В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Часи, коли паркани і огорожі були дерев'яними, давно пройшли. В наші дні паркани - це ґрунтовні бетонні або цегляні споруди, європаркани з готових залізобетонних секцій, металеві огорожі з профнастилу або зварних сітчастих секцій. Іншими словами - паркани різноманітні, надійні, якісні та довговічні. Давайте прокласифікуємо різновиди матеріалів для парканів, розглянемо їх особливості, переваги та недоліки.

Паркани - основні різновиди

  1. Європаркани - це еволюція бетонних парканів, які перестали бути похмурими, сірими і невиразними. Для цього виду огорожі випускаються стандартні стовпчики та готові секції відносно невеликої товщини (близько 5 см). На лицьовій поверхні розміщений декоративний малюнок під цегляну кладку, натуральний камінь або навіть різьблену колонаду. Кольори теж походять від вихідного сірого бетону. На сьогоднішній день це один з найдоступніших способів встановити капітальний паркан за мінімальною вартістю.

  2. Паркани з профнастилу (профлиста) - простий і дуже доступний вид огорожі. Якщо купити окремо профнастил, сталевий профіль для стовпчиків і поперечних лаг, то загальна ціна паркану вийде мінімальною. Монтувати таку огорожу легко та швидко. Правда знадобиться набір досить складного інструменту: дриль або потужний шуруповерт, болгарка і бажано зварювальний апарат. Також необхідні базові навички будівництва. Результат при цьому виглядає дуже гідно.

  3. Секційні дротові огорожі - ще один простий та швидкий спосіб захистити ділянку. При цьому ви отримаєте цілком респектабельний зовнішній вигляд огорожі. А якщо у вас гарно оформлений газон, жива огорожа або клумба, і вам не шкода щоб всі бажаючі могли їми помилуватися, то секційний паркан - це те, що вам потрібно!

  4. Огорожа з сітки рабиці - це самий простий та доступний спосіб огородження території. Сітка легка, не володіє парусністю. А значить, опорні стовпчики під неї можна просто вбити в землю кувалдою. Незважаючи на простоту, навіть деяку примітивність, оцинкована рабиця, в комбінації з затінюючими сітками, дозволить спорудити цілком красиву сучасну огорожу. Головні переваги такої огорожі - проникнення повітря та захист від стороннього погляду.

Як розрахувати і встановити паркан на дачі

Отже, ви визначилися, яким видом паркану позначити кордон між ділянками. Для прикладу візьмемо дротяний паркан. До початку монтажу:

  • розмітили периметр;

  • позначили місця, де будуть ворота і хвіртка.

Тепер потрібно підрахувати кількість секцій. Для цього загальну довжину огорожі по периметру слід розділити на довжину однієї секції. Фахівці радять робити довжину однієї секції не більше 2 - 2,5 м.

Наприклад, у вас загальна довжина вийшла 85 метрів (не враховуючи ворота). Значить потрібно:

85 м: 2,5 м/шт. = 34 секції

Але будьте уважні - форма ділянки рідко буває правильною, і кілька секцій можливо доведеться розрізати, тому краще купити як мінімум одну секцію про запас.

Також важливо вибрати стовпчики для огорожі. Для секційних парканів можна купити бетонні або сталеві опори для забору.

Паркан зі сталевими стовпчиками виглядає значно краще. Але бетонні стовпчики коштують дешевше і зовсім не чутливі до вологи.

Рекомендації по встановленню і монтажу опор секційних та класичних парканів багато в чому збігаються. Для секційного паркану з дроту не потрібні горизонтальні лаги із сталевого профілю, що значно зменшить трудовитрати і витрати на матеріал.

Огорожа з дротяних секцій або з сітки рабиці досить легка і має нульову парусність (вітер не буде розгойдувати та валити паркан). Це означає, що бетонувати в землі потрібно тільки кутові стовпчики. Рядні стовпчики можна просто забити в грунт (якщо вони із сталевого профілю), а бетонні досить закопати і добре утрамбувати прилеглий грунт.

Опорні стовпи для воріт та хвіртки повинні бути набагато міцніше і масивніше рядових, ґрунтовний бетонний фундамент тут обов'язковий.

Бетонний розчин фундаменту повинен повністю застигнути, тільки після цього починайте монтаж огорожі.

Купити паркан через інтернет - основні переваги

По-перше, ціна. В інтернет-магазинах ціни істотно нижче в порівнянні зі звичайними магазинами будматеріалів.

По-друге, доставка. Елементи забору і стовпчики – це товар досить габаритний. А отже, наймати окремий транспорт, щоб привезти весь комплект з міста, буде коштувати досить дорого. При комплексному замовленні інтернет-магазин може зробити істотну знижку на доставку, а при близькому розташуванні і зовсім безкоштовно.

Якщо ви вже визначилися з типом огорожі і матеріалом стовпчиків просто натисніть кнопку «Купити», а якщо потрібна консультація, телефонуйте! Наші фахівці допоможуть порахувати потрібну кількість матеріалів, узгодять зручний для вас спосіб доставки та оплати.