як в промисловому масштабі, так і в побуті.

При експлуатації будь-якого виду відбійних молотків виконання регламентних робіт є обов'язковим. Це пов'язано з великою кількістю пилу при виконанні робіт. Ця ж причина передбачає використання захисних окулярів і респіраторів при роботі з відбійниками.

Купити відбійний молоток можна в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте відбійники в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який відбійний молоток підійде Вам для виконання необхідних робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про відбійні молотки:

  • ❓ Електричний або пневматичний відбійний молоток – який краще?
  • У кожного є свої особливості. Для роботи пневматичного молотка необхідний компресор, знайти зубило для пневмомолотка на ринку складніше, основна перевага – простота пристрою, тривалий термін експлуатації. Конструкція електричного відбійника складніша, в ньому більше деталей – відповідно вони частіше виходять з ладу через навантаженя, але витратні матеріали на ринку знайти простіше.
  • ❓ Чи може перфоратор замінити відбійний молоток?
  • Може, є перфоратори з 2-ма режимами роботи (удар і свердління з ударом) і вертикальним розташуванням двигуна (так звані бочкові). У них є можливість робити таку ж роботу як і у відбійного молотка, але потрібно чітко розуміти об'єми роботи.
  • ❓ Скільки можна працювати відбійним молотком, щоб не перегріти його?
  • Це індивідуально, і залежить для кожного виду робіт і потужності відбійника. Також потрібно не забувати використовувати мастило для бурів, яке змащує хвостовик зубила. Це попередить перегрів патрона.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Відбійні молотки?
  • Відбійні молотки AEG

    Відбійні молотки BOSCH

    Відбійні молотки Crown

    Відбійні молотки DeWALT

    Відбійні молотки DWT