В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Ізоляція для труб

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Ізоляція для труб - це матеріали з пористою структурою, що захищають від промерзання і корозії, а головне зберігають тепло. Розділяють полімерну і мінеральну трубну ізоляцію. Для опалення і водопроводу можна купити ізоляцію у вигляді пружних труб з розрізом і без, напівциліндрів, манжет. Є також листові (рулонні) матеріали для ізоляції труб. Далі на кількох прикладах розберемося як підібрати і замовити ізоляцію для труб.

Види матеріалів для утеплення труб

  1. Спінений поліетилен - це найпростіша і доступна ізоляція. Схожий на щільну мочалку з сірого поролону. Можна купити утеплювач для труб в рулонах, так і в формі пустотілих шлангів. Теплоізоляційний ефект досягається за рахунок замкнутих капсул воздуха.Етой ізоляція для труб досить для домашнього побутового використання.

    переваги:

    • низька ціна трубної ізоляції зі спіненого поліетилену;
    • низький коефіцієнт теплопровідності;
    • простий монтаж - просто надівається на трубу через бічний розріз або цілком без розрізу якщо фрагменти труб ще не змонтовані;
    • не псується від вологи, не заводиться цвіль.

    недоліки:

    • матеріал горючий, допомагають добавки антипірени за рахунок них вдається досягти рівня не підтримують горіння матеріалів, але не всі виробники це роблять;
    • не підходить для ізоляції трубопроводів, прокладених в грунті або з відкритого повітрю;
    • з часом поліетилен розтріскується капсули з повітрям перестають бути замкнутими і матеріал починає вбирати вологу, а мокрий утеплювач - це гірше, ніж якби його не було зовсім.
  2. Спінений каучук кращий варіант ізоляції труб. Зовні схожий на попередній, але набагато щільніше і темніше за кольором, чорний або майже чорний. Принципово відрізняється дрібнопористої структурою, капсули з повітрям менше міліметра в діаметрі і капсули замкнуті і герметичні. Як наслідок каучукова ізоляція для труб зовсім не набирає вологу, ні в рідкому вигляді, ні у вигляді пари (високий опір дифузії водяної пари).
  3. Переваги ті ж, що і у поліетилену, але спінений каучук ще:

    • теплопровідність нижча ніж в поліетиленового;
    • можна застосовувати при мінусових температурах, в тому числі, коли температура теплоносія всередині труб (фреони в холодильниках і системах кондиціонування) і в умовах з підвищеним ризиком утворення конденсату.

    недоліки:

    • ціна ізоляції для труб зі спіненого каучуку - вище;
    • випускається для труб діаметром до 100 мм;
    • також не дуже підходить для укладання в траншеї (м'який шар піску або грунту деформує шар теплоізоляції на трубах)

    Отже, якщо будинок сучасний і там є тепловий насос, а значить "гарячі" і "холодні" трубопроводи, то ціна ізоляції зі спіненого каучуку окупиться за перше півріччя.

  4. Спінений поліуретан - наноситься в заводських умовах, на трубопроводи для магістралей, купити для приватного використання таку ізоляцію неможна.
  5. Мінеральна вата. Коштує недорого, монтувати легко, не горить і не гниє. Можна купити мінеральну ізоляцію для труб як у вигляді рулонів, так і готових напівциліндрів, кутів і т.д. Буває готова шкаралупа (дві половинки) для теплоізоляції труб як в оболонці з фольги, так і без. Після монтажу відкриту мінеральну вату обертають склотканиною і фіксують фольгованим скотчем. Ідеально підходить для захисту підземної магістралі між окремими будівлями. Та й всередині будинку в підвалі або всередині перекриттів ізоляція для труб з мінерального волокна цілком доречна.
  6. Пінопласт для ізоляції трубопроводів. Продається тільки для міських магістралей великих діаметрів, тому в даному розділі розглядати не будемо.

