В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Джерела безперебійного живлення

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Безперебійники — це комбінація електронного блоку керування з інвертором і акумуляторних батарей. Потрібні вони щоб при відключенні електромережі продовжувало працювати особливо важливе обладнання. Котли, комп'ютери, медичне обладнання тощо Найчастіше джерела безперебійного живлення (ДБЖ) забезпечують харчування від 30 хвилин до декількох годин. Час достатній щоб почекати відновлення харчування або переходу на альтернативне джерело. Довгострокове альтернативне харчування може забезпечити автономний генератор або перемикання на іншу лінію харчування на підстанції і т.д. Розберемося в принципі роботи та особливості, які потрібно знати, щоб купити джерело безперебійного живлення.

Безперебійники.jpg

Які бувають і для чого застосовуються джерела безперебійного живлення

Існує три класи джерел безперебійного живлення принципово різних за якістю «підхоплення» живлення на кардинальною різницею в ціні. Почнемо з найдешевших ДБЖ:

Офлайн ДБЖ (Of-line)

Спрацьовує, коли напруга падає нижче встановленого рівня (наприклад, 160В) або підніметься вище граничного рівня (наприклад, 250В). При спрацьовуванні електронний блок відключає зовнішню мережу і перемикає навантаження на акумулятори. Батареї акумуляторів видають постійний струм, але в електронному блоці є інвертор, який перетворює постійний струм, напругою 24 або 48 В, в змінний 220 В.

Тобто такий (Of-line) ДБЖ відстежує параметри мережі. І, якщо живлення пропадає або напруга виходить за встановлені межі — перемикає на живлення від акумуляторів. При цьому електронний блок продовжує відстежувати стан зовнішньої мережі і якщо там відновлюються нормальні параметри, то він переключається назад на зовнішнє живлення.

Офлайн ДБЖ.jpg

Також електронний блок відстежує рівень заряду АКБ і при необхідності заряджає їх.

До переваг цього типу можна віднести:

  1. Низьку ціну;
  2. Простоту в експлуатації і мінімальне власне споживання електроенергії.

Але за простоту та низку ціну доводиться платити:

  1. Якщо напруга в мережі скаче але не «випадає» за встановлений діапазон, то офлайн бесперебойник її не стабілізує і не вирівнює. А скачки напруги від 180 до 250 В, цілком можуть спалити холодильник, циркуляційний насос опалення, або інший прилад де є електродвигун.

  2. І знову ж таки якщо напруга в мережі скаче, (то виходить за межі, то повертається до норми) Of-line ДБЖ буде «клацати» туди-сюди. Це шкодить як самому джерелу безперебійного живлення, так і обладнанню, яке він захищає.

  3. Якість змінного струму на виході. Як правило це не чиста синусоїда, а модифікована (аппроксимированная = ступінчаста). Це не має значення для комп'ютерів і інших приладів з імпульсними блоками живлення, але категорично не підходить для електродвигунів. Тобто ДБЖ цього типу не можна використовувати для резервування систем опалення, там є циркуляційні насоси, які не можуть нормально працювати на ступінчастій синусоїді. Те ж відноситься до холодильників та кондиціонерів —там є електродвигуни від яких працюють компресори.

Лінійно-інтерактивні бесперебойники

Поєднують в собі функцію стабілізатора і джерела резервного живлення. На відміну від попереднього варіанту тут під контролем і вхідна і вихідна напруга. Якщо є скачки напруги, які не перевищують заздалегідь задані параметри, такий ДБЖ їх згладить і видасть максимально близьку до 220 В напругу (± 10%). Наприклад, якщо напруга в мережі живлення знизиться до 160В, то на виході ДБЖ підніме її до 200В. А якщо вхідна напруга зросте до 280В, то стабілізатор в безперебійника знизить її до 240В.

Контроль за рівнем заряду та підзарядка батарей працює так само, як і в попередньому варіанті.

Якість вихідної синусоїди в лінійно-інтерактивних ДБЖ може бути, як такою ж ступінчастою як в попередньому варіанті, так і вирівняняною до правильної синусоїди. Звертайте на це увагу якщо хочете купити  ДБЖ для системи опалення.

Купити ДБЖ лінійно-інтерактивного принципу дії вигідно тому що:

  1. Устаткування надійно захищене від перепадів і стрибків вхідної напруги.
  2. У нормальному режимі знос і використання АКБ мінімальне.
  3. У більшій частині безперебійників цього типу на виході правильна синусоїда, яка підходить навіть для вимогливого і особливо чутливого обладнання.

