В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Ґрунти та субстрати

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Грунти для рослин – це суміші для вирощування квітів, розсади, ягідних та плодових рослин. Як правило туди входить волокнисті та мінеральні складові, щоб забезпечити хорошу аерацію кореневої системи та здатність утримувати вологу. Ключова перевага готових субстратів та ґрунтових сумішей – це відсутність насіння бур'янів, личинок комах та хвороботворних бактерій. Чого не можна сказати про природний ґрунт. Так, якщо знати властивості та склад ґрунту в різних місцях поблизу, а потім додати піску, подрібненої кори або хвої, то можна отримати ґрунтову суміш хорошої якості. Але по-перше – це займає багато часу, та й проблему бур'янів та личинок комах не вирішує. Тому пропонуємо купити ґрунти для рослин із заздалегідь відомим рівнем ph та структурою. А також органічні та мінеральні суміші для додавання в природний ґрунт.

Грунти для рослин.jpg

Різновиди та властивості ґрунтів для рослин


Готові ґрунтові суміші можна розділити на дві великі групи:

  • універсальні;
  • спеціалізовані.

В даному випадку універсальний не означає – підходить абсолютно для всіх рослин. Найчастіше це означає, що в ґрунту для рослин нейтральна кислотно-лужна реакція, середня зернистість та рівномірний склад мінеральних та органічних речовин. Дійсно, якщо купити грунт для рослин універсальний, то він підійде в більшості випадків. Але в ньому однаково погано почуватимуться і гортензії (потрібен кислий грунт), і кімнатні дзвіночки (потрібне лужне середовище). Проте хоч і не дуже добре але ростимуть.

Спеціалізовані ґрунтові суміші якраз відрізняються чітко вираженою кислотною або лужною реакцією. А також пухкої або навпаки щільною структурою, яка ідеально підходить для певного виду рослин.

Для прикладу розберемо склад ґрунту для кімнатних рослин, а саме квіткових типу фіалок:

  1. Суміш торфу різного ступеня розкладення. Верховий і низовий торф роблять грунт пухким і повітряним, що добре для аерації кореневої системи.
  2. Оброблений річковий пісок – це дренаж і у поєднанні з торфом покращує структуру ґрунту. В інших типах сумішей як дренаж може використовуватися керамзит.
  3. Вапнякове борошно (доломітове) – пригнічує розвиток ґрунтових інфекцій та комах, а також знижує кислотність ґрунту.
  4. Екстракт сапропелю – це перероблені донні, мулисті відкладення. Містить мінеральні та органічні речовини, а також активні культури бактерій, які переробляють мінеральні та органічні речовини до складів, що легко засвоюються кореневою системою.
  5. Комплексне мінеральне добриво – азот, фосфор, калій у різній пропорції.
  6. Гумат калію – по суті це результат розкладання органічних речовин на ґрунті, точніше фінальна стадія розпаду. Як правило, це продукт переробки торфу або донних відкладень. Гумати покращують структуру ґрунту – дрібні частинки склеюються у більші грудочки, а речовини у їхньому складі стимулюють розвиток кореневої системи.

Гумат калію.jpg

Інші ґрунтові суміші так чи інакше повторюють цей склад, але з акцентами під конкретні види рослин. Наприклад, ми вже згадували, що крім піску може застосовуватися керамзит. А також мінеральні гранули з вермикуліту або агроперліту, які через пористу структуру чудово вбирають вологу і зберігають воду поступово віддаючи її в ґрунт. У тому числі воду з розчиненими у ній мінеральними речовинами.

Структура, кислотність та вміст мінеральних та органічних речовин – це ключові критерії, за якими потрібно орієнтуватися щоб купити ґрунт для рослин. Крім того, виробники маркують свої ґрунти, щоб полегшити вибір. Наприклад, у будь-якому аграрному магазині можна купити ґрунтові суміші:

  • для газонів;
  • для кактусів;
  • для кімнатних рослин;
  • для цибулинних;
  • для пальм;
  • для овочевих культур;
  • для пальм;
  • для пеларгоній;
  • для розсади та ін.

