В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Газобетонні блоки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Газобетон – це досить великі блоки зі спіненого бетону. За рахунок замкнутих бульбашок газоблок набагато легший за цеглу або бетон аналогічного об'єму, а головне має прекрасні теплоізоляційні властивості. Це один із найпопулярніших будівельних матеріалів з неоднозначною репутацією. Розберемося що потрібно знати, перш ніж приймати рішення купити газобетонні блоки.

Газобетонні блоки

Переваги та недоліки газоблоків/span>

Розберемося, що це взагалі за матеріал і як його отримують. По суті це суміш з піску (60%), цементу марки М-400 або М-500 (20%), негашеного вапна (20%), алюмінієвої пудри або пасти, а також деяких добавок, і підігрітої води. В результаті хімічної реакції утворюється значний обсяг вуглекислого газу, який утворює замкнуті порожнини у товщі матеріалу. Готову суміш заливають у форми, найчастіше прямокутної форми, потім після часткового твердіння ріжуть на верстаті спеціальними струнами під потрібний розмір. Далі блоки поміщаються в камеру прогріву (автоклав), де знаходяться кілька годин під тиском до завершення реакції, при якій цемент і кварцовий пісок утворюють міцне з'єднання (штучний камінь). Після повного висихання газобетонні блоки набувають світло-сірого відтінку. Газобетон відноситься до пористих бетонів, оскільки більше 80% його обсягу займають повітряні капсули. Саме нерухоме повітря має хороші теплоізоляційні властивості.

Структура газобетонних блоків

Розбір переваг та недоліків почнемо від протилежного, тобто розберемо наскільки обґрунтовані побоювання та критичні недоліки матеріалу, про які можна часто чути.

  1. Вбирає вологу — так, але не набагато більш ніж цегляна кладка і набагато менше в порівнянні з деревом. Цей недолік більше притаманний іншому виду пористого бетону - пінобетону, де порожнини з повітрям розімкнуті, і він дійсно легко накопичує вологу. У разі газобетону бульбашки вуглекислого газу поміщені в замкнуті порожнини, які не з'єднуються один з одним. І проникнення вологи в глиб матеріалу обмежене в межах 5-8 мм. Для газобетонних блоків навіть не обов'язкове зовнішнє оздоблення.
  2. Теплоізоляційні властивості не відповідають заявленим. Але найчастіше проблема полягає у неправильному розчині для кладки та порушенні технології кладки. Дуже часто для кладки використовують цементно-піщану суміш для цегли, а не спеціальний клей для газобетону. При цьому товщина матеріалу кладки перевищує 6 мм. Тоді як потрібен спеціальний клей та товщина шва повинна залишатися в межах 1-3 мм. Ось і виходить, що цементно-піщана суміш грає роль містків холоду. І при значній товщині швів справді нівелює теплоізоляційні властивості кладки з газобетону.
  3. Високий ризик появи плісняви ​​– проявляється лише при неправильному зовнішньому оздобленні. Справа в тому, що газобетон — це матеріал з високою паропроникністю, а значить може пропускати та накопичувати пару з теплого приміщення. Якщо все зроблено правильно, то зайва пара поступово просочується назовні і йде в атмосферу. Але якщо запечатати зовнішню поверхню паронепроникною штукатуркою або обшити пінопластом, то волога накопичуватиметься в товщі стіни. Поступово рівень вологості досягне такого рівня, що на внутрішніх стінах буде достатньо вологи для розвитку цвілі та грибка. За будівельними нормами стіна повинна мати таку структуру, щоб кожен наступний шар від теплого приміщення мав більшу паропроникність, ніж попередній. Саме тому утеплювати стіну із газобетону потрібно мінеральною ватою, а не пінопластом або екструдованим полістиролом.
  4. Не дуже міцний і кришиться через що складно робити штроби, встановлювати навісні конструкції на зразок кухонь і т.д. Якщо купити газоблоки прийнятної якості, то жодних проблем зі штробленням та встановленням розпаювальних коробок та підрозетників не буде. А щодо кріплення – то потрібно брати спеціальне кріплення для газобетону і жодних проблем не буде. Звичайні шурупи та дюбелі дійсно сидять у ньому не так міцно, як у цегляній чи бетонній стіні.