Істотний недолік всього один:

  1. Все ж є коротка мить, коли живлення переривається. Це час перемикання джерела безперебійного живлення на акумулятори. Є обладнання (наприклад, медичне або системи безпеки) де це неприпустимо.
  2. І ціна вища в порівнянні з офлайновими ДБЖ, але це не настільки істотний недолік, враховуючи переваги.

Линейно-интерактивные бесперебойники.jpg

Онлайн ДБЖ (On-line)

Це безперебійник подвійного перетворення. Тут вхідна напруга завжди (тобто незалежно від його якості) випрямляється до постійного струму, подається обов'язково через блок акумуляторів на вихідний інвертор і перетворюється ще раз в правильну синусоїду. Причому якість синусоїди після ІБП такого типу, набагато вища ніж у вхідної синусоїди. Перетворювач прибирає всі перешкоди, наведення, і домішки синусоїд з вищою або нижчою частотою (паразитні гармоніки).

А постійна робота через акумулятори дає безперервність живлення. Якщо пропадає зовнішня мережа, то на виході немає ніяких стрибків просадок і перемикань. Адже вихідний інвертор ЗАВЖДИ працює від акумуляторів. Просто в нормальному режимі зовнішня мережа постійно заряджає акумулятори, а внутрішня розряджає. А коли пропадає зовнішнє живлення — акумулятори віддають накопичену енергію.


Переваги (On-Line) безперебійників:

  1. Абсолютно рівна і якісна напруга на виході. Можна підключати обладнання будь-якої складності і чутливості (медичне, лабораторне, наукове і т.д.)

  2. В принципі немає такого поняття як час перемикання, а значить живлення не переривається навіть на частки секунди.

Але є і недоліки:

  1. Дуже висока ціна.
  2. Значний знос АКБ через постійну роботи в режимі розряд / заряд (служать на 2-3 роки менше в порівнянні з попередніми варіантами).

Онлайн ДБЖ.jpg

Як вибрати джерело безперебійного живлення

Ось список головних критеріїв вибору:

  1. Номінальна потужність. Багато ДБЖ можна купити окремо у вигляді електронного блоку і доукомплектувати його потрібною кількістю акумуляторів. Потужність ДБЖ повинна бути на 10-15% більшою потужності обладнання, яке він захищає. Якщо потрібно купити бесперебойник щоб підключити до нього кілька споживачів, потрібно розрахувати коефіцієнт одночасності. Але якщо під захистом опиняється чисто побутова навантаження, то потрібно просто підсумувати потужності окремих споживачів. Наприклад, аварійне освітлення (кілька світильників разом 200Вт), інтернет-роутер і кілька розеток куди включена комп'ютерна техніка, просто складаємо все разом. В середньому виходить 1-1,5кВт.

  2. ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що холодильники та морозильні камери мають значний пусковий струм, тому якщо вони будуть працювати через ДБЖ беріть запас не менше 40% від номінальної потужності холодильника. Інакше бесперебойник буде вимикаються і видавати аварію по перевантаженню

  3. Час автономної роботи. Звичайно хотілося б чим більше, тим краще. Але все впирається в ціну акумуляторних батарей. Іноді ціна набору АКБ для джерела безперебійного живлення становить до 90% вартості всієї системи. Мінімальний розумний показник — це 15 хвилин автономної роботи. Цього часу достатньо, щоб запустити електрогенератор, або коректно завершити всі роботи і вимкнути комп'ютерну техніку в штатному режимі. Максимальний термін автономної роботи потрібен для захисту автоматики котла і системи опалення. Адже відключення може відбутися взимку, і в той час, коли нікого не буде вдома. Такі системи можуть працювати в автономному режимі до 7 годин.

  4. Чи є контроль і стабілізація вхідної напруги. Якщо у вас часто бувають перепади напруги або регулярно буває зниження напруги в мережі ввечері - рекомендуємо купити ДБЖ з лінійно-інтерактивним принципом роботи.

Чому вигідно купити джерела безперебійного живлення в інтернет-магазині Побудуй

По-перше, ми торгуємо тільки перевіреним обладнанням, яке вже багато років на ринку. На весь асортимент є офіційна гарантія з прозорими умовами від виробника. Ніякого «самопалу» або сірого імпорту.

По-друге, у нас можна купити і інше обладнання для забезпечення автономності і енергетичної незалежності:

Якщо з'явилися питання щодо вибору та характеристик джерел безперебійного живлення телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.


Питання, що часто виникають про джерела безперебійного живлення:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Джерела безперебійного живлення?
  • Ціна на Джерела безперебійного живлення від 1 516 до 252 000 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Джерела безперебійного живлення?
  • Джерела безперебійного живлення APC

    Джерела безперебійного живлення Digitus

    Джерела безперебійного живлення EATON

    Джерела безперебійного живлення FSP

    Джерела безперебійного живлення LogicPower