В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Свердла

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Свердло – це міцний металевий стрижень зі спіралеподібною канавкою, призначений для висвердлювання отворів у різних матеріалах. Крім класичних спіралеподібних свердл бувають корончасті, конічні, перові свердла, та ще кілька різновидів. Купити свердло в Україні — це просте завдання для професіонала, але домашньому майстру хочеться вибрати щось максимально універсальне і, бажано, щоб ціна не була захмарною. Розберемося докладніше, які свердла бувають і які з них можна купити в нашому магазині.

Свердло.jpg

Різновиди та особливості свердел

Форма та розмір свердла визначаються завданням та матеріалом, з яким воно має впоратися. Щоб зробити отвір у бетоні або в цегляній кладці під трубу або підрозетник, потрібні корончасті свердла або просто коронка. Для столярних майстерень знадобляться як класичні спіральні свердла, так і пелюсткові, щоб робити поглиблення та наскрізні отвори діаметром 15-40 мм. Для металу потрібні тверді свердла з особливим кутом заточування більш пологим, ніж для дерева. По металу найчастіше використовуються спіральні свердла, вони добре працюють і з пластиковими деталями. З'ясуємо, що потрібно знати, щоб купити свердла окремо або в наборах.

Свердла по металу

Найчастіше це спіральні свердла з двома ріжучими кромками із швидкорізальної сталі. Кут заточування свердла по металу зазвичай знаходиться в межах 115-120 °.

Спіральні свердла з двома ріжучими кромками.jpg

Щоб вибрати свердло по металу, потрібно орієнтуватися в марках сталей, які зашифровані в маркуванні. Наприклад:

  1. Р6М5К5 — це швидкорізальна сталь (HSS) з добавкою кобальту. Ціна свердла по металу із цієї сталі висока, але вони зносостійкі та можуть працювати на високих швидкостях. Це вибір професіоналів.
  2. Р6М5 також швидкорізальна сталь (HSS), але з добавкою вольфраму та молібдену. Ціна теж висока, але трохи нижча порівняно з попереднім варіантом. Свердла по металу Р6М5 також працюють довго, рідко потребують заточування, мають високу продуктивність.
  3. Р9, Р12 - ціна невисока, міцність і зносостійкість невисока, але цілком підійдуть для домашньої майстерні. Для нескладних завдань їхнього ресурсу більш ніж достатньо.

Конусні свердла по металу

Для роботи з листовим металом часто використовуються конусні свердла. Деякі різновиди мають східчасту форму. Конусне свердло по металу активно використовують у електромонтажі, коли в металевому корпусі потрібно зробити кілька отворів різного діаметру для введення-виводу кабелів.

Конусні свердла по металу.jpg

Можна купити конусне свердло як для роботи у верстаті, так і в переносному інструменті (дворучний дриль).

Центрувальні свердла по металу — це спеціалізоване оснащення і в побуті використовується рідко. Потрібні щоб створити отвір по центру на деталі для подальшої обробки на верстаті.

 Центрувальні свердла по металу.jpg

Корончаті свердла по металу

Вони мають вигляд циліндричної фрези. Використовуються коли потрібно швидко зробити великі отвори в масивних деталях. Їх ще називають кільцеві свердла по металу. Мають сильно розвинені спіральні ребра на поверхні видалення металевої стружки.

Корончаті свердла по металу.jpg

Деякі різновиди мають по центру тонке свердло, яке виступає на кілька сантиметрів перед кромкою коронки.

Свердла по дереву

Не менш поширений вид оснащення порівняно з попереднім. Тут також є спіралеподібні свердла по дереву, які дуже схожі на свердло по металу. Відрізнити їх можна по гострішому кутку заточування ріжучої кромки.

Спіральні свердла по дереву

Нагадаємо, що свердла по металу мають кут заточки - 110-120 °, а сверла по дереву 90-100 °. В принципі, свердлом по металу можна свердлити дерево. Тому для будинку можна купити свердла по металу, і їх вистачить на всі випадки життя.

Але в умовах столярної майстерні та інших випадках, коли потрібно робити багато отворів різного діаметру, найкраще купити свердла по дереву з центрувальними шипами.

Спіральні свердла по дереву.jpg

Шнекові свердла Левіса по дереву

А якщо потрібно, щоб отвір був ідеально гладким і рівним, застосовуються шнекові свердла Левіса. З їх допомогою можна робити отвори досить великих діаметрів, які не потребують шліфування.

