В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Вібраційний насос

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Вібраційний насос - це різновид мембранних насосів для рідини. Відсутність механічних вузлів і необхідності технічного обслуговування силової частини є основною перевагою пристрою. Це один з найпоширеніших насосів для води для побутового використання, який відрізняється невисокою вартістю і високою надійністю роботи. При цьому невисока продуктивність і наявність жорстких правил експлуатації обмежують сфери застосування. Але про все по порядку.

Вібраційні насоси.jpg

Принцип роботи вібраційного насоса

Принцип роботи вібраційного насоса пов'язаний з тим, що неможливо механічно змінити об’єм рідини. Зменшити ємність насосної камери, в якій рідина знаходиться, можна тільки видаливши «зайву» рідину назовні. Основний принцип роботи будь-якого насоса мембранного типу зображений на малюнку нижче:

Принцип роботи насоса мембранного типу.jpg

Особливості конструкції вібронасосів

Основним елементом конструкції вібронасоса є еластична мембрана, завдяки якій змінюється об’єм насосної камери. При збільшенні ємності камери (рух центру мембрани вниз), зменшується тиск. Відкривається впускний клапан, вихідний клапан закривається. Додаткова порція рідини надходить в насосну камеру. При зменшенні об’єму камери (рух центру мембрани вгору) впускний клапан закривається. У насосній камері збільшується тиск, внаслідок чого відкривається випускний клапан, і надлишок рідини видавлюється назовні, створюючи вихідний потік. Дана конструкція має один серйозний недолік - випускний клапан. Якщо впускний клапан заклинить в будь-якому положенні, то вібронасоси просто перестає перекачувати рідину. Якщо випускний клапан заклинить в положенні "закритий" - буде зруйнована мембрана і вібронасоси вийде з ладу. Це прямий наслідок того, що рідина не стискається. Якщо рідині нікуди витікати, спроба зменшити обсяг камери призводить до руйнування мембрани, в першу чергу в місцях кріплення. Цей же ефект є причиною заборони перекриття вихідних трубопроводів вібронасоса, що використовує мембранний механізм.

У конструкції вібраційного насоса відсутній випускний клапан. Основні принципи його роботи схематично зображені на малюнку нижче.

Принцип роботи вібраційного насоса.jpg

Основним робочим елементом в вібраційному насосі залишається мембрана. Роль випускного клапана виконує поршень з еластичними краями. Силова установка складається з електромагніту і якоря.

Насосна камера вібронасоса

Центр мембрани і поршень рухаються синхронно в однаковому напрямку завдяки штоку і кріпильним елементіам Через це частина об’єму камери, яка розташована між поршнем і мембраною, практично не змінюється. Змінюється ємність частини насосної камери, розташованої над поршнем. Таким чином, величина зміни загального об’єму камери визначається зміною простору над поршнем. При русі штока (поршня і центру мембрани) вниз, над поршнем створюється знижений тиск. Відкривається впускний клапан, і порція рідини ззовні надходить в камеру. При цьому, поршень запобігає надходженню рідини з підвищеним тиском з нижньої частини камери в верхню (над поршнем). Завдяки розтягуванню мембрани загальний обсяг камери збільшується. Після досягнення найнижчої точки (згідно зі схемою), шток починає рухатися вгору. Поршень зменшує ємність в циліндрі над собою, що призводить до збільшення тиску над ним і до закривання впускного клапана. Рідина, яка не здатна стиснутися, огинає м'які краї поршня і потрапляє в простір між поршнем і мембраною. У той же час, мембрана зменшує загальну ємність насосної камери, що сприяє витісненню рідини назовні через випускний патрубок і формує вихідний потік. Цикл повторюється.

