В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Фільтр:
Ціна
Від
До
30
1429

Фітинги для металопластикових труб

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Фітинги для металопластикових труб – це з'єднувачі, трійники та інші необхідні елементи, без яких не зібрати ні систему опалення, ні водопровід. Адже саме металопластикові труби є одним із найпопулярніших способів організувати опалення та водопровід у приватному будинку, та й переробити розводку у квартирі теж можна. Розберемося докладніше, що потрібно знати, перш ніж збирати систему та вибирати якісь металопластикові фітинги купити.

Фітинги для металопластикових труб .jpg

Різновиди фітингів для металопластикових труб

Перш ніж розбиратися з фітингами, зупинимося на конструкції металопластикових труб на їх перевагах та недоліках. Почнемо з переваг:

  1. Поширеність та доступна ціна. Металопластикові фітинги та труби можна купити скрізь, будь-який будівельний, та й господарський магазин, де є відділ все для будівництва та ремонту має в асортименті крани, куточки та сполучні муфти для металопластикових труб. Та й самі труби.
  2. При монтажі не потрібне зварювання. Всі з'єднання механічні для цього потрібні обтискачі або як їх ще називають прес кліщі для металопластикових труб, див. фото нижче.
  3. Прес кліщі для для металопластикових труб.jpg

    Інструмент простий, зрозумілий і для його освоєння знадобиться не більше години, тоді як навчиться паяти, наприклад, поліпропіленові труби, потрібно вчитися значно довше. Крім того, є ще обтискні фітинги, де є спеціальне кільце. Вони герметизуються обтискною гайкою, яка затягується спеціальним ключем. Але такі з'єднання потрібно обслуговувати та періодично підтягувати порівняно з прес фітингами.

  4. Низький коефіцієнт температурних розширень, тоді як поліпропіленові труби без армування можуть помітно розширюватися і провисати чи утворювати хвилеподібні вигини.
  5. Металопластикові труби можна гнути і часто обходиться без кутового фітинга.

Але є у металопластикових труб та фітингів і недоліки:

  1. Місця з'єднань повинні бути доступні, не можна ховати їх у стіни або стяжку. Висока ймовірність, що через 7-9 років вони почнуть підтікати і потрібно буде замінити фітинги. Тоді як зварні чи паяні сполучення не мають таких обмежень.
  2. Обмежено використання на вулиці та в приміщеннях, де температура знижується нижче 0°С. У таких умовах матеріал стає крихким і може з'явитися протікання на стиках. Особливо якщо відбувається часткове замерзання рідини всередині. Повне заморожування рідини не витримають ніякі труби можуть тріснути і сталеві труби.

Оскільки розведення металопластиковими трубами – це все ж таки бюджетне рішення може виникнути спокуса купити фітинги найдешевшої категорії. Ми не рекомендуємо так чинити, оскільки поява течі в опалювальний сезон не тільки неприємна, але і може зіпсувати покриття або стіни.

Розберемо конструктивні особливості фітингів для металопластику:

  1. Прес фітинги — це найпростіший різновид. Достатньо надійна система, яка може прослужити 10-12 років. Іноді їх все ж таки ховають під гіпсокартон або в стяжку. Але якщо таке з'єднання почне протікати для його заміни, доведеться демонтувати частину облицювання. Для монтажу потрібні прес-кліщі, які можна купити або навіть взяти в оренду.
  2. Прес фітинги.jpg

    Таке з'єднання не обслуговується і зняти його неможливо. При виникненні проблем доведеться зрізати частину труби та вставити гільзу із фрагмента труби або наростити довжину іншим способом.

  3. Обтискні фітинги тут труба герметизується обтискним кільцем, яке тримає накидна гайка. Для монтажу не потрібен спеціальний інструмент достатньо двох ключів. Одним ключем утримуємо штуцер на місці, а другим затягуємо накидну гайку.
  4. Обтискні фітинги.jpg

    Є досить спірна думка, що купити обтискні фітинги менш вигідно, ніж пресовані. Надійність з'єднання менша. Але це справедливо лише для дешевих та неякісних з'єднувачів, або у разі неправильного монтажу. Найчастіше це не знята фаска на торці труби та не до кінця вставлена труба в штуцер.

