В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Рубанки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Ручний рубанок це інструмент для обробки (стругання) деревини або дерев'яних виробів вручну. З їх допомогою виконують грубе, точне і спеціалізоване обробку дерев'яних деталей.  Інструмент є незамінним для теслярів і столярів. Процес обробки дерев'яної заготовки проходить в кілька етапів. Спочатку йде первинна (груба) обробка, після цього знімається компенсаційна стружка і в кінці чистове стругання. В результаті цього виходять заготовки, придатні для подльшої обробки спеціалізованим інструментом, в тому числі спеціалізованими рубанками для надання поверхні деталей необхідних форм і розмірів. Для кожної з цих операцій необхідно використовувати певний вид ручного рубанка. Розберемо конструкцію, та проведемо класифікацію різновидів цього інструменту.

Рубанки ручні в роботі.jpg

Як влаштований ручний рубанок

Не дивлячись на те, що різновидів ручних рубанків багато, всі вони мають однаковий склад:
  • корпус;
  • ніж (різець);
  • система кріплення.

Ручний рубанок.jpg

Корпус ручного рубанка

Може бути виготовленим з дерева або металу. Нижня частина корпусу, в якій є проріз для ножа (вічко), називається підошвою. Вона є гладкою, для того, щоб інструмент легко ковзав по деревині. У звичайних рубанків підошва корпусу пряма. Деякі види інструменту мають опуклу або увігнуту підошву щоб надати деталі що обробляється відповідно увігнутої або опуклої форми. Спеціалізовані моделі мають підошву особливої ​​форми, що дозволяє створювати елементи потрібного профілю по всій довжині заготовки.

Металевий заточений ніж

Є основною деталлю ручного рубанка. У різних типах використовуються різці різної форми і розміру. Ніж може бути прямим, заокругленим, з виїмкою, виступом, або з іншими особливостями. З їх допомогою створюється поверхня з певними характеристиками або профілем. Є види ручних рубанків з двома ножами. Один з яких називається стружколом.

Система кріплення ножа

У дерев'яних ручних рубанків система кріплення складається з пазу для установки ножа (ножів) і розпирала дерев'яного клина. З її допомогою можна змінити величину виходу ножа з корпусу (товщину зняття стружки). У металевого інструменту також присутній клин (металевий) для кріплення ножа, проте його конструкція передбачає, додатково, можливість зміни кута нахилу леза. Це дозволяє впливати на режими роботи з інструментом.

Які існують види ручних рубанків

Умовно ручні рубанки можна розділити на наступні класи.
  1. Для грубої (первісної або прискореної) обробки деревини.
  2. Для чистової (фінішної) обробки площин.
  3. Спеціалізовані ручні рубанки.

Ручні рубанки для початкової обробки деревини

До цього класу можна віднести такі типи як «шерхебель» і «медведка». Обидва інструменти необхідні для роботи з деревом після розпилювання і для швидкого зняття значного шару деревини. Особливістю шерхебеля є округлений ніж, який може виступати над підошвою рубанка до 3 мм. Це дозволяє швидко підготувати поверхню для чистової обробки іншими рубанками. Медведка має дві ручки і використовується для грубого стругання двома теслями.

Ручні рубанки для фінішної обробки дерев'яних поверхонь і деталей

Цей клас має окрему класифікацію Стенлі (Stanley), розроблену цим виробником ще в позаминулому столітті. Вони мають свої підкласи і, пов'язані з ними номера.
  1. Торцеві або карманні - мають невеликі розміри і призначені для обробки торців деталей, як уздовж, так і поперек волокон деревини. Можуть використовуватися для виправлення невеликих похибок по місцю установки деталей. Маленькі розміри дозволяють завжди мати «під рукою» цей інструмент. Нумерація при класифікації їм не присвоюється.
  2. Для згладжування використовують рубанки з номерами 3, 4 і 4-1 / 2. Відрізняються один від одного розміром і вагою. Вони призначені для фінішної обробки дерев'яних поверхонь.
  3. Рубанки загального призначення (інша назва напівфуганок) можуть застосовуватися як для згладжування, так і для вирівнювання площин. Від моделей для згладжування вони відрізняються більшим  розміром і вагою. У класифікації Стенлі вони мають номери 5, 5-1 / 2 і 5-1 / 4.
  4. Вирівнюючі рубанки - фуганки мають найбільші розміри і вагу. Призначені для вирівнювання великих поверхонь і підгонки деталей при складанні дерев'яних конструкцій. Вони мають номери 6, 7 і 8. Чим більше номер, тим більше розмір і вага фуганку.

Ручні рубанки для спеціалізованих робіт

  1. При необхідності зробити площину (деталь) з поглибленням або опуклістю використовується рубанок з округлою (опуклою або увігнутою) підошвою. Називаються такі види:
  • штабгобель (увігнута підошва);
  • штабгалтель (опукла підошва).
  1. Для обробки вже існуючих нерівних поверхонь використовується «американка» (інша назва «горбань»). Він також має округлений форму підошви.
  2. Цинубель дозволяє створити шорстку поверхню для поліпшення якості склеювання дерев'яних поверхонь.
  3. При особливо високих вимогах до гладкості поверхні або обробці дрібних (або тонких) заготовок використовується «шліфтік».
Для надання заготовкам різних профілів, необхідних для з'єднання дерев'яних деталей або для інших операцій використовуються спеціалізовані рубанки, такі як фальцгебель, шпунтубель, зензубель (відбірник), калівка, грунтубель.

Як підібрати базовий комплект рубанків

Збирати в майстерні повний комплект ручних рубанків досить дорого і не завжди доцільної. Для початку достатньо купити ручні рубанки найбільш розповсюджених типів. Ми пропонуємо купити набір з трьох типів інструменту:
  • торцевий (кишеньковий);
  • фуганок №7 (можна №6);
  • вирівнюючий ручний рубанок №4-1 / 2 (або №4).
Цей набір допоможе вирішити практично будь-яку побутову проблему, пов'язану з обробкою дерев'яних деталей. Пізніше, після набуття досвіду та консультацій з професійними столярами і теслями, розширення набору ручних рубанком стане більш усвідомленим процесом.

Купити рубанок в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте ручні рубанки в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо який рубанок купити або який набір рубанків підійде Вам для виконання потрібних робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про рубанки:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Рубанки?
  • Ціна на Рубанки від 159 до 6 735 грн.