В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Клейові пістолети

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Клейовий пістолет —   це термомеханічний пристрій для склеювання поверхонь за допомогою термічного клею, для склеювання будь-яких комбінацій матеріалів (крім фторопласту). Герметизація стиків і закладення швів теж є однією з функцій клейового пістолета. В якості клею застосовується термопластичний полімер. Купити клейовий пістолет буде корисно як професійним будівельникам так і для побутового використання.

Принцип роботи клейового пістолета

В конструкції клейового пістолета присутній «ствол», рукоятка і важіль подачі клейового стрижня, у вигляді курка. Клей у формі стрижня, за допомогою курка і системи важелів, подається в нагрівальну камеру, де розігрівається до рідкого стану. Після нагрівання (100 ° С - 170 ° С, в залежності від полімеру) клей видавлюється через сопло, завдяки тиску, який створює стрижень під дією важелів. При потраплянні на поверхню полімер (клей) швидко застигає. «Склеювання» забезпечується тим що на будь-якій поверхні є пори і нерівності (шорсткі поверхні). Розплавлений клей легко заповнює «порожнечі», завдяки чому утримується на поверхні.

Конструкція клейового пістолета і від чого залежить ціна

Щоб вибрати, купити і головне правильно експлуатувати клейовий пістолет, необхідно розуміти його конструкцію, склад, "слабкі місця і функціональні особливості деталей. Від конструкції клейового пістолета і якості складових безпосередньо залежить і ціна. Розберемо з яких елементів складається клейовий пістолет.

Штовхач

Подача клейового стрижня здійснюється захватом і системою важелів, які приводить в дію курок клейового пістолета. Пристрій захвату стержня це пластиковий циліндр з отвором відповідного діаметру. У пістолеті, розрахованому на два різних діаметра стіків, в циліндр додається пружний зубець, що дозволяє рухати стрижень меншого діаметру.

Муфта

На вході стержня в нагрівальну камеру розташована муфта для упору і спрямування твердого стержня в нагрівальну камеру.   Вона забезпечує правильний напрямок подачі стіка в камеру нагрівання. Ця муфта, також перешкоджає витіканню рідкого полімеру в корпус пристрою і створює умови (герметизація вхідного отвору) для видавлювання клею через вихідне сопло клейового пістолета. Муфту виготовляють з гуми. Перепади температур при роботі камери і її охолодженні, з часом, можуть пошкодити муфту. Ця несправність може спричинити затікання рідкого полімеру всередину корпусу і блокування роботи механічних частин пістолета.

Нагрівальна камера

Це основний елемент клейового пістолета. Вона розплавляє клейовий стержень і він  переходить в рідкий стан. Джерелом тепла для нагрівання може служити електричний тен або хімічна камера для каталітичного спалювання газу. Це велика різниця, від якої залежить ціна клейового пістолета. Електричні пістолети, в свою чергу, поділяються на мережеві та акумуляторні.

Сопло

Рідкий клейовий розплав, на місце склеювання подається за допомогою сопла. Сопло виготовляється з ідеально відполірованого металу. Саме сопло повинно бути закрите  термостійкою пластмасою корпусу, щоб убезпечити користувача від можливого контакту з гарячим металом. У місці кріплення до нагрівальної камері сопло оснащено шліцем під гайковий ключ, щоб  його можна було замінити за необхідності. Досить часто виробники комплектують свої вироби наборами сопел, кожне з яких зручне для виконання тих чи інших робіт.

Підставка (упор)

Більшість моделей термоклеевой пістолетів комплектуються спеціальними підставками. Вони необхідні для того, щоб безпечно розташувати прилад під час припинення роботи або короткочасної перерви в ній. Підставки можуть бути інтегрованими в корпус, як система металевих чи пластикових упорів. Також вони можуть бути окремою платформою. Особливу увагу потрібно звернути на стійкість пістолета встановленого на підставку.

Терморегулятор

У деяких моделях клейових пістолетів є електронна система контролю температури нагрівальної камери (терморегулятор). Ця функція досить корисна, хоча й не обов'язкова. Перегрів не є критичним для робочого полімеру. При безперервній роботі приладу перегрів малоймовірний. Він більш актуальний під час перерви у використанні пістолета. Терморегулятор продовжує час життя електричних тенів і підвищує енергоефективність приладу. Останнє більш важливо для тривалості роботи акумуляторних пістолетів від однієї батареї.

