Кельми будівельні

Показати:
36
6 12 36
Сортувати:
За замовчуванням
Від дорогих Від дешевих За замовчуванням

Будівельна кельма - це обов'язковий інструмент мулярів і обробників. Хоча цьому найпростішому інструменту вже кілька сотень років і з'явилися десятки різновидів суть залишається незмінною. Кельма потрібна для роботи з будівельними розчинами для кладки або штукатурки. Також кельмою можна підрівняти положення цегли і навіть відколоти частину цегли або каменю-пісковику. Розберемо основні різновиди та критерії якості перш ніж вирішити який купити кельму будівельну.

Будівельна кальма.jpg

Як вибрати кельму

Це плоска або трохи вигнута металева пластина з руків'ям під одну руку. Розмір типовою кельми муляра 160 мм в довжину і 100-105 мм ширина в найширшій частині біля підстави.

Роблять кельми зі сталі:

 1. Нержавійка частіше зустрічається в штукатурних кельмах, і маленьких кельм для кутів. Вони більш гнучкі і пружні їх використовують спільно з правилами і шпателями.
 2. Звичайна (чорна) сталь - це стандарт для кладки. Така пластина жорсткіша витримує удари і рубаючі рухи. Звичайну сталь легше обробляти «заточити» якщо з'явилися якісь щербини або дефекти. Нержавійка в'язка і погано піддається обробці.

Форма і товщина сталевого «леза» визначають призначення кельми. Почнемо з форми:

 1. Трикутник з вузьким носиком - це може бути, як плиткова, так і кельма муляра, все залежить від особистих переваг. Такою кельмою зручно підчіплювати краі плитки якщо потрібно зняти кілька штук. Іноді вдається так зняти навіть стару плитку. Наприклад, якщо одна відклеїлась, і потрібно зняти і переклеїти на новий хороший клей.
 2. Овал - такі кельми підходять для плиточників, тут не класичний овал швидше трикутник з заокругленим вершинами.
 3. Трапеція пряма і з заокругленим верхнім краєм - це класична кельма муляра. Часто такі можна купити з металевим набалдашником на ручці. Адже щоб цегла остаточно стала на своє місце потрібно його підганяють постукуванням зворотною стороною ручки. Але звук виходить досить гучним тому ідеально, коли на кінці є пластиковий набалдашник.
 4. Краплеподібна кельма - ця форма зручна для кладки складних елементів типу печей, димоходів та камінів. І для обробника вони досить широкі щоб можна було накидати порції розчину на стіну.

За призначенням всі кельми, які можна у нас купити можна розділити на

 1. Штукатурні кельми - найчастіше великі прямокутні часто їх називають штукатурними лопатками або гладилками за формою нагадують терки для вирівнювання штукатурки тільки менше розміром і металевими. Найчастіше такі кельми використовують разом з правилом для забивання дефектів і зняття розчину з «леза» правила. Також сюди можна віднести кутові кельми для вирівнювання штукатурного шару у внутрішніх і зовнішніх кутах.
 2. Кельма каменяра - сюди ж відносяться як класичні, так і більш специфічні форми типу краплеподібних, які часто відносять до штукатурних, але чіткого стандарту і поділу тут немає.

Товщина металу - не менше ніж 1 мм, багато майстрів воліють сталь товстіший, адже кромкою кельми і відтинають зайві і рубають напіівзастиглий розчин і навіть зробити зарубку або борозну на цеглі.

Кронштейн повинен бути добре приварений, а шов зачищений, тоді залишки розчину не будуть застрявати і засихати.

Довжина кронштейна кладки кельми повинна бути 6-7 см, щоб при ударі ручкою по цеглині ​​краплі розчину злітали повз пальців.

Які будівельні кельми можна купити в магазині Наша Стройка

Оскільки порівнювати за брендам особливого сенсу немає вони схожі різниця тільки в матеріалі рукоятей і товщині робочої частини, розберемося з призначеннями:

 1. Кельми муляра - класична трапециевидная форма, вона ж трикутник зі зрізаним верхнім кутом.
 2. Кельні штукатура.

 3. Кельми для оздоблювальних робіт кутові і прямокутні
 4. Кельми і кельми для плиткових робіт - трикутні зі зрізаними кутами або овальні.

Також серед інструментів муляра є одне просте, але необхідне пристосування для розшивки швів. Воно так і називається розшивка, з його допомогою розчин кладки між цеглою формують в рівну і акуратну «ковбаску».

Чому вигідно купити кельму штукатурну в магазині Наша Стройка

По-перше, ми великий інтернет-магазин, де можна відразу купити весь інструмент для обробки їм малярних робіт:

 • будівельні рівні і розмічальний інструмент;
 • малярні валики, щітки піддони для клею і фарби;
 • електроінструмент - шуруповерти, перфоратори, штроборізи;
 • сухі будівельні суміші та готові розчини у відрах з клеєм і штукатуркою.

По-друге, у нас добре відпрацьована служба доставки. Товар відправляється на наступний день після заявки, а якщо замовлення надходить вранці, то можливо і до кінця поточного дня. Можлива доставка великих партій будівельних матеріалів нашим транспортом по Києву та передмістю.

Якщо виникли запитання щодо термінів доставки, або характеристикам кельмою, які ви хочете купити телефонуйте (0800) 50-54-52.


Питання, що часто виникають про кельми будівельні:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу кельми будівельні?
 • Ціна на кельми будівельні від 25 до 481 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі кельми будівельні?
 • Кельми будівельні Hardy

  Кельми будівельні MasterTool

  Кельми будівельні Сталь

Швидке замовлення
Введіть свій номер телефону і наш менеджер передзвонить вам.