Принципово відрізняються за структурою та складом лише ґрунти для орхідей. Коріння цих рослин має бути в повітрі, тільки так орхідеї можуть нормально рости і розвиватися. Тому і горщики для орхідей прозорі, щоб коріння отримувало достатньо денного світла. Для цих сумішей часто використовують кокосові чіпси. Великі фрагменти кокосової стружки дозволяють створювати дуже легкі та повітряні суміші.

Грунти для орхідей.jpg

Розберемо докладніше деякі популярні добавки для додавання до природного грунту або приготування спеціалізованих сумішей.


Торф'яні субстрати для приготування ґрунтових сумішей


Добавки торфу в горщики для квітів або в лоток для розсади – це один із найдавніших та перевірених способів покращити структуру ґрунту та отримати здорову міцну розсаду. Та й кімнатні квіти не будуть нормально працювати в «дикому» ґрунті, викопаному в найближчому парку, оскільки він занадто щільний. Та й міський ґрунт часто перенасичений солями важких металів.

Торф рідко використовується як самостійне середовище для вирощування рослин. Хіба що, якщо насичти торф'яний субстрат мінеральними та органічними підживленнями. Сам собою торф дає досить мало поживних речовин, хоч і містить азот та інші мінеральні елементи на кшталт калію і магнію. Головна цінність додавання торфу — це поліпшення структури ґрунту. Вона стає легкою, пухкою, набагато краще просочується водою і пропускає повітря до кореневої системи. Внесені добрива краще засвоюються рослинами якщо поліпшити структуру грунту торфом. Дуже часто чисту торф'яну суміш використовують для пророщування насіння тому що на цьому етапі паросток живиться запасом із самого насіння. Або у теплицях, де поживні речовини вносять ззовні. Також можна отримати поживний і зручний для застосування торф'яний компост, якщо в компостну яму в міру заповнення органічними відходами додавати шари торфу товщиною 5-7 см. Так за допомогою пари мішків торфосуміші можна отримати добрива для великого городу.

УВАГА! Для чорнозему та близьких до нього ґрунтів додавання торфу не дасть помітного ефекту. А ось для піщаних та інших бідних ґрунтів торф'яна суміш чудовий спосіб збільшити врожайність.

Різновиди та властивості торф'яних субстратів

У нашому магазині можна купити торф'яні суміші від різних виробників, але, мабуть, найкраще, що ми можемо запропонувати – це продукція GrondMeester (Голландія), ось короткий опис різновидів та властивостей.

  1. Субстрат GM MIX 1 STARTING – суміш для пророщування насіння, розсади тощо. Дуже дрібна фракція від 0 до 6 мм та нейтральна кислотна реакція ph – (5,5-6,5). Продається у мішках по 250 літрів.
  2. Торф'яний субстрат GM MIX 2 UNIVERSAL – для вирощування рослин у горщиках та інших ємностях об'ємом від 1 літра, а також у пластикових рукавах та матах. Фракція частинок більша від 0 до 20 мм. Кислотна реакція також нейтральна.
  3. Суміш GM MIX 3 SOUR - призначена для покращення ґрунту при вирощуванні чорниці, лохини, журавлини, а також деяких видів квітів та хвойних рослин. Фракція частинок 0-20 мм. Дає трохи кислу реакцію ph - (4-5). Також можна купити у мішках по 250 літрів.
  4. Спеціалізована суміш GM MIX 4 FERTILIZER+ для вирощування салатних культур. Також дуже дрібна фракція 0-6 мм та нейтральна реакція.
  5. Професійна суміш для вирощування суниць GM Mix 5 BERRY. Також продається в мішках по 250 літрів, фракція 0,6 мм та нейтральна кислотність.
  6. Спеціальна суміш GM Mix 6 LONGWATER має підвищений рівень вологоємності. Використовується для прискореного пророщування насіння за умов підвищеної температури.

Кокосовий субстрат для рослин


По суті, це стерильна органічна суміш з різним розміром фрагментів. У кокосових пальм і наших рослин практично немає спільних хвороб і мікрофлора теж відрізняється. Тим більше, що в процесі більш ніж річної ферментації всі личинки комах та патогенні організми гинуть. Це одна з ключових переваг кокосового субстрату в порівнянні з натуральним ґрунтом.

