В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Зарядні пристрої

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Зарядний пристрій - це пристрій, який дозволяє поповнювати заряд акумуляторних батарей після їх часткової або повної розрядки. Час "життя" і продуктивність акумуляторних елементів безпосередньо залежить від правильної зарядки. А це можна забезпечити тільки правильним вибором зарядного пристрою.

Конструкція і принцип роботи зарядного пристрою для акумуляторів в електроінструментах і садової техніки

Зарядний пристрій перетворює електричний струм зовнішнього джерела електрики (побутової електричної мережі змінного струму 220В, 50Гц) в постійний струм низької напруги. Цей постійний струм подається на контакти акумуляторної батареї з полярністю протилежної полярності струму розрядки (пропускає електричний струм в напрямку протилежному розрядки). Таким чином відбувається зарядка акумуляторної батареї.

У конструкції використовуються наступні елементи:


  1. Корпус з кріпленням (наприклад, слайдер або обойма) для під'єднання батареї.

  2. Понижуючий трансформатор зі стабілізатором - забезпечують стабілізовану напругу на виході.

  3. Світлові індикатори або стрілочні амперметр і вольтметр - для візуального контролю процесу зарядки. Стрілочні прилади, переважно використовуються в пристроях старої конструкції.

  4. Мікроконтролер - керує процесом зарядки, або зупиняє зарядку при досягненні максимальної ємності.

Як підібрати зарядний пристрій під певний акумулятор і чому важливо вибрати правильно

Правильний вибір зарядного пристрою - це тривалість "життя" і працездатності акумулятора. Перший критерій вибору - метод зарядки. Існує три методи:

  1. З постійним струмом - в процесі накопичення заряду в акумуляторі його внутрішнє електричне опір збільшується. При постійному струмі і збільшенні опору зростає і напруга зарядки. Цей метод дає можливість більш точно прогнозувати час поповнення заряду. Використовується для Ni-Cd і Ni-MN акумуляторів.

  2. З постійною напругою - при фіксованій напрузі і збільшенні електричного опору буде зменшуватися струм зарядки. Метод вимагає більш тривалого часу зарядки.

  3. Змішаний метод - це використання обох методів, описаних вище, на різних етапах зарядки. Наприклад, використовується для Li-ion акумуляторів. На початку використовується метод з постійним струмом. На кінцевому етапі використовується метод з постійною напругою.

Використання різних режимів зарядки для літій-іонних і нікель-кадмієвих (метал-гідридних) елементів одна з головних причин чому потрібно використовувати для різних типів акумуляторів виключно «свої» зарядні пристрої.

Другий важливий критерій - швидкість заряджання, а саме стандартна і прискорена (швидкісний режим). Відрізняються вони величиною струму.


  1. При стандартній швидкості зарядки струм становить від 10 до 20% максимальної ємності акумулятора. Наприклад, при ємності 20А * год, струм зарядки становитиме 2-4 А. Час зарядки буде становити від 14 до 8 годин відповідно. Подібні зарядні пристрої застосовуються для Ni-Cd і Ni-MN акумуляторів.

  2. У «швидкісних» зарядний пристрій струм зарядки дорівнює або вище величини ємності батареї. При тій же ємності 20 А * год струм буде 20А і вище. Час зарядки 1,5 години і менше відповідно. Ці зарядні пристрої також переважно використовуються для нікель-кадмієвих та нікель-металгідридних акумуляторів. Тут ще є ефект уявного збільшення ємності заряду батареї (20А * 1,5 год = 30А * год), але це  пов'язано з нагріванням акумуляторних елементів в процесі заряджання і розсіюванням отриманого при цьому тепла (енергії).

При виборі між стандартним і «швидкісним» зарядним пристроєм визначіть, що для вас важливіше. «Час життя» акумулятора або швидкість зарядки. Велика швидкість знижує тривалість "життя" акумуляторів.

Третьою і дуже важливою особливістю є наявність схеми виключення процесу заряджання при досягненні повного заряду батареї. Методика відключення базується на відстеженні змін напруги і температури акумуляторних елементів. Така можливість вказує на наявність мікроконтролера в конструкції.


