Будівництво та ремонт
Будівельні інструменти та обладнання
Все для саду
Будинок і квартира

Ринва водостічна

Показати:
12
6 12 36
Сортувати:

Водостічна ринва – це відкрита частина металевої і пластикової водостічної системи. Саме в неї стікає вода з поверхні покрівлі і відводиться через труби в зливову каналізацію або в ґрунт подалі від фундаменту. Їх виготовляють з пластику, сталі, міді, алюмінію. Пластикові ринви для водостоку займають понад 80% частки ринку. Ціна пластикових водостоків нижче в порівнянні з іншими варіантами мінімум удвічі, при цьому довговічність, міцність і функціонал поступається металевим незначно.

Види і особливості пластикових ринв для водостоку

Абсолютна більшість ринв напівкруглої форми – це не просто розрізаний циліндр, форма розроблена таким чином, щоб потік води проходив максимально швидко, без завихрень і турбулентності. Інакше вона вихлюпуватиметься через край. На малюнку нижче, кілька популярних різновидів ринв.

  1. Прямокутні жолоби як правило сталеві, розраховані на дуже велику пропускну здатність, але в приватному будівництві використовуються мало. Значним недоліком є повільний рух потоку і схильність до засмічення. Через це рекомендуємо відразу купити захисні решітки для прямокутної ринви, як на фото нижче. Ціна ринви для водостоку такої системи, включаючи решітки, значна, але для великих, майже плоских дахів купити водостік прямокутного перетину - єдиний варіант.

  2. На перший погляд здається, що скандинавська форма ринви має меншу пропускну здатність, насправді ж вона дає максимальну швидкість потоку. В результаті кількість води за одиницю часу виходить такою ж, а швидкий потік змиває увесь бруд листя, хвою тощо.

  3. Глибока форма типова для пластикових ринв. Справа в тому, що поверхня пластику сама по собі дуже гладка, сміття до неї не прилипає і змивається потоком, а додатковий обсяг хороший для пропускної здатності. Зверніть увагу на фото нижче, красиво? Правда? Але яке це навантаження на водостік, і добре, що на пластикових ринвах такого не побачиш. На гладкій поверхні лід погано тримається і бурульки ростуть погано. Ціна пласт