В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Бензопили

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Бензопила – це вірний і надійний помічник. Особливо якщо у вас котел на твердому паливі. Також це звичний робочий інструмент лісозаготівельника або власника великого саду. Недорогі бензопили купують комунальники і служби озеленення садово-паркових зон Києва та інших міст України. Якщо ви вибираєте першу в своєму житті бензопилу, то з цієї статті дізнаєтеся, на що варто звертати увагу, щоб купити надійний інструмент за адекватною ціною.

Бензопила – особливості пил нового покоління

Поширення пили з моторизованим приводом отримали наприкінці 60-х років ХХ століття. З тих пір вони помітно стали легшими, тихішими і скромнішими у споживанні палива. Щоб купити гарну бензопилу, розберемо основні критерії якості та загальну конструкцію.

Надійність і довговічність бензопил та електрорізів у першу чергу забезпечується їх простотою. Ріжучий (пиляльний) ланцюг приводиться в рух від найпростішого одноциліндрового двигуна див. Схему на рис. 1.

де:
  1. бензобак (обсяг 0,5-2 літра);
  2. карбюратор (створюється паливно-повітряна суміш);
  3. робочий циліндр з поршнем;
  4. колінвал з шатуном (кривошипно-шатунний механізм);
  5. провідний вал;
  6. інерційне зчеплення (передає крутний момент тільки на високих обертах, на холостих ланцюг не рухається);
  7. зірочка робочого ланцюга;
  8. робочий (пиляльний) ланцюг.
Загальний пристрій мало чим змінився за останні 50 років, але помітно покращились технічні характеристики двигунів. Середнє число обертів зросло з 3-5 тисяч/хв до 7,5-9 тисяч/хв.

Це дозволило значно збільшити швидкість руху ланцюга з 9-11 м/с (в “Дружбі” та “Уралах”) до 13,5-17 м/с у сучасних бензопилах, що дало значний приріст продуктивності. При цьому ціна, питома вага двигуна і всієї бензопили помітно зменшилася завдяки новим міцним і зносостійким сплавам, а також легким конструкційним матеріалам з полімерів.

Пила “Урал” 80-х (вага 14 кг) Сучасний “STIHL” (вага 6,5 кг)

Окремо варто згадати безпеку, а саме гальмо ланцюга. Його завдання - миттєва зупинка ланцюга у разі різкого удару, відскоку або «провалу» шини вниз, см. Рис.2. У сучасних пилах гальмо спрацьовує або від контактного натискання на ручку гальма, або за рахунок інерційного відскакування ручки при відкиданні або зворотному ударі.

Важливим фактором є надійність і швидкість спрацьовування гальма, у сучасних бензопилах воно спрацьовує за 0,15-0,2 секунди. Звертайте увагу на цей показник під час вибору бензопили в інтернеті або в магазині.

Ціна бензопили визначається потужністю, ресурсом двигуна і довжиною шини. Природно, що пили від відомих брендів коштують недешево, але цілком можливо купити бензопилу, недорогу китайську, якою можна працювати без особливих проблем. Головне - уникати відвертих підробок і компаній-одноденок із заниженою ціною.

Що вигідніше для будинку – бензопила чи електропила

Крім бензинових, все більшої популярності набувають електропили. Пристрій їх ще простіший, адже не потрібні карбюратор, система запалювання, повітряні та паливні фільтри. Єдине обмеження – це довжина електричного кабелю. Якщо працювати біля будинку або на будмайданчику, де вже є електропостачання, то у такої пили є ряд істотних переваг:
  • можна працювати в закритому приміщенні;
  • набагато менше шуму при роботі;
  • економічність – витрати на електроенергію істотно менші, ніж на бензині та маслі, особливо при значних обсягах роботи;
  • сама електропила легша, що особливо актуально при проведенні покрівельних робіт;
  • ціна електропили істотно нижче, ніж бензинової.
До сильних сторін бензопили можна віднести:
  • автономність – можна працювати в лісі далеко від ліній електропостачання;
  • тривалість роботи – побутові електропили розраховані на 20-25 хвилин безперервної роботи, після чого повинні охолонути, бензинова пила може працювати 8-9 годин підряд, головне – заправляти пальне;
  • можна працювати одразу після дощу і навіть під час невеликого дощу при крайній необхідності.

Бензопила – вигідна покупка в інтернет-магазині

По-перше, можна купити бензопилу в інтернет-магазині за вигіднішою ціною в порівнянні зі звичайним будівельним або садовим магазином. Гарантія та сервіс при цьому зберігаються.

По-друге, замовити пилу можна прямо з дому в будь-який час, уважно вивчивши характеристики і властивості.

По-третє, оплата і доставка. Ми привеземо товар прямо вам додому в будь-яке місто чи селище України, а заплатити ви зможете після доставки.

Якщо потрібна додаткова консультація по вибору бензопил або іншої моторизованої техніки на кшталт мотокіс чи мотоблоків, телефонуйте. Завжди раді вам допомогти.

Питання, що часто виникають про бензопили:

  • ❓ Якої фірми бензопили якісні?
  • Світовими лідерами є Stihl і ТМ. Відразу за ними розташувалися Oleo-Mac, AL-KO, Echo, Maruyama. Серед бюджетного сегмента бензопил варто звернути увагу на Forte, Tekhmann, Зеніт.
  • ❓ Який бензин потрібен для бензопили
  • Для бензопил використовують паливну суміш, яка готується з масла для 2-х тактного двигуна і бензину А-92 (без присадок). Пропорцію змішування вказують в інструкції до бензопили. Найпоширеніша 50:1 (20 мл олії на 1 л бензину), але для китайських бензопил ця пропорція, найчастіше, вище і може досягати 25:1.
  • ❓ Чим точити ланцюг бензопили
  • Ланцюг для бензопили можна заточити на спеціалізованому заточному верстаті (китайські коштують досить недорого, і служать добре). Або можна купити напилок, відповідного діаметру і напрямну. Діаметр напилка залежить від розміру ланцюга.
  • ❓ Чим змащувати ланцюг бензопили
  • Для змащення ланцюга використовується спеціальне масло. Ні в якому разі не можна використовувати мастило для двотактних двигунів для змащування ланцюга. Змазування шини відбувається в автоматичному або напівавтоматичному режимі. У кожній бензопили є два бака, один для паливної суміші, другий для змащення ланцюга. Їх потрібно заправляти одночасно. Масло подається на шину через отвори в шині і потім розподіляється по всіх довжині. Мастило шини дуже важливе, воно запобігає перегріванню і деформацію шини, знижує знос шини і ланцюга. Іноді для змащення ланцюга використовують "відпрацюване масло", але ми не радимо цього робити.