  1. Схема відключення при повному заряді обов'язкове для зарядних пристроїв до Li-ion батарей, оскільки Li-ion елементи дуже чутливі до перезаряду (перезарядка - це продовження процесу зарядки після досягнення максимального заряду в батареях акумуляторів).

  2. Перезаряд Ni-Cd і Ni-MH акумуляторів менш критичний. Тому зарядні пристрої зі стандартною швидкістю зарядки (для Ni-Cd і Ni-MH акумуляторів) можуть бути без схем виключення струму заряду. В цьому випадку необхідно самостійно контролювати час зарядки, виходячи з рекомендацій виробника.

  3. При використанні «швидкісних» зарядних пристроїв для Ni-Cd і Ni-MH акумуляторів наявність автоматичного відключення необхідна. При великому струмі зарядки акумуляторні елементи можуть вийти з ладу при надмірному зарадіі.

ТОП 10 порад щодо вибору та роботі із зарядним пристроєм

  1. Основне правило - це дотримуватися рекомендацій виробника або використовувати "рідні" зарядні пристрої. Якщо це, з якихось причин, неможливо, то алгоритм вибору наступний.

  2. Зарядний пристрій повинен бути розрахований на той тип акумуляторів, який ви використовуєте. Ні в якому разі не можна заряджати Li-ion батареї джерелом, призначеним для Ni-Cd і Ni-MH і навпаки.

  3. Напруга вказана на акумуляторі і зарядному пристрої має збігатися. Це можуть бути такі значення напруг як 12V, 18V, 36V або інші.

  4. Напруга на виході зарядного пристрою має бути вище напруги зазначеного на акумуляторах, які воно заряджає. Це забезпечує можливість повного заряду батареї.

  5. Необхідно уникати продукції невідомого або маловідомого виробника (так званий виробник «noname»), навіть при значній різниці в ціні. Зарядний пристрій подібного виробника може призвести до швидкого виходу з ладу акумуляторів. Перелік світових брендів-виробників, що варті довіри досить великий. Наприклад, це можуть бути Black & Decker, BOSCH, DeWALT, Einhell та інші.

  6. Повинен бути реалізований механізм відключення подачі струму при досягненні повного заряду батарей

  7. Повинен бути присутнім індикатор, що сигналізує про закінчення процесу зарядки.

  8. Роз'єм (кріплення) для підключення повинен відповідати контактам акумулятора, як за розміром, так і за полярністю. Ця проблема вирішується використанням стандартизованих зразків кріплення. Основні типи роз'ємів (кріплень) - це «слайдер» і «обойма». Потрібно звертати увагу на тип роз'єму (кріплення) при покупці, як на акумуляторних батареях, так і на зарядних пристроях.

  9. Функція повної розрядки перш ніж почнеться заряджання бажана в пристроях для Ni-Cd і Ni-MH акумуляторних елементів. Це дозволить позбавлятися від «ефекту пам'яті», яким вони піддаються.

  10. Вивчити інструкцію по експлуатації до початку роботи Виконувати правила зазначені в ній.

Купити зарядні пристрої до акумуляторів для електроінструментів в інтернет-магазині Побудуй

Інтернет-магазин Побудуй надає професійну консультацію. Фахівці технічного відділу дадуть відповідь на питання, що цікавлять і порадять яке ЗУ підходить до акумуляторів вашого електроінструменту чи садової техніки. А менеджери запропонують оптимальний спосіб доставки і оплати. On-line чат завжди доступний на сайті, а співробітники дадуть відповідь в найближчі робочі години. Завжди раді допомогти з вибором і відповісти на ваші питання.



Питання, що часто виникають про зарядні пристрої:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Зарядні пристрої?
  • Ціна на Зарядні пристрої від 229 до 29 998 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Зарядні пристрої?
  • Зарядні пристрої AEG

    Зарядні пристрої AL-KO

    Зарядні пристрої Black Decker

    Зарядні пристрої BOSCH

    Зарядні пристрої DeWALT