В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Стрижні клейові

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Клейові стрижні - це витратний матеріал для клейових пістолетів, що складається з полімеру для склеювання. Альтернативна назва таких стрижнів - стік (стіки) для клейових пістолетів. Твердість і пластичність полімеру, з якого складається стрижень, залежить від його складу. Після нагрівання до певної температури речовина перетворюється на рідину з підвищеною адгезією (липкістю). Після охолодження механічні властивості твердого полімеру повертаються. Це дозволяє використовувати стрижні для клейового пістолета в якості клейової речовини. Залежність властивостей матеріалу від температури дозволило назвати їх термічним клеєм. Зазвичай термічно клейкі речовини продають в формі циліндрів різної довжини та стандартизованих діаметрів. Клейову речовину для промислових цілей виробляють у формі циліндрів великого діаметра або у формі гранул різної форми і розмірів.

Клейові стрижні в роботі.jpg

Принцип дії клейових стрижнів

Технологія склеювання термічним клеєм проста. Клейова речовина розігрівається до температури плавлення (робочої температури) і стає рідкою. За допомогою клейового пістолета рідкий полімер наноситься на поверхні, які потрібно склеїти. Після того, як поверхні з’єднують, полімеру дають час на охолодження. У процесі охолодження рідкий клей полімеризується і твердне, набуваючи початкової міцності і захисних властивостей. Залежно від хімічного складу клейових стрижнів, полімер може створювати клейовий (герметизуючий) шар з різними фізичними характеристиками, різними температурами плавлення і різним часом охолодження.

Склад стрижнів для клейових пістолетів

На ринку присутні такі типи хімічних складів для клейових стрижнів.

  1. Етіленвінілацетатний термічний клей (може зустрітися позначення "ЕВА" або "EVA") - один з найпоширеніших (універсальних) клейових складів. Відрізняється невисокою ціною, температурою плавлення близько 80˚ С, доброю клеючою здатністю (адгезією), пластичністю. Матеріал стійкий до дії багатьох хімічних сполук і води. Такий клей придатний для з'єднання практично будь-яких матеріалів, у будь-якому поєднанні, виключаючи матеріали і поверхні, на яких не можна використовувати дану технологію. Через невисоку робочу температуру клей широко використовується навіть в побутових клейових пістолетах. Даний склад непридатний для використання в місцях з підвищеними вимогами до міцності з'єднання, а також при можливому нагріванні місця з'єднання до високих температур (більше 50-60˚ С).

  2. Поліамідний клей може бути позначений як ПАП або РА. Даний склад відноситься до термостійких полімерів. Температура його плавлення становить близько 150˚ С. Остиглий матеріал міцніше етіленвінілацетатного клею, однак менш еластичний. Основним недоліком є ​​можливість руйнування шару при частій взаємодії з вологою (поглинає вологу).

  3. Поліолефіновий (поліетилен, поліпропілен) склад може бути позначений як РВ. Клей з найвищою температурою плавлення - близько 180˚ С. Шар (шов) відрізняється високою міцністю, а також підвищеною еластичністю при негативних температурах. Не взаємодіє з вологою. Недоліком є ​​невелике зниження "липкості" (адгезії).

  4. Поліефірний термічний клей - має температуру плавлення в районі 80˚ С. Стійкий до атмосферних проявів (перепади температур, вологість). Має високу клейкість. Склеює більшість матеріалів в будь-якому поєднанні.

  5. Матеріал для клею, виготовлений з силікону, має невисоку робочу температуру. Шар характеризується підвищеною пластичністю і доброю міцністю.

  6. Синтетичний каучук, при використанні в клейовому складі, не чутливий до перепаду температур, має високу еластичність і водовідштовхувальні властивості.

  7. Склад на основі поліуретану відрізняється високою еластичністю разом з високою міцністю. Матеріал є термостійким як до низьких так і до високих температур. Основним недоліком є ​​тривалий термін відновлення (полімеризації) після розплавлення. Цей проміжок часу може становити до двох діб.

Кольорове маркування клейових стрижнів

Певну частину інформації про клейовому стрижні і їх призначення можна отримати з забарвлення стрижня. Додаткова інформація про температуру плавлення і хімічний склад обов'язково знаходиться на загальній упаковці стрижнів.

  1. Прозорі безбарвні стрижні є універсальним клейовим складом, що використовується для склеювання практично будь-яких матеріалів в будь-якому поєднанні.
  2. Кольорові непрозорі стрижні використовуються для склеювання кольорових предметів і додатково несуть декоративне навантаження. Можуть використовуватися при маскуванні швів в кольорових матеріалах. Найчастіше вони мають ЕВА склад.
  3. Жовті прозорі стіки використовуються при роботі з папером, картоном, деякими видами пластмаси. Характеризуються зниженою адгезією (липкостью) і підвищеною взаємодією з вологою.
  4. Білі непрозорі стрижні можуть належати до набору кольорових. Якщо це окремий набір тільки білого клею, то він призначений для склеювання скла і металів. З його допомогою, також можна з'єднати деталі з дерева, текстилю і пластика.
  5. Термічний клей сірого і чорного кольору застосовується тільки для ущільнення і герметизації швів і для електричної ізоляції контактів.

Клейові стрижні.jpg

Що потрібно враховувати перш ніж купити стрижні для клейового пістолета

1. Потрібно завжди пам'ятати, що термічний клей не застосовується:

  • на тефлоні (фторопласт);
  • на відполірованому металі;
  • на бетоні і штукатурці;
  • на забруднених і маслянистих поверхнях.

2. Необхідно точно знати технічні характеристики клейового пістолета, до якого купуються стіки, а саме:

  • максимальна робоча температура
  • максимальний діаметр клейового стрижня, що встановлюється в пристрій
  • оцінити можливість роботи зі стрижнями меншого діаметру, ніж максимально допустимий.

3. Визначитися з родом майбутніх робіт. З'ясувати пріоритетні характеристики клейового шва:

  • термостійкість;
  • міцність;
  • еластичність;
  • водостійкість;
  • час застигання;
  • підібрати поєднання пріоритетних характеристик.

4. При виборі клейових стрижнів обов'язковою умовою є діаметр стіків і температура плавлення. Вони не повинні перевищувати технічні характеристики клейового пістолета.

5. Довжина стержня не має принципового значення.

6. Склад, вироблений для герметизації і електроізоляції, не варто застосовувати для склеювання деталей. Склеювальний матеріал не можна використовувати для ізоляції електричних контактів.

Замовляйте клейові стрижні будь-якого типу і призначення в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який термічний клей підійде Вам для виконання запланованих вами робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.



Питання, що часто виникають про стрижні клейові:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Стрижні клейові?
  • Ціна на Стрижні клейові від 25 до 767 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Стрижні клейові?
  • Стрижні клейові AKFIX

    Стрижні клейові BOSCH

    Стрижні клейові Dremel

    Стрижні клейові Grad

    Стрижні клейові Grone