Підіб'ємо підсумки, якщо ви вирішите купити газоблок, то отримаєте:

  1. Теплий будинок, який часто не потребує додаткового утеплення. При дотриманні рекомендацій щодо кладки та суміші.
  2. Здорова атмосфера з оптимальним рівнем вологості. Пориста структура газобетону дозволяє відводити зайву пару з приміщення, кути та плінтуси не темнітимуть від плісняви.
  3. Екологічна безпека – у складі газоблоків немає шкідливих для здоров'я сполук.
  4. Тишу та спокій – якщо купити газоблок, то додаткова шумоізоляція не знадобиться.
  5. Економію – будинок із газоблоків обійдеться помітно дешевше в порівнянні з іншими будівельними матеріалами.
  6. Висока швидкість зведення стін. Газоблоки набагато більші за цеглу і укладати їх у стіни набагато простіше і швидше. Крім того, якщо купити газоблок, то можна виконати найскладнішу кладку, адже він дуже легко обробляється і за допомогою спеціальної ножівки можна нарізати блоки довільної форми.

Але газобетон має і реальні недоліки:

  1. Потрібен ґрунтовний та дуже міцний фундамент. Найменша просадка викличе тріщини.
  2. Підходить тільки для малоповерхового будівництва, матеріал все ж таки пористий і несуча здатність не така висока. Навіть якщо в будинку лише два поверхи, то потрібно купити додаткові елементи для армування та зміцнення стін.
  3. При порушенні принципу зростання паропроникності в міру віддалення від приміщення газобетон вбирає вологу і перевага пористості перетворюється на недолік. Стіни накопичують вологу, а це пліснява та грибок.
  4. Газоблоки вимогливі до транспортування та розвантажувально-вантажних робіт. Удари та падіння можуть призвести до руйнування газобетонних блоків.

Що важливо знати під час замовлення газобетонних блоків

Почнемо з маркування та різновидів газоблоків, які можна купити в Україні. Міцність та щільність газоблоків можна дізнатися з позначень. Наприклад:

  • D 300 – найтендітніший різновид, міцність 0,6 Мпа підходить для міжкімнатних перегородок та укладання поверх капітальних стін існуючих приміщень як для оновлення фасаду та утеплення приміщення;
  • D 400 - вже досить міцний різновид (1,5 Мпа) підходить для основної кладки одноповерхових будівель бажано допоміжних споруд, ідеальний варіант для міжкімнатних перегородок;
  • D 500 - висока міцність, більше 2 МПа, підходить для будівництва несучих стін без обмежень;
  • D 600 - міцний різновид 2,4-2,6 Мпа, підвищена здатність, що несе, підходить для будівель під навісний вентильований фасад.

Також можна купити газоблоки різної форми під конкретні завдання:

  • прямокутний газоблок - базовий варіант таких потрібно найбільше;
  • газобетон з пазами, наприклад, Т-подібної форми для перегородок та перекриттів;
  • U-подібні для дверних та віконних отворів;
  • дугоподібні для монтажу арочних конструкцій.

Різновиди газобетонних блоків

Скільки газоблоків купити визначається на етапі проектування.

Чому вигідно купити газоблок у магазині Побудуй

По-перше, ми маємо великий інтернет-магазин і у нас можна зробити комплексне замовлення. Адже на будь-якому будівництві потрібен великий список матеріалів. Наприклад:

  • мінеральна вата для утеплення покрівлі та горищних перекриттів;
  • будівельні суміші – клей для газобетону, плитки, штукатурні суміші тощо;
  • електроінструмент - штроборізи, дрилі, перфоратори, циркулярні пилки;
  • фарби шпалери та малярський інструмент.

По-друге, ми дбаємо про своїх покупців, тому ми маємо лише якісний товар від перевірених постачальників.

Якщо виникли питання щодо підбору, доставки або можливості купити газоблок у вашому місті, дзвоніть за телефоном (0800) 50-54-52.

Питання, що часто виникають про газобетонні блоки:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Газобетонні блоки?
  • Ціна на Газобетонні блоки від 48 до 142 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Газобетонні блоки?
  • Газобетонні блоки Aeroc

    Газобетонні блоки Стоунлайт