Будівництво та ремонт
Будівельні інструменти та обладнання
Все для саду
Будинок і квартира

Вібраційний насос

Показати:
36
6 12 36
Сортувати:

Якщо ви вирішили, що досить тягати воду відрами в будинок або на город для поливу, то доступним рішенням буде купити вібраційний насос. Вони прості, надійні і не вимогливі до якості води, а ціна взагалі нижче не буває. Але є у цих агрегатів і недоліки, іноді краще купити відцентровий скваженнік, далі про це докладніше.

Чи підходять вібраційні насоси для свердловин

Насоси вібраційного типу категорично не можна використовувати в свердловинах, що беруть воду з піщаних або вапнякових горизонтів. Не рекомендується взагалі використовувати для бурових свердловин з обсадними трубами. Не дивлячись на те, що у сусіда/кума/свата все прекрасно працює. Під дією вібрації сипучі речовини рухаються і «пливуть». Те ж саме відбувається з піском біля водозабірного кінця свердловини. Наслідки найчастіше бувають сумними:

  • постійна присутність піску у воді;
  • замулювання свердловини (коли дістати насос і прочистити трубу вже неможливо);
  • просадки ґрунту і руйнування фундаментів прилеглих будівель.

Тому настійно рекомендуємо не ризикувати і купувати вібраційний насос тільки для води з колодязів, ємностей з дощовою водою і природних водойм. Хоча в останньому випадку все ж краще купити садовий або дренажний насос.

Вібраційний насос - критерії вибору

За продуктивністю

На Україні продаються моделі з продуктивністю від 360 л/год до 1500 л/год. Для дачної ділянки з помірним споживанням води досить купити вібронасос на 750-800 л/год.

За напором (висота підйому)

Напір самих малопотужних вібронасосів близько 40 м, середні моделі видають 60 м, потужні 80-90 м.

Тут, чим більше, тим краще. Ціна навіть найдорожчої і високонапірної моделі все одно залишиться доступною навіть для дачника пенсіонера.

Водозабір зверху чи знизу ось в чому питання

Верхній паркан убезпечить насос від захоплення піску та інших домішок з дна колодязя. Відстань від дна колодязя до насоса повинно бути не менше 30 см. Але продуктивність у них трохи менше (близько 20%) у порівнянні з моделлю аналогічної потужності з нижнім забором.

На ціну розташування водозабірного патрубка не впливає.

Вібронасооси з нижнім розташуванням забірного патрубка часто використовують як технічні. Наприклад для "продувки" нових гідротехнічних споруд. При постійному використанні такі моделі не можна опускати глибше, ніж 90 см до дна колодязя.

Якщо у вас є конкретні питання щодо вибору вібраційних насосів, телефонуйте. Фахівці інтернет-магазину «Наша Стройка» допоможуть визначитися з моделлю, актуальною ціною і відразу приймуть замовлення. Також, узгодять зручний для вас спосіб доставки і оплати.