Робочі стержні

Клейові стрижні - це полімери. Вони здатні багаторазово проходити стадії нагрівання-охолодження (переходити з рідкого в твердий стан і навпаки). Існують стрижні з різним набором характеристик: еластичність, підвищена міцність, термостійкість і ін. Виготовляють в двох стандартних діаметрах - 7 та 11 мм. Існують клейові пістолети розраховані тільки під певний діаметр стіка, та  універсальні, шо здатні використовувати стрижні обох діаметрів. Довжина стрижня не має принципового значення, тому що він заводиться в пістолет з тильного боку ствола.


Які бувають різновиди клейових пістолетів і критерії вибору

  1. Тип нагрівальної камери - для стаціонарного використання підійде будь-який клейовий пістолет. Для автономного - акумуляторний або газовий. Для «дуже автономного» - зручніше газовий. Якщо ви не впевнені, що зможете зарядити акумулятори ( «польові» умови) зручніше газові пристрої. Для їх зарядки застосовують навіть балончики для газових запальничок.

  2. Механізм подачі стіків. Бувають двох типів: повзунковий і карусельний. Деякі фахівці стверджують, що карусельний штовхач зручніше, але добре працюють вони обидва.

  3. Діаметр стрижня - за розміром стрижня можна побічно визначити продуктивність клейового пристрою. Менше діаметр - менша продуктивність і навпаки.

  4. Продуктивність пов'язана з потужність камери нагрівання і з температурою робочого розплаву. У технічних характеристиках приладу повинна бути окремо вказана продуктивність (скільки грам в хвилину розплавленого полімеру може видати нагрівальна камера). Продуктивності 5 г / хв досить для дрібних виробів. Для будівельних робіт потрібно вибирати 30 г / хв.

  5. Сопло потрібно вибирати виходячи зі зручності його використання. Довжина наконечника, його форма і площа поперечного перерізу впливають на швидкість і зручність виконання робіт. Інструмент зі змінними соплами може полегшити виконання різних завдань одним пістолетом.

  6. Наявність терморегулятора підвищує привабливість приладу. Ціна на клейові пістолети з терморегулятором значно вище, але він зможе збільшити термін служби інструменту. Для акумуляторного пристрою ця опція дуже бажана.

Після вибору клейового пістолета потрібно вибрати стрижні, виходячи з вимог, щодо поверхні і деталей які будуть зєднуватись. Якщо ви купуєте інструмент не для певної роботи, а «взагалі», то має сенс запастися набором стіків з різними властивостями.

Перш ніж купити клейовий пістолет прочитайте поради

  1. Зважайте на те, що клеїть полімер абсолютно не буде працювати на фторопласті (тефлон). Він погано працює на бетоні, штукатурці та відполірованому металі. Розраховувати на високу надійність такого з'єднання не можна.

  2. Переконайтеся в наявності підставки і її стійкості. При відсутності підставки в комплектації або опорних важелів придбати платформу-підставку окремо.

  3. Після припинення роботи або під час її призупинення, коли ставите пістолет на підставку  підкладіть шматочок картону (або чогось подібного) під сопло. З нього деякий час може капати рідкий робочий склад. Цього можна не робити, якщо використовується платформа з місцем, призначеним для цих крапель.

  4. Після закінчення роботи бажано видалити залишки полімеру (витерти м'якою тканиною або ін.) з поверхні сопла і захисного пластика до того як пристрій повністю охолоне. Але при гарячому інструменті робити цього не варто.

  5. Не намагайтеся витягнути стрижень зі ствола пістолета в зворотному напрямку. Цього в принципі не можна зробити при холодному інструменті. Якщо витягувати стержень після нагрівання пристрою, то є ймовірність пошкодження герметичності направляючої муфти або пошкодження штовхача. Краще повністю «видавити» стержень вперед. Тому, якщо ви використовуєте для роботи стрижні з різними властивостями, не купуйте їх дуже довгими або відрізайте  їх на довжину необхідну для проведення конкретної роботи.


Замовляйте термоклейові пістолети в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй- це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, клейовий пістолет, що підходить вам для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.



Питання, що часто виникають про клейові пістолети:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Клейові пістолети?
  • Ціна на Клейові пістолети від 95 до 21 998 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Клейові пістолети?
  • Клейові пістолети BauMaster

    Клейові пістолети Black Decker

    Клейові пістолети BOSCH

    Клейові пістолети DeWALT

    Клейові пістолети Dremel