    У разі водопроводу гарячої води та опалення такі з'єднання потребують періодичного обтягування. Причому перші 3-4 роки можна нічого не робити, а далі щорічно підтягувати гайку і протікання не буде. Звичайно таке з'єднання в жодному разі не можна зашивати намертво в стіну або підлогу.

  5. Пуш фітинги — це найсучасніша модифікація герметичних з'єднань. Тут взагалі не потрібно жодного спеціального інструменту. Добре оброблений торець труби просто подається в пуш фітінг до характерного клацання. Все, відразу після цього в трубопровід можна подавати тиск.

Пуш фитинги.jpg

Це найнадійніший вид з'єднань. Але в Україні набув слабкого поширення через високу ціну. У країнах Євросоюзу та США поширений дуже сильно, оскільки там година роботи фахівця коштує набагато дорожче, ніж комплектуючі для системи опалення чи водопроводу. Пуш фітинги дозволяють заощадити до 60% часу монтажу всіх з'єднань. Крім того, деякі різновиди пуш фітингів можна розбирати та використовувати повторно без погіршення характеристик.

Отже, ось найпоширеніші види металопластикових фітингів:

  1. Кутник. Бувають як прохідні де з обох боків підключаються труби, так і з переходом до різьбового з'єднання. Наприклад, якщо потрібно підключити трубу до радіатора опалення.
  2. Хрестовина – застосовується для трубного розведення. Бувають модифікації з переходами трубопроводів з більшого діаметра на менший.
  3. Трійник – також бувають моделі з переходом із трубопроводів більшого діаметра до меншого, а також з відведенням на різьбове з'єднання.
  4. Пряма муфта – буває як з підключенням металопластику з двох сторін, так і з переходом труб різних діаметрів.
  5. Приєднувальні фітинги, де з одного боку муфта обтискна, а з іншого різьбове з'єднання. Застосовуються для підключення інших сантехнічних приладів до труб, їх називають водорозетками.

Як вибрати металопластикові фітинги

По-перше, потрібно скласти проект, якщо його, звичайно, досі не було. Підрахувати всі з'єднання, розгалуження та підключення з урахуванням їхніх діаметрів. Скласти специфікацію (список компонентів) додати по парі штук до кожного найменування, та йти з цим у магазин або купити через інтернет.

По-друге, потрібно визначиться з типом та брендом фітингів для металопластику, які ви збираєтеся купити. На цьому краще не економити та вибрати найкраще з доступного, наприклад, Valtec чи FADO.

Для холодного водопостачання підійдуть прес фітинги або обтискні. Ні ті, ні інші не течуть і можуть прослужити практично стільки ж, як і водопровід.

Для опалення та гарячої води рекомендуємо обтискні фітинги адже навіть у разі невдалого монтажу або виходу з ладу можна замінити без особливих проблем.

А якщо питання ціни не є визначальним, краще купити фітинги пуш типу.

Чому вигідно купити металопластикові фітинги у магазині Побудуй


Ми маємо великий інтернет-магазин і допускаємо до продажу тільки перевірений товар від надійних виробників. Навіть недорогі комплектуючі та інструменти виконують свою функцію. Нехай і не так добре та довго, як продукція брендів преміум класу.

Крім того, у нас можна купити й іншу продукцію для облаштування комунікацій, будівництва та догляду за присадибною ділянкою.

  • електроінструмент: перфоратори, дрилі, болгарки, шуруповерти тощо;
  • ножиці труборізи, болторізи та спеціальні ножі для обрізання фасок на трубах;
  • зварювальні апарати та паяльники у тому числі для поліпропіленових труб;
  • садові шланги, пістолети, розпилювачі;
  • будівельні суміші: шпаклівка, штукатурка, клей для плитки та ін.

Якщо є питання щодо вибору та комплектації, або ж цікавить питання як купити фітинги для металопластику у вашому місті телефонуйте за номером (0800)50-54-52.


Питання, що часто виникають про фітинги для металопластикових труб:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Фітинги для металопластикових труб?
  • Ціна на Фітинги для металопластикових труб від 30 до 1 429 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Фітинги для металопластикових труб?
  • Фітинги для металопластикових труб FADO

    Фітинги для металопластикових труб Icma

    Фітинги для металопластикових труб RSk

    Фітинги для металопластикових труб SD Forte

    Фітинги для металопластикових труб SD Plus