Силова установка вібраційного насоса

Це одне з найбільш ефективних рішень для насосів мембранного типу. У пристрої відсутні елементи, що вимагають постійного технічного обслуговування і мастила. Конструкція базується на магній взаємодії елементів вібраційного двигуна - електромагніту і феромагнітного якоря. Основний електромагніт з серцевиком з пластин електротехнічної сталі встановлюється в нижній частині вібронасоса і заливається епоксидною смолою. Ця частина вібронасоса не підлягає ремонту. При обриві кабелю живлення необхідно міняти цю деталь вібронасоса повністю. Друга частина - це якір, набраний з таких же пластин з запресованим в нього штоком. При проходженні через електромагніт змінного струму ним створюється змінне магнітне поле. Поле впливає на якір з силою, яка циклічно змінює напрямок. Для підтримки максимальної сили взаємодії, відстань між серцевиком електромагніта і якорем утримується в межах від долей міліметра до декількох міліметрів. Величина залежать від потужності вібронасоса і його конструкції (від виробника). Через малий хід штока (поршня і мембрани) за один цикл вібронасоси перекачує від декількох мілілітрів до кількох десятків мілілітрів рідини (залежить від конструкції і потужності). Однак, завдяки частоті змінного струму (50 Гц, 50 циклів у секунду) продуктивність вібронасоса досягає прийнятної величини.

Найпоширеніші поломки вібраційного насоса і методи їх запобігання

Обрив кабелю живлення вібронасоса

Так як всі вібраційні насоси це занурювальні пристрої, на корпусі завжди є місце кріплення для троса, за допомогою якого вібронасоси утримується на потрібній глибині і витягується з рідини. Якщо замість троса використовувати мотузку, то вона обов'язково обірветься з плином часу через вібрації. Утримання і витягування за допомогою шнура електроживлення неодмінно призведе до його обриву біля основи апарату. Ремонт буде полягати в заміні частини вібраційного насоса. Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно використовувати металевий трос.

Різке падіння продуктивності вібронасоса: напору, висоти підйому рідини.

Найчастіше ця проблема пов'язана з пошкодженням поршня або з заклинюванням впускного клапана. Поршень можуть пошкодити великі абразивні частинки, що потрапили всередину (злежаний пісок, камінчики). Клапан може бути заклинений будь-якими частками здатними застрягти в ньому (шматки деревини, сміття, камінчики). Запобігти подібні поломки важко, оскільки в конструкції, як правило, не передбачено встановлення фільтрів. При падінні напору  в першу чергу перевіряється впускний клапан (клапани). Якщо проблема не в ньому, знімається верхня частина насоса і перевіряється, а при необхідності замінюється поршень.

Відсутність напору води при включенні вібронасоса

Найчастіше це є наслідком руйнування мембрани. Мембрана руйнується тільки при перекритті вільного виходу води, наприклад перекручуванні шланга. Перед включенням вібронасоса необхідно перевіряти вихідний трубопровід на наявність перегинів і усувати їх.

Занурення вібронасоса насоса в грунт і важке його витягування

Завдяки вібрації викликаної роботою силової установки, вібронасос, встановлений на дно водойми, швидко занурюється в мул. Для вилучення його звідти необхідно докласти дуже багато зусиль. Це, також, може послужити причиною потрапляння всередину частинок, які пошкоджують поршень, або заклинюють впускний клапан. Для запобігання такій ситуації вібраційний насос необхідно утримувати на потрібній висоті (аж до установки на дно) за допомогою троса, надійно закріпленого над водою.

Особливості вібраційних насосів, критерії вибору

  1. Невисока вартість - це одне з найголовніших переваг вібронасоса.

  2. Висока надійність і низька вартість експлуатації є наслідком відсутності механічних вузлів в конструкції вібронасоса.

  3. Простота і низька вартість ремонту доступних елементів.

  4. Наявність жорстких правил експлуатації значно звужують сферу застосування. Заборона на перекривання вихідного потоку не дозволяє використовувати подібний пристрій в системі з запірною арматурою.

  5. Вібрації, викликані роботою силової установки, можуть викликати обвалення неукріпленого грунту в колодязях або свердловинах.

  6. Основною характеристикою вібраційного насоса можна вважати висоту підняття води. Висота підйому, помножена на 10, покаже відстань перекачування води по трубах в горизонтальному напрямку.

  7. Продуктивність коливається в межах 5-15 літрів в хвилину, в залежності від моделі та виробника.

Вібраційні насоси купити легко і швидко в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте вібраційні насоси будь-якого виробника в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір вібронасосів, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який вібронасос підійде для вирішення поставлених завдань. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про вібраційний насос:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Вібраційний насос?
  • Ціна на Вібраційний насос від 440 до 2 272 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Вібраційний насос?
  • Вібраційний насос FLO

    Вібраційний насос HECHT

    Вібраційний насос Powercraft

    Вібраційний насос Sthor

    Вібраційний насос Taifu