В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Точильні верстати

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Точильний верстат - це пристрій для заточування інструментів і шліфування поверхонь за допомогою абразивних дисків, що обертаються з високою швидкістю.  Якщо замість абразивного круга поставити повстяний, то пристрій можна назвати полірувальним верстатом. Поняття «точильний» і «шліфувальний» дуже близькі і часто застосовуються спільно. Зустрічається ще кілька назв: заточний верстат, шліфувальний верстат, точильно-шліфувальний верстат, заточувально-шліфувальний верстат.

Точильний верстат.jpg

Конструкція точильного верстата

Типовий точильний верстат складається з таких складових:

  • станина;

  • електродвигун;

  • кожух двигуна;

  • два точильних круга (диска);

  • захисний кожух для дисків з захисними екранами і опорними пятачками;

  • додатково можуть бути встановлені кінцеві вимикачі і пилосос.

Точильний верстат 1.jpg

Станина

Це металевий корпус-основа, на яку кріпляться всі деталі. Вона забезпечує міцність і стабільність самого пристрою. Станина побутового заточувального верстата має  чотири гумові ніжки і отвори для кріплення. Гумові ніжки знижують (гасять) вібрацію заточувального верстата, яка виникає при обертанні точильних (шліфувальних) кругів. Кріпильні отвори потрібні для кріплення верстата до масивної горизонтальній поверхні (робочий стіл, верстак або ін.), щоб точильний верстат не зміщувався під час роботи. У професійних заточувальних верстатах гумові ніжки відсутні, хоча, замість них можуть використовуватися гумові шумо- і вібропоглинаючі прокладки. Станина професійного точильного верстата обов'язково повинна бути прикріплена до нерухомого основи (верстак, п'єдестал і ін.).

Електродвигун

Це силовий елемент заточувального верстата, який обертає точильні (шліфувальні) круги. Для збереження балансу ротор електромотора виготовляють з двома валами для точильних кругів. Саме через необхідність балансування точильний верстат простіше зробити з двома точильними кругами.

Кожух двигуна

Виконує виключно захисну функцію. Він захищає мотор від попадання бруду і сторонніх предметів, а також захищає людину від ураження електричним струмом при випадковому контакті з працюючим двигуном.

Точильний круг (диск)

Призначений для заточування / шліфування деталей або інструменту. Це основна частина пристрою, в той же час є витратним матеріалом з великою кількістю характеристик. Від вибору абразивного диска залежить продуктивність і якість роботи. У зв'язку з тим, що практично всі точильні верстати мають два вала для кріплення абразивних кіл, вони (точильні верстати) поставляються з двома різними точильних кругів. Один диск з крупним абразивним зерном для грубої заточки, друге коло з дрібним абразивом для точної заточування або шліфування. Є моделі точильно-шліфувальних верстатів, в яких замість одного з абразивних кіл встановлюється механізм протягування стрічки для кріплення стрічки з наждачного паперу (наждачна стрічка). У цьому випадку мова йде тільки про шліфування.

Точильний круг.jpg

Захисні кожухи для кругів

Забезпечують умови безпечної роботи. Вони захищають користувача від контакту з швидкісним абразивним диском і запобігають розлітанню в різні боки розпечених часток металу (іскри) та абразивних частинок. Захисні екрани кріпляться до корпуса на рівні з опорними майданчиками. Захисні екрани можуть бути виготовлені зі скла або прозорого пластику і захищають очі і обличчя від потрапляння в них металевих та абразивних частинок. Захисні екрани ні в якому разі не замінюють захисних окулярів, обов'язкових при роботі на точильно верстаті. Опорні майданчики дозволяють надійно утримувати деталь, що обробляється в потрібному положенні. І запобігають ризику отримання травми при «захопленні» деталі абразивним кругом. Опорні майданчики можуть зміщуватися по мірі стирання і зменшення діаметру точильного диску, що дозволяє залишати мінімальний зазор між опорою і кругом.

Захисні кожухи для кругів.jpg

Кінцевий вимикач і пилосос

Це додаткові елементи, які частіше встановлюються на професійних точильних верстатах, але не виключені і в конструкціях побутових пристроїв. Кінцевий вимикач гарантує відключення заточувального верстата при неправильному положенні захисного екрану. Пилосос не дозволяє абразивного пилу і металевій стружці потрапляти в навколишній простір. Це забезпечує захист дихальних шляхів оператора.

Вирішили купити точильний верстат? Розглянемо, як правильно його вибрати

Для використання точильного верстата виключно для заточування ножів або інших ріжучих інструментів цілком підійде побутової агрегат. Якщо передбачається використовувати його часто та  інтенсивно для професійної діяльності, то варто звернути увагу на професійі агрегати. При виборі точильного верстата потрібно враховувати:

  1. Електричну потужність двигуна. Це впливає на продуктивність роботи. Побутові заточувальні верстати мають потужність в кілька сот ватт, професійні до декількох кіловат. Якщо сильно притиснути деталь точильного диску малопотужний двигун зупиняється. Якщо ж використовувати більш потужний пристрій, то підвищується ймовірність перегріву (пропалювання) металу деталі що заточується.

  2. Максимальна швидкість обертання. Вона може варіюватися від декількох сотень до декількох тисяч обертів на хвилину. Чим вища швидкість, тим швидше відбувається заточування деталі. Однак підвищується ймовірність перегріву (навіть пропалювання) оброблюваної поверхні. Важливо! - абразивний диск повинен бути розрахований на швидкість обертання, яку забезпечує заточувальний верстат.

  3. Захисний екран і регульована опорні майданчики повинні бути обов'язково.

  4. Наявність кінцевого вимикача для захисних екранів підвищить безпеку роботи.

  5. Розглядати наявність пилососа в конструкції верстата має сенс, коли передбачається інтенсивне або навіть промислове використання заточувально-шліфувального обладнання.

Які існують правила при роботі з заточувальними верстатами

  1. При роботі з точильним верстатом обов'язково використовуйте захисні окуляри.

  2. Захисний екран повинен знаходитися в положенні, що максимально забезпечує додатковий захист.

  3. Точильний верстат краще кріпити до нерухомої основи. Потужний і високошвидкісний пристрій обов'язково має бути закріплено.

  4. Якщо точильний круг встановлений зі зміщенням або нерівномірно вироблений по колу то виникають сильні вібрації, здатні зміщати незакріплений заточувальний верстат. Обов'язково звертайте на це увагу. Це допоможе уникнути аварійних ситуацій і травм. Спробуйте прибрати вібрації, закріпивши диск повторно.

  5. Коло з дрібнозернистим абразивом рівніше, хоч і повільніше, обробляє поверхні. Однак він може швидше перегріти або пропалити метал. Завжди контролюйте зусилля, яке прикладається до оброблюваної деталі і час безперервної обробки.


Замовляйте точильні верстати в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який точильний верстат підходить вам для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про точильні верстати:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Точильні верстати?
  • Ціна на Точильні верстати від 940 до 20 000 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Точильні верстати?
  • Точильні верстати BOSCH

    Точильні верстати Crown

    Точильні верстати DWT

    Точильні верстати Einhell

    Точильні верстати FORTE