Шнекові свердла Левіса по дереву.jpg

Пероподібні свердла по дереву

Один із популярних у столярній справі видів інструменту. Вони формою дійсно нагадують перо з гострим шипом по центру. Купити пероподібніі свердла потрібно, якщо потрібно робити багато отворів досить великих діаметрів (більше 15 мм). Причому робити їх можна з швидкістю. Звичайно якість внутрішньої поверхні тут не така хороша як у випадку зі свердлом Левіса, але гладкі та рівні краї потрібні далеко не завжди. Та й купити свердло по дереву пероподібне можна за справжні копійки.

Пероподібні свердла по дереву.jpg

Свердла Фонстнера по дереву

Це спеціалізований різновид незамінний на меблевому виробництві. З їхньою допомогою можна робити поглиблення (не наскрізні отвори) з дуже гладким дном. Такі отвори робляться в дверях шаф, куди потрібно вставляти механізм кріплення петлі.

Свердла Фонстнера по дереву.jpg

Свердла по бетону


Бетон і цегляна кладка дуже міцні матеріали, а головне тверді абразивні, від чого сталеве оснащення стирається буквально за хвилини. Тому для роботи з бетоном застосовуються алмазні коронки або свердла та бури з победітовими насадками (карбід вольфраму). Розберемося докладніше.

Алмазні коронки

Є циліндричною чашею із зубами по колу. Коронка має алмазне напилення, а зубці вставок виконані з надтвердих сплавів. По центру є бур також з победітовою насадкою. Форма і розмір зубів можуть помітно відрізнятися залежно від виробника та спеціалізації.

Алмазні коронки.jpg

Алмазні коронки по бетону непомітні, якщо потрібно вирізати посадкове місце під розетку або вимикач. Також за допомогою їх можна зробити наскрізний отвір через стіну, наприклад, для прокладання труб.

Бури та свердла по бетону

Призначені для відносно невеликих отворів. Бур від свердла відрізняється хвостовиком і трохи іншою формою наконечника. Бур призначений під патрон перфораторів SDS+ або SDSmax, і розрахована на ударний режим роботи високої інтенсивності.

Бури та свердла по бетону.jpg

Свердло по бетону має гладкий або шестигранний хвостовик під затискний патрон дрилів. Більшість електродрилів також мають ударний режим, але не можуть зрівнятися за потужністю та продуктивністю з перфораторами. Але для побутових потреб цілком достатньо купити свердло по бетону для ударного дриля. Якщо потрібно буде робити кілька отворів на рік, то ресурсу такого свердла вистачить на десятиліття.


Свердла для скла та плитки

Скло та керамічна плитка також дуже тверді, а головне крихкі матеріали. Якщо пробувати свердлити їх звичайним свердлом по металу, замість отвору матеріал розколеться. Можна купити кілька різновидів оснастки для роботи зі склом та плиткою.

Свердла для скла та плитки.jpg

Списоподібні свердла

Найпростіший різновид, ціна не висока насправді це розхідник на будь-якому будівництві, але зі своїми завданнями справляється цілком успішно. Розрахований на відносно невеликі отвори діаметром 5-8 мм.

Балеринка для кахлю

Має центральне жало з списоподібним наконечником, а також різець, що обертається на деякій відстані від осі, див. центральну частину фото вище. З їх допомогою можна вирізати отвори відносно великих діаметрів (20-50мм) плюс є можливість плавного регулювання діаметра отвору. Підходять для свердління отворів для труб та інших комунікацій.

Коронки алмазні для скла та плитки

Конструктивно схожі на такі ж для бетону та дерева, але мають більш тонку кромку з алмазним напиленням. З їх допомогою можна вирізати отвори під розетку або вимикач у ванній кімнаті.


Чому вигідно купити свердла в магазині Побудуй


По-перше, ми великий інтернет магазин і у нас можна купити тільки перевірений інструмент. Так, є недорогі свердла є інструмент професійного рівня, але вони всі виконують свої функції. Ми дбаємо і про власну репутацію, і про інтереси наших покупців.

По-друге, у нас можна купити й інші інструменти для будівництва та догляду за присадибною ділянкою:

  • електроінструмент - дрилі, шуруповерти, перфоратори;
  • садові шланги, висоторізи та секатори;
  • утеплювачі для стін та покрівлі;
  • будівельні суміші та клей для плитки.

Якщо, виникли питання щодо вибору, властивостей або хочете дізнатися, як купити свердла в Україні через наш сайт телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.