В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Лазерний рівень

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Лазерний рівень - це прилад для точної розмітки за допомогою світлових променів, які виходять з лазерного джерела. Прямолінійне поширення світла і особливості будови лазерного рівня дозволяють позначати на різних поверхнях точки, через які проходять ідеально горизонтальні та/або вертикальні площини і лінії. Також, будівельний лазерний рівень розмічає площини і лінії з потрібним кутом нахилу. Купити лазерний рівень є сенс як для розмітки при виконанні будівельних робіт, так і для контролю вже виконаного завдання.

Лазерні рівні.jpg

Попередження!

Ні в якому разі не можна направляти промінь лазерного рівня на очі людини. Лазерний промінь здатний пошкодити сітківку ока.

Які принципи лежать в основі роботи лазерного рівня

Лазерний рівень це дуже точний оптико-механічний прилад. Хоча принцип роботи пристрою простий, реалізація цього принципу досить складна. Складається пристрій з двох основних систем:

Електронно-оптична система відповідає за створення лазерного променя з певними характеристиками.

Оптико-механічна система є «серцем» приладу. Вона відповідає за правильну побудову горизонтальних, вертикальних і похилих ліній та площин для розмітки.

У більш дорогих моделях присутня третя система - електронна система настроювання та дистанційного керування.

Конструкція будівельних лазерних рівнів

Пристрій складається з:

  • випромінюючого елемента або лазерного діода;
  • системи встановлення (орієнтації) осей;
  • лазерного виска;
  • двигуна і дистанційного керування у ротаційних моделей.

Система встановлення осей лазерного рівня

Є основною системою в будь-якому лазерному рівні. Існує два методи установки (орієнтації):

  • ручний;
  • автоматичний.

При ручній установці використовується бульбашковий рівень і регулювальні гвинти. За допомогою обертання регулювальних гвинтів домагаються того, щоб повітряний пухирець знаходився в потрібному місці водяного рівня (відзначається колом на оглядовому склі). Дана система недорога у виготовленні і має обмежену точність, достатню для проведення розмітки на невеликих відстанях. Однак, у неї є один істотний недолік. Вона не може сигналізувати про зміну положення осей платформи пристрою (випадковий поштовх, вібрація та ін.). Плюси - метод простий, ціна на лазерний рівень невисока. Мінуси - обмежена точністю.

Автоматична установка має більш складне апаратне рішення, але не вимагає участі людини. В роботі система використовує здатність маятника (виска) займати в стані спокою виключно вертикальне положення. Якщо площина платформи відхилена від горизонталі, вантаж маятника не перебуває у стані рівноважного положення. Він починає рух до лінії виска, збуджуючи гармонічні коливання всієї системи. Для того, щоб швидше загальмувати (зупинити) коливання використовуються магніт і котушка індуктивності у вантажі маятника. Взаємодія між котушкою індуктивності і магнітом відбувається тільки при русі маятника (платформи). На малюнку нижче схематично зображена система автоматичної горизонтальної орієнтації підстави лазерного рівня для однієї осі.

Підстава лазерного рівня для однієї осі.jpg

До встановлення рівноважного (правильного) стану пристрою лазерний діод світиться переривчастим світлом. Випромінювання блимає і в тому випадку, якщо апарат виведено зі стану рівноваги (випадковий поштовх, вібрація).

На малюнку нижче схематично зображено можливість неправильної побудови горизонтальної лінії при неточному встановленні вертикальної осі випромінювача, а точніше платформи на якій встановлений випромінювач.

Неточне встановлення платформи.jpg

Елемент для утворення променя (лазерний діод)

Лазерний діод складається з фото-напівпровідника з дзеркальним напиленням поверхні і невеликим вихідним отвором для світла. При проходженні струму через напівпровідник створюються умови для захоплення вільних електронів позитивно зарядженими дірками. Далі електрони переходять між певними енергетичними рівнями атома, випромінюючи кванти світла певної довжини хвилі. Кванти, багаторазово відбиваючись від дзеркального покриття напівпровідника (мільйони і більше разів) потрапляють на задню дзеркальну стінку під кутом, що дозволяє їм вийти назовні. На виході утворюється промінь світла, діаметр перетину якого дорівнює діаметру вихідного отвору. Лазерні діоди, в залежності від напівпровідника можуть випромінювати світло будь-якої довжини хвилі. У лазерних рівнях (указках, рулетках і ін.) використовуються джерела, що випромінюють червоне або зелене світло.

Лазерний висок

У багатьох лазерних рівнях є функція “лазерний висок”. Вгорі і внизу приладу на одній осі знаходяться два випромінювача, які на підлозі і стелі приміщення підсвічують точки, які знаходяться на одній вертикалі.

Які бувають різновиди лазерних рівнів

Існують три типи будівельних лазерних рівнів: точкові, лінійні, ротаційні.

Точкові рівні

Конструкція передбачає кілька випромінювачів. Їх кількість залежить від виробника і моделі. Після установки і орієнтації прприладу промені вказують на поверхні точки, з'єднавши які ми отримаємо горизонтальну / вертикальну лінію. Це досить зручно при роботі на рівній поверхні, але вимагає деякої вправності і кмітливості при розмітці нерівних поверхонь. Це найпростіший тип лазерного рівня, ціна найнижча серед аналогів. Точність розмітки з його допомогою, при вмінні працювати, залишається високою.

Лінійні рівні

Існують два підтипи лінійних будівельних рівнів: секторний і кругової (360 °). Основним недоліком лінійних лазерних рівнів є мала яскравість побудованих ліній. Це пов'язано з тим, що світлова точка, що створюється лазерним джерелом «розтягується» в лінію. Через це подібні прилади застосовуються на невеликих відстанях (десятки метрів), частіше в замкнутих приміщеннях і при слабкому освітленні.