Ізоляція труб водопроводу і опалення

Головне завдання зменшити тепловтрати, а іноді зберегти водопровід від перемерзання та іржі.

  1. Опалення в приватному секторі. Зараз популярні твердопаливні котли, але це агрегат важкий, громіздкий і частенько розміщений в окремому приміщенні, а то і в окремій котельні, шо опалює будинок і кілька прибудов. Щоб вода залишалася гарячої і віддавала своє тепло в житловому приміщенні, а не гріла землю, стіни або повітря і потрібна теплоізоляція трубопроводу, див. фото нижче.
  2. Для внутрішніх ділянок рекомендуємо купити трубну ізоляцію зі спіненого поліетилену - це недорого і досить надійно. Якщо потрібно провести теплоносій в іншу будівлю і труби будуть в землі, тут ідеально підійде ізоляція з мінеральної вати. Ціна доступна, матеріал простий і довговічний (50-70 років).

  3. Теплоізоляція водопровідних труб має свою складність, якщо ними ніхто не користується утворюються ділянки зі стоячою водою. А значить остигає він набагато швидше, і вода всередині починає замерзати. У кращому випадку немає подачі води, в гіршому крижана пробка розірве трубу. А якщо це сталося під землею або в стіні, дістатися і відремонтувати не проста задача. Тому ізолювати буде складніше. Крім класичної теплоізоляції додається ще гріючий кабель від системи антиобледеніння, див. малюнок нижче. Через що для утеплення водопроводу краще підходить мінеральна вата. Крім цього потрібно буде купити алюмінієву фольгу або фольгований скотч для фіксації кабелю до труби.

Критерії якості трубної ізоляції зі спінених полімерів

Перевірте ці ключові параметри перш ніж остаточно вибрати якийсь вид ізоляції купити:

  1. Прозорість - якщо матеріал просвічується у видимому світлі, то і в інфрачервоному (тепловому) діапазоні буде прозорим для втрат тепла. Щоб не говорили продавці, про те що недорогий матеріал, що це те ж саме тільки ціна без накруток - завжди перевіряйте фізичні властивості.
  2. Щільність - на більш якісну ізоляція пішло більше матеріалу. Тому вона завжди щільніша і важча дешевих аналогів. Краще купити відразу хорошу трубну ізоляцію, ніж потім міняти, коли виявиться що від легкої та дешевої немає ніякого толку.
  3. Розмір комірок чим дрібніше, тим краще і капсули повинні бути замкнуті. Хороший показник якщо повітряні бульбашки не більше міліметра в діаметрі.
  4. Пожежна безпека - перевіряйте чи є підтверджений клас горючості. Ізоляція не повинна підтримувати горіння і виділяти отруйні речовини. Ціна сертифікованої трубної ізоляції вища, але це не той показник, на якому варто економити
  5. Вологостійкість і опір проникненню пари. Важливий критерій якщо трубопровід з холодним носієм і є підвищений ризик випадання конденсату. Це системи кондиціонування і холодильні установки, де по трубах циркулює фреон з температурою нижче нуля. Ось тут якраз можна заощадити не завжди для побутових потреб ціна ізоляції для труб з підвищеною опірністю конденсату виправдана.
  6. Зручність монтажу. Наприклад клейкий шар на стиках і інші дрібниці. Дрібниця, а час монтажу скорочується на 30-50% та й якість з'єднання набагато вище.

Якщо виникли конкретні питання по властивостям або наявності товару, телефонуйте (телефони у верхній частині сторінки) або пишіть в онлайн чат. Завжди раді допомогти з вибором.

Питання, що часто виникають про ізоляція для труб:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Ізоляція для труб?
  • Ціна на Ізоляція для труб від 7 до 64 650 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Ізоляція для труб?
  • Ізоляція для труб Eurobatex

    Ізоляція для труб Sanflex

    Ізоляція для труб Thermaflex