В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Одним з основних чинників облаштування дахів є визначення типу покриття для даху. З ним необхідно визначатися під час проектних рішень з будівництва, оскільки від основного дахового покриття залежить:
  • необхідна несуча здатність кроквяної системи;
  • крок;
  • перетин бруса обрешітки під покриття;
  • товщина матеріалу у випадку суцільного настилу під покриття.
Обраний комплекс покрівельних матеріалів враховується при розрахунках несучої здатності основних стін і фундаменту.

Покрівельні матеріали — класифікація і різноманітність

Існує кілька класифікацій, за допомогою яких легше зробити вибір потрібного даховогопокриття. Форма покриття:
  1. Листові - бітумний, полівінілхлоридний і асбестоцементний шифер, профнастил та металочерепиця.
  2. Штучні - бітумна, цементно-піщана і керамічна черепиця.
  3. Рулонні - бітум, полімери.
Матеріал:
  1. Натуральне покриття – глина, очерет, солома, дерево. До даної категорії відноситься керамічна черепиця.
  2. Бітум-полімерні матеріали - черепиця, єврошифер, рулонна гідроізоляція.
  3. Полімери (ПВХ) - світлопрозоре покриття, а саме прозорий шифер.
  4. Метал - профнастил, сталеві, мідні та алюмінієві фальцеві з'єднання.
  5. Цемент - асбестоцементний шифер, цементно-піщана черепиця.

Що необхідно враховувати при виборі дахового покриття?

Для правильного вибору важливі архітектурні особливості покрівлі.
  1. Плоска покрівля.
  2. Скатна. Важливий кут ската.
  3. Наявність складних архітектурних конструкцій з різними вигинами і зламами.
Також необхідно враховувати:
  1. Тип будівлі - житлові, промислові, комерційні і т.д...
  2. Несучі елементи будинку - для будинків з дерев'яними перекриттями краще вибирати легке по вазі дахове покриття.

Дахове покриття - види і деталі вибору

Сучасні покрівельні матеріали, як і ті, що використовувались в давнину, різноманітні за характеристиками, способом монтажу, терміном придатності, тощо. Важливо зрозуміти який саме матеріал в яких випадках використовують.

Листові дахові покриття

  1. Профнастил - металевий матеріал. Покриття покрівлі профнастилом можливо як для скатних, так і для плоских, похилих дахів. Доступна цінова категорія та висока міцність на вигин - основні переваги. Матеріал довговічний, легкий в монтажі і транспортуванні. До недоліків відноситься низька шумоізоляція. Через це, профнастил рекомендований для застосування в підсобних будівлях (сараї, гаражі, літні кухні і т.д.).
  2. Металочерепиця - відноситься до металевих покрівельних матеріалів. Застосовують для скатних покрівель з кутом нахилу від 15°. Доступна ціна та характеристики міцності - основні переваги. До недоліків відносяться низька шумоізоляція і велика кількість відходів при монтажі.
  3. Бітумний шифер - інша назва «ондулін». Гнучкість, високі характеристики, доступна ціна і легкість монтажу - основні переваги. Використовують для скатних покрівель з будь-яким кутом нахилу. Недоліком є висока горючість та втрата кольору під дією УФ-випромінювання (вигоряння).
  4. Прозорий шифер - виробляється з полівінілхлориду. Найчастіше використовують для накриття альтанок, балконів, оранжерей, басейнів, критих ринків. Гнучкість матеріалу дозволяє застосовувати ПВХ шифер для покрівель з будь-якими архітектурними особливостями. При монтажі і транспортуванні необхідно враховувати крихкість матеріалу. Не можна по ньому ходити навіть після монтажу.
  5. Азбестоцементний шифер - відноситься до застарілих покрівельних матеріалів. Головна причина - шкода здоров'ю людей. Через це його все рідше застосовують в якості покрівельного покриття житлових будинків. Його використовують для скатних покрівель з кутом нахилу від 12° до 60°. До переваг відноситься низька ціна, високі характеристики, простота монтажу. До недоліків - крихкість та вбирання вологи. Згодом на цьому матеріалі починають рости грибки і мох.

Поштучні дахові покриття

  1. Керамічна черепиця - застосовують для скатних покрівель. Оптимальний кут покрівлі від 22° до 60°. Якщо кут нахилу менше, необхідна додаткова гідроізоляція покрівельних елементів. Якщо кут нахилу більше 60°, то необхідна додаткова фіксація шурупами і / або цвяхами. Термін служби складає близько 100-150 років. Висока морозостійкість, стійкість до займання, високе шумопоглинання. До недоліків відноситься крихкість, велика вага, висока вартість. Не застосовують для покрівель зі складними архітектурними конструкціями.
  2. Бітумна черепиця - інша назва «м'яка черепиця». Відмінна риса - можливість монтажу на даху з будь-якими архітектурними труднощами. Легка вага, доступна ціна, простота транспортування, монтажу і ремонту, стійкість до появи іржі, корозії та гниття - головні переваги. До недоліків відносяться висока горючість, монтаж тільки в теплу пору року. Термін експлуатації при якісному монтажі становить 30-50 років.
  3. Цементно-піщана черепиця - монтують на скатні покрівлі з кутом нахилу від 20° до 60°. За характеристиками і зовнішнім виглядом подібна керамочерепиці. Головна відмінність - більш легка вага і менша вартість (хоча все одно вартість висока, в порівнянні з іншими типами покриття).

Рулонне дахове покриття

  1. Виробляється з бітуму та полімерів. Застосовують як для скатних, так і для плоских дахів. Монтаж багатошаровий. Рулонні матеріали монтують, як правило, в 3-4 шари. Кожен шар приклеюють до попереднього за допомогою мастики або під дією високих температур. Гідроізоляцію з полімерних мембран монтують в один шар.
Різновидів дахового покриття багато. З вибором можна визначитися ще при проектуванні або вибирати покриття для вже готового будинку. В обох випадках правильний вибір важливий для якісного монтажу і довговічної служби. Необхідна консультація чи допомога аби зробити вірний вибір? Дзвоніть в магазин «Побудуй». Наші спеціалісти допоможуть і правильно вибрати дахове покриття, і зробити розрахунок необхідної кількості покрівельних матеріалів (050) 414-92-73.