Кокосовий субстрат для рослин.jpg

Друга перевага – це структура. Кокосова суміш вбирає в 7 разів більше води, ніж займає сама в сухому обсязі. За цими показниками конкурувати з ним може лише верховий торф. Кокосовий грунт чудовий акумулятор води для живлення кореневої системи. Крім того, структура легка та пухка, незважаючи на всю легкість не злежується та не ущільнюється на відміну від натурального ґрунту. Переваги стабільної структури з великою кількістю порожнин є хорошим доступом повітря до коріння, і вільне місце для розростання кореневої системи.

Кокосовий субстрат – це «несуча конструкція» для росту рослин вільна від патогенних мікробів та личинок шкідників. Але кокосова суміш не містить також і корисних речовин. Це не має особливого значення при вирощуванні розсади, на першому етапі вистачає запасу корисних речовин, які були в насінні. А далі потрібно живити рослини ззовні. Наприклад, додавати в суміш сухий або рідкий біогумус. Про застосування добрив із кокосовим субстратом ми поговоримо далі. Ціна на кокосовий субстрат залежить від форми випуску, найвигідніше замовляти великі пресовані блоки по 5 кг.

Як приготувати кокосову суміш із пресованих дисків або брикетів

На більшості упаковок з кокосовою сумішшю є інструкція, але у нас можна купити кокосовий субстрат, пресований у брикетах і обтягнутий прозорою вакуумною плівкою. Це дешевше, але там немає інструкції, тому наведемо послідовність приготування:

  1. Зняти упаковку. Якщо це великий брикет і вам потрібно використовувати тільки частину відокремте його з розрахунку, що з 1 кг пресованого кокосового субстрату виходить до 15 літрів грунту. Брикет дуже міцний та відрізати шматок не так просто, але можна відколоти. Для цього потрібно зробити засічки сокирою на гранях, щоб позначити потрібний шматок. Далі тим самим сокирою як зубилом постукувати по периметру і фрагмент потрібного розміру відколеться.

  2. Помісити таблетку, диск, цілий брикет або його фрагмент у ємність з урахуванням значного збільшення обсягу, залити водою у співвідношенні 1 кг субстрату на 4-5 л води. Через деякий час маса розбухне і стане пухкою та м'якою.

  3. Якщо є необхідність або є сумніви як субстрат – потрібно промити його великою кількістю води. Ця процедура допоможе вимити надлишок солі та інших домішок. При промиванні воду потрібно фільтрувати через легку тканину або кілька шарів марлі. Після промивання кокосовий субстрат потрібно злегка віджати, щоб видалити зайву вологу.

  4. Все кокосова суміш готова - можна розкладати по горщиках, грядках або тераріумах.


Чому вигідно купити ґрунти та субстрати для рослин у магазині Побудуй

По-перше, ми великий інтернет магазин, і частину продукції імпортуємо безпосередньо. Наприклад, ті ж торф'яні та кокосові суміші від GrondMeester (Голландія). Так, ціна у них не найнижча, зате ви отримаєте бездоганну якість і гарантований результат. Кокосові суміші компанія виробляє у Шрі-Ланці, та Бразилії, а торф'яні із сировини, видобутої у Прибалтиці.

По-друге, у нас можна купити й інші товари для городників, садівників та квітникарів:

  • шланги для поливу, а також зрошувачі, пістолети та дощовики;

  • секатори, висоторізи та садові ножиці;

  • мотокоси, електротримери, бензопили тощо.

Якщо є питання щодо вибору, властивостей або можливості купити ґрунт для рослин у вашому місті телефонуйте за номером (0800)50-54-52.



Питання, що часто виникають про ґрунти та субстрати:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Ґрунти та субстрати?
  • Ціна на Ґрунти та субстрати від 65 до 959 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Ґрунти та субстрати?
  • Ґрунти та субстрати Compo

    Ґрунти та субстрати Substral