Секторний лінійний лазерний рівень

Будує зображення однієї або двох взаємно перпендикулярних ліній. Якщо будується зображення однієї лінії, то в залежності від розміщення приладу ви можете розмічати або горизонталь, або вертикаль. Це найпростіший пристрій з подібних. Найчастіше секторних приладом будується дві схрещені під 90 ° лінії. При наявності такого приладу горизонтальні і вертикальні прямі можуть бути зображені одночасно. Розширення поперечного перерізу променя до лінії проводиться за допомогою комбінації похилих дзеркал (призм) і системи лінз. Це можливо завдяки тому, що переріз променя має певний розмір. Через особливості конструкції секторного лазерного рівня кут розгортки лінії не може бути дуже великим. Найчастіше сектор побудови лінії близько 120 °, як показано на малюнку нижче. Тому такі прилади і називаються секторними.

Секторний лінійний лазерний рівень.jpg

Круговий лінійний лазерний рівень

Для побудови замкнутої лінії (360 °) використовується конус, що відбиває світло. Схема роботи цього пристосування показана на малюнку нижче.

Круговий лінійний лазерний рівень.jpg

Механізм побудови зображення безперервної лінії за допомогою одного нерухомого променя заснований на тому, що поперечний переріз вихідного променя має якийсь розмір. Промінь падає на вершину конуса і відбиваючись у всіх напрямках (360 °), будує світлове зображення замкнутої лінії для вертикалі або для горизонталі. Це залежить від положення пристрою, що зображений на схемі. Лазерні рівні, які використовують у своїй конструкції подібніі «утворювачі площин», зазвичай випускаються з трьома такими блокам. Вони будують три взаємно перпендикулярні площини. Але в залежності від виробника і моделі пристрою кількість розмічальних площин може бути меншою або більшою. Менша кількість площин, що будуються одночасно, дещо знижує ціну лазерного рівня, однак зменшує можливості приладу, іноді знижує продуктивність праці і швидкість виконання робіт.

Ротаційний лазерний рівень

Ротаційні прилади часто називають лазерні нівеліри. Крім основних складових конструкції, а саме системи орієнтації осей і системи випромінювання, в пристрій ротаційного лазерного рівня додається електродвигун і система дистанційного керування. Завдяки тому, що світловий пучок теж не “розтягують” в лінію, робочі відстані збільшуються до сотень метрів. Ця обставина вимагає наявності дистанційного керування обладнанням. Схематично принцип роботи ротаційного приладу зображено нижче.

Ротаційний лазерний рівень.jpg

Наявність електродвигуна, систем стабілізації роботи та орієнтації робить цей прилад найдорожчим на ринку. Збільшенню вартості також сприяє наявність системи дистанційного керування, геодезичної рейки з детектором лазерного променя. Ротаційний рівень будує одну площину, яка, в залежності від положення, може бути або горизонтальною, або вертикальною. Він також може будувати суцільні і секторальні ліній площин за рахунок системи управління і швидкості обертання електродвигуна. Основною перевагою даного типу лазерного рівня є велика відстань від приладу до робочої поверхні. Вона може становити декілька сотень метрів.

 В якому випадку можна купити точковий лазерний рівень, а коли потрібно вибрати ротаційний?

Вибір залежить від умов роботи, типу розмітки, бюджету, відстаней.

  1. Для побутових потреб, пов'язаних з ремонтом, може підійти простий точковий або лінійний секторний рівень.
  2. При професійному використанні рівня всередині приміщень, може підійти, будь-який рівень з розглянутих в огляді. Оптимальним вибором може бути лінійний кругової (360 °) лазерний рівень з можливістю побудови трьох площин.
  3. Якщо передбачається працювати поза приміщенням, на великих площах, то без ротаційного рівня обійтися буде дуже складно. Працювати з цим рівнем зручно і в приміщенні. Універсальність використання ротаційного лазерного рівня теж є позитивним моментом такого вибору.
  4. Наявність автоматичної системи орієнтації осей дуже спростить роботу і збільшить точність розмітки. Ця система оснащена можливістю сигналізації при порушенні орієнтації (миготіння світлового сигналу). Це сповіщення допоможе уникнути помилок розмітки.

Поради, які рекомендуємо прочитати перш ніж купити лазерний рівень

Розглянемо особливості, які можу бути присутніми в деяких моделях і які важливі при виборі інструменту.

  1. Висок. Це можливість позначити внизу (пол) і зверху (стеля) дві точки, які розташовані на одній вертикалі.
  2. Колір випромінювання лазера. Їх два - червоний і зелений. За статистикою очі людини більш чутливий до зеленого кольору. Але якихось жорстких рекомендацій бути не може. Якщо буде така можливість, краще перевірити який колір ліній і точок, які будуються, краще сприймає ваш зір.
  3. Наявність спеціальних окулярів для кращої видимості зображення лінії або точки може допомогти при роботі на значній відстані від рівня, в яскраво освітленому приміщенні, в сонячний день на вулиці. Окуляри повинні відповідати кольору лазерного джерела.
  4. При необхідності розмітки площин з ухилом потрібно, або мати можливість відключити систему орієнтації осей приладу під час роботи, або наявність функції зміни кута в приладі.

Купити лазерний рівень в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте лазерні рівні в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який прилад підходить вам для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про лазерний рівень:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Лазерний рівень?
  • Ціна на Лазерний рівень від 622 до 83 398 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Лазерний рівень?
  • Лазерний рівень Black+Decker

    Лазерний рівень BOSCH

    Лазерний рівень Crown

    Лазерний рівень DeWALT

    Лазерний рівень DWT