В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Термоси

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Випити взимку гарячий чай під час тривалої прогулянки або взяти на літній пікнік морозиво? У цьому допоможе такий вид термопосуду як «термос». А що таке термос? Як він працює? Хто його придумав і які є різновиди? Давайте дізнаємося разом відповіді на питання, які нас цікавлять.

Термоси – принцип роботи і пристрій

Термос – це вакуумний посудин для максимально довгої підтримки температури речовини, яка знаходиться всередині. Назва «термос» бере коріння від грецького слова «therme» - гарячий. По суті, це посудина з двома стінками. Між стінками створений вакуум (відкачано повітря). Завдяки вакууму вдається максимально знизити теплопередачу між вмістом всередині термоса і навколишнього середовища.

Купити термос в інтернет-магазині – критерії вибору перед покупкою

Перш ніж купити хороший термос, який відповідає вашим вимогам, потрібно розібратися в різновидах і характеристиках. У першу чергу розберемо різновиди.

  1. Похідні термоси для напоїв – характеризуються вузькою шийкою. Як правило, об'єм до 1 літра. Довго зберігають температуру напою.

  2. Термос з помповим насосом (пневмонасоси) призначений також для напоїв, але розміщується стаціонарно (у будинку, офісі). Зручний тим, що не потрібно постійно відкручувати кришку. Для того щоб налити напій в чашку, потрібно натиснути на спеціальну кнопочку або важіль і підставити чашку під носик термоса. Як правило, обсяг таких термосів більше 1-го літра. Він істотно заощаджує електроенергію. Вранці нагріли воду, заварили чай і цілий день він гарячий.

  3. Харчові термоси – характеризуються широкою шийкою. Дуже зручний варіант брати обід на роботу або в школу. Їжа буде свіжою, гарячою і смачною. Різновидом харчових термосів є термоси з судочками. Усередині термоса передбачено кілька судочків, які наповнюються різними стравами.

  4. Універсальні термоси – призначені як для напоїв, так і для їжі. Шийка в таких термосах широка, а спеціальна кнопочка на кришці дозволяє використовувати його для напоїв. Натиснувши кнопку на кришці термоса, напій легко налити в чашку, а якщо термос взяли з їжею, то в цьому випадку необхідно кришку повністю відкрутити і можна насолоджуватися обідом.

  5. Термоси для пляшечок з дитячим харчуванням відрізняються особливою формою і призначені для дитячих пляшечок. З ними можна сміливо вирушати на тривалу прогулянку і годувати дитину теплою їжею. Всередину ставиться повністю пляшечка, а не наливається дитяче харчування.

  6. Термокружки. Хоча їх стінки також мають подвійну структуру з вакуумом посередині, але тепло вони зберігають не так довго. Кришки термокружек не призначені для тривалого термозбереження, тому вони зберігають температуру напою впродовж декількох годин.

Конструкція пробки. Всі термоси мають дві кришки – зовнішню (у вигляді чашечки) і внутрішню пробку Внутрішня пробка буває двох видів:

  1. Цілісна без отворів (глуха) – максимально високе термозбереження, але вміст можна дістати тільки відкрутивши пробку.

  2. З отвором - дозволяє витягувати вміст не викручуючи пробки. Механізм передбачає спеціальний механізм - кнопку, помпу або важіль. Натиснувши кнопку або піднявши важіль, ви відкриєте отвір і наллється рідина. Потрібно враховувати, що ці механізми зменшують тривалість термозбереження.

Матеріал внутрішньої стінки буває:

  • Металевий – не б'ється, але може вбирати різні запахи. Якщо ви використовуєте термос для кави, то наливши цього разу чай, ви можете здивуватися, бо він може бути з ароматом кави. Щоб цього уникнути, потрібно вчасно мити термос і виливати залишки напою.

  • Скляний – не вбирає запахи, але може розбитися. Це своєрідна термосклянка всередині пластикового або металевого корпусу – відмінно зберігає тепло.

Матеріал корпусу (зовнішньої стінки):

  • металевий;

  • пластиковий.

За допомогою різних вставок із шкірозамінника, шкіри, тканини або гуми термоси мають дуже гарний вигляд. Такі вставки одночасно прикрашають і допомагають зручно розміщувати його в руці.

Об'єм:

  • до 0,5 літрів – міні-термоси, які помістяться навіть у дамську сумочку. Дуже зручні для «кавоманів», які вміють варити смачну каву;

  • від 0,5 літрів до 1 літра – найбільш користуються попитом термоси такого обсягу у подорожуючих «порожняком»;

  • від 1 літра і більше – частіше використовують стаціонарно вдома або під час подорожей, пікніків або походу великої компанії. Також їх часто беруть в дорогу з маленькими дітьми.

З огляду на всі вищеописані характеристики, стає зрозумілим, що на питання «скільки коштує термос?» Однозначної відповіді немає. Ціна термоса залежить у першу чергу від типу, конструкції, матеріалів і, звичайно, виробника.

А ось на питання: «Де купити термос?» Відповідь проста: “В інтернет-магазині «Побудуй». Наші менеджери дадуть відповідь на будь-яке ваше запитання, допоможуть зробити вибір. Відповідно до структури сайту розділ термопосуду знаходиться в розділі “Посуд”.

Термоси – цікаві факти з історії

Його придумали ще в далекому 19-му столітті. Відомий шотландський фізик і хімік Джеймс Дьюар у 1892 році придумав ємність з двома стінками і вакуумом між стінками. Такий посуд дозволяв зберігати температуру речовини всередині колби. Але Дьюар вважав, що винахід важливий тільки для науки і в побуті не користуватиметься попитом, тому не оформив патент на свій винахід. Цим і скористався німецький виробник скляних виробів Рейнгольд Бургер (Reinhold Burger). Він удосконалив посудину Дьюара, додавши пробку, кришку-стаканчик і металевий корпус. А щоб придумати назву, оголосив конкурс. У конкурсі переміг мешканець Мюнхена, який запропонував слово «термос». Спасибі, всім винахідникам і вченим за настільки зручну і корисну посуд!

Інтернет-магазин «Побудуй» територіально розташований у Києві. Але наші склади і філії розміщені по всій території України. Тому ми гарантуємо доставку товару в будь-яке місто в найкоротші терміни. Телефонуйте, оформляйте заявку online, і насолоджуйтеся гарячими напоями в дорозі або прохолодними ласощами на пікніку.

Питання, що часто виникають про термоси:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Термоси?
  • Ціна на Термоси від 94 до 3 300 грн.