0 грн. 0

Леза для рашпіля

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Лезо для рашпіля, як, в принципі, і сам рашпіль є різновидом напилку, у якого найбільша насічка для обпилювання. Тільки, на відміну від будь-яких інших напилків, рашпіль застосовують для грубої, так би мовити чорнової обробки матеріалу. Цей витратний матеріал застосовують для обпилювання м'яких металів, деревини і пластмаси, коли звичайні напилки непридатні через те, що насічка їх швидко забивається стружкою. Частенько його називають "столярним напилком". На відміну від будь-якого напилка, у леза для рашпіля є насічка у вигляді окремо розташованих виступів або зубців, розміщених в шаховому порядку (мал. 1). Ця насічка є найрідкіснішою, гострою та великою. Леза також виробляють штампуванням (мал. 2) — на аркуші зі сталі видавлюють отвори з гострими краями, що стирчать або методом хімічного травлення (мал. 3).

Леза для рашпіля різноманітність.jpg

Насічка на лезі для рашпіля визначає сферу застосування

Як згадувалося вище — є три варіанти нанесення насічки на полотно леза:

 1. Насічка у вигляді зубів розташованих в шаховому порядку — найпоширеніша і найчастіше використовується майстрами. Леза такого виду відмінно працюють з усіма видами м'яких металів, твердими породами дерев, пластиком, гумою, шкірою.

 2. Штампування — видавлювання отворів на аркуші зі сталі, після чого залишаються гострі краї, що стирчать. В якійсь мірі таке лезо нагадує тертушку. Використовують його тільки для роботи з гіпсокартоном.

 3. Хімічне травлення — неординарний і дуже ефективний спосіб. Полотна лез з такою насічкою працюють з дуже твердими породами, пластиком і навіть алюмінієм. Весь секрет полягає в тому, що зуби дуже гострі і при роботі не потрібно ніяких зусиль. Вони вступають в різання постійно і в результаті не виникає ніяких стрибків і грубих насічок. Зуби також розділені поперек насічки, що зручно для поділу стружки та ефективного видалення її з місця обробки.

Технічні характеристики леза для рашпіля та його призначення

Є міжнародні стандарти, які визначають кількість насічок виходячи з виду і розміру полотна. Розмір рашпільной насічки на лезі обчислюється кількістю зубів на 1 см2 (мал. 4). Їх ділять на:

 • великі — кількість зубців від 8 до 12;

 • середні — 12 - 20 зубів на 1 см2;

 • дрібні — від 18 до 22 зубців.

Розмір рашпильної насічки.jpg

В основному витратний матеріал такого роду можна поділити на три основні типи та їх підтипи:

 1. Вироби загального призначення (мал. 5) — призначені для обробки м'яких металів, таких як олово, свинець, мідь і неметалічних матеріалів — шкіра, гума, дерево, пластмаса. Залежно від профілю, вони зазвичай підрозділяються на:

  • плоскі тупоносі;

  • плоскі гостроносі — обидва варіанти призначені для роботи з увігнутою поверхнею і обробки торців;

  • круглі — ними зручно обробляти отвори;

  • напівкруглі — використовуються для обробки плоских і нерівних поверхонь;

  Вироби загального призначення.jpg

 2. Шевські (мал. 6) — використовують для обробки м'яких металів, кістки, шкіри, дерева, каучуку та інших подібних матеріалів:

  • шевські прямі;

  • шевські вигнуті двосторонні;

  • шевські вигнуті односторонні;

  Шевські леза.jpg

  Мал. 6

 3. Копитні — застосовуються в тваринництві для догляду за копитами коней, корів, овець:

 • копитні плоскі (мал. 7).

Копитні леза.jpg

Види леза для рашпіля та їх функції

Так як час біжить і ми прогресуємо разом з часом, так і рашпіль знайшов собі застосування не тільки в столярних роботах, але навіть в індустрії краси та медицини! Крім перерахованих вище трьох стандартно-основних типів лез, існують ще такі види:

 • Лезо для рашпіля для застосування по гіпсокартону — іншими словами таке лезо можна назвати обдирним (див. мал. 2). Призначено для обробки торців гіпсокартону. За зовнішнім виглядом вся конструкція дуже нагадує рубанок, являє собою металевий корпус або пластиковий з ручкою. Самі ж леза-пластини виготовлені із загартованої інструментальної сталі. Леза фіксуються на корпусі за допомогою натяжного гвинта. Розмір пластини, який виробники вказують на упаковці, як правило ідентичний розмірам корпусу рубанка. Пил, що утворюється під час роботи інструментом, накопичується всередині його корпусу. Він легко видаляється, для цього просто потрібно перевернути і струснути інструмент.

 • Роторні леза — це насадки для електроінструменту і загалом застосовуються для роботи з деревом і металом. Виготовляють різних розмірів і форм. (мал. 8).

 • Роторні леза.jpg

 • Скульптурні — призначені для роботи з камінням м'яких порід, таких як вапняк, мармур, черепашник, а також для роботи з деревом і гіпсокартоном.

 • Манікюрні та педикюрні леза — виробляються різних форм і розмірів, та навіть з різних матеріалів: керамічні та металеві. Застосовуються для зняття гель-лаків, прибирають довжину нігтів і надають їм форму, обробляють мозолі, тріщини, ороговілу шкіру.

 • Стоматологічні леза — леза для роботи в порожнині рота і з протезами (мал. 9).

 • Стоматологічні леза.jpg

Поради по догляду за за лезом для рашпіля

Щоб збільшити термін експлуатації леза, йому необхідний постійний догляд:

 • під час роботи потрібно стежити за станом леза і періодично струшувати його, стукнувши легенько об тверду поверхню, або почистити щіткою;

 • не варто постійно класти леза на поверхню з металу, так як ріжуча кромка швидко зноситься;

 • лезо не повинно контактувати з мастилами, наслідком такої "дружби" будуть погані експлуатаційні характеристики виробу;

 • якщо після роботи з пластмасою лезо чиститься погано, майстри рекомендують занурити його в ємність з окропом, для розм'якшення стружки і подальшого її відставання, після чого лезо потрібно протерти м'якою тканиною і залишити висохнути на свіжому повітрі;

Увага! Після проведення такої процедури варто обробити виріб машинним маслом, в крайньому випадку — рослинним.

 • після закінчення роботи лезо слід ретельно очистити і перевірити, якщо на ньому виявлені дефекти — витратний матеріал потрібно замінити.

Вибираємо леза для рашпіля в інтернет-магазині

Щоб не зробити робочий процес каторгою, фахівці рекомендують купувати леза для рашпілів тільки якісні. Тому що поганий інструмент може зіпсувати не тільки настрій, але і всю Вашу тяжко виконану роботу. На сайті "Наша Стройка" ми пропонуємо ознайомиться з різними виробниками, які виготовляють леза для рашпілів за всіма стандартами якості. Нам важливо, щоб Ви обрали для себе потрібний товар, який слугуватиме довго. Наші фахівці консультують і приймають замовлення в телефонному та онлайн режимі.Питання, що часто виникають про леза для рашпіля:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Леза для рашпіля?
 • Ціна на Леза для рашпіля від 77 до 188 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Леза для рашпіля?
 • Леза для рашпіля Stanley