Правило будівельне

Показати:
36
6 12 36
Сортувати:
За замовчуванням
Від дорогих Від дешевих За замовчуванням
Правило для штукатурки – це алюмінієва «лінійка» часто у формі усіченої трапеції, H-образна або комбінованої форми. Один край тонкий і вузький (лезо), другий прямокутний або із заглибленням під захоплення пальцями. Правило – це ручний інструмент для вирівнювання і розгладження штукатурної маси між «маяками». Штукатурка по маяках – це простий метод отримати ідеально рівні стіни на великих площах. Суть в тому, що до стін кріпляться вертикальні планки. Виставляються абсолютно рівно по лазерному нівеліру або хоча б за допомогою хорошого рівня. Між планками-маяками набризкується і накидається штукатурний розчин. Після чого розчин штукатурним правилом розправляється і вирівнюється.

Правила для штукатурки.jpg

Як вибрати штукатурне правило – різновиди і особливості

Алюміній ідеальний матеріал для подібного інструменту. Досить міцний, не іржавіє, добре тримає форму, не чутливий до вологи і лугу. Існує три форми профілю правил для штукатурки:

 1. Класичне трапециевидное, часто універсальне на всі випадки життя. Особливо якщо штукатурні роботи не основний фронт роботи. Ціна правила для штукатурки залежить не тільки від довжини і ширини, а й від жорсткості. Адже до планки потрібно докладати значних зусиль. Пустотілий без ребер жорсткості профіль правила прогинається і “грає” якщо довжина більше 1,2 метра. Тому звертайте увагу на тип і кількість ребер жорсткості (див. таблицю нижче) перш ніж купити правило для штукатурки.

 2. Ребра жорсткості.jpg

 3. Штукатурні правила Н-подібної форми призначені для розтягування і вигладжування великої маси розчину. Тримати і докладати значних зусиль тут зручніше за рахунок зручної скоби-захвату. Ціна штукатурного правила H-подібної форми співрозмірна з класичним. Часто цими інструментами працюють в парі. Спочатку Н-образним базове вирівнювання і заповнення каверн. А потім «підрізування» надлишків і фінішне вирівнювання класичним «лезом».

  Н-подібні правила.jpg

  Н-образні правила жорсткіші на вигин ніж більшость класичних. При виборі звертайте увагу на товщину металу. Не варто економити, алюміній досить легкий матеріал і все одно інструмент виявиться досить легким, а ось міцність важливіша.

 4. І десь з 2015 року почали з'являтися комбіновані правила для штукатурки Див. Фото нижче. І гібрид вийшов більш ніж вдалим. Майстри, які спробували працювати комбінованим не хочуть повертатися до звичайних.

 5. Комбіновані правила для штукатурки.jpg

  Комбіновані правила для штукатурки-2.jpg

Комбіноване правило для штукатурки купити вигідно тому що:

 • воно набагато жорсткіше класичного трапецієподібного (не прогинається);

 • є зручний захват, можна тягнути велику масу розчину;

 •  є класичне звуження «леза» дозволяє зрізати надлишки розчину і вирівнювати стіну.


Що стосується розмірів, то чим довше правило, тим більшим можна робити відстань між маяками, але і працювати ним важче. І не тільки через масу розчину. Потрібні навички і уважність, які виробляються роками.

Тай стіни де був би проліт три метри без кутів і вікон рідкість. Найчастіше використовується правила довжиною 1,6-2,2 метра.

З часом алюміній дряпається і стирається. Довше служать товстостінні інструменти, є також різниця в сплавах алюмінію, там, де ціна штукатурного правила вища сплав твердіший.

Що ще можна робити правилом для штукатурки

ПОРАДИ БУВАЛИХ: купіть правило для штукатурки довжиною 2,5 метра, і розріжте, скажімо на 1,7 і 0,8 метра. Вийде два зручних під ваш хват і потреби інструменти. І це дешевше ніж купувати окремо два штукатурних правила.

Крім основного призначення правило можна використовувати як лінійку щоб нанести розмітку на стіни. Правда підходять тільки відносно нові, з часом робоча кромка стирається і стає нерівною.

Є ще різновид правила з рівнем см. Фото нижче. З їх допомогою перевіряють і вирівнюють укладену плитку. Для штукатурних робіт використовують рідко, хіба що в якості фінальної перевірки.

Правила з рівнем.jpg

Чи вигідно купити штукатурне правило в інтернет-магазині

Продаються вони в будь-якому будівельному магазині. Ціна правила для штукатурки невисока, здавалося б, замовляти через інтернет немає ніякого сенсу. Але дуже часто:

 1. Потрібні не тільки правила, а й малярський інструмент, шпателі і т.д. А на комплексному замовленні вартість доставки компенсується нижчою ціною інтернет-магазинів.

 2. Якість і клас точності будівельного інструменту в регіональних магазинах не дуже, а часто і дуже не дуже. А роботу потрібно виконувати якісно. Тому вигідніше замовити дорогий професійний набір. А купити такий вигідніше в інтернет магазинах.

Наш інтернет-магазин «Наша Стройка» один з кращих. Крім інструменту (ручного та електро) є:

 • утеплювачі для горищ, дахів і фасадів;

 • штукатурні суміші і клей для плитки;

 • складні горищні сходи;

 • мансардні вікна і т.д.

Якщо є питання по наявності, термінів поставки, способів оплати, телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.

Питання, що часто виникають про правило будівельне: