В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Саморізи

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Саморізи. Види, особливості, застосування.

Ринок будівельних матеріалів сьогодні пропонує настільки широкий асортимент продукції, що можна знайти товар під будь-який запит. Однак при виконанні різних робіт часто звертають увагу лише на кінцевий результат, не приділяючи особливої уваги елементам кріплення. Адже саме від них часто залежить успіх всього ремонту загалом. І одним з найпоширеніших елементів кріплення є саморізи. Це зручно, практично та недорого. Використання саморізів як кріпильний елемент – дуже простий процес, що не вимагає особливої підготовки та інструментів. Однак перш ніж купити саморізи, потрібно чітко розуміти для чого вони будуть застосовуватися, адже існує велика кількість їх видів.

Саморізи.jpg

Які бувають саморізи і чим відрізняються

Як і багато інших кріпильних елементів саморізи відрізняються між собою залежно від сфери застосування.

Сам по собі саморіз - металевий стрижень з різьбленням з головкою (плоскою або хрестоподібною) та гострим (або свердловим) кінцем. При цьому залежно від застосування, саморізи бувають різних видів:

  1. Саморізи по металу. Це один з найбільш популярних та універсальних кріпильних елементів. Використовуються для з'єднання металевих поверхонь. При цьому для вкручування саморіза не потрібно робити заздалегідь підготовлений отвір. Основною відмінністю саморіза по металу є часте різьблення. При цьому сам виріб є досить міцним. При виготовленні найчастіше використовують загартовану вуглецеву сталь. Саме це дозволяє виробу прорізати металеву поверхню та не деформуватися чи ламатися. Саморіз вкручується звичайною викруткою або шуруповерт. На ринку саморізи по металу представлені в різних розмірах (довжина від 16 мм до 150 мм і діаметр 3,5 мм, 3,9 мм, 4,2 мм).
  2.  Саморізи по металу.jpg

  3. Саморізи по дереву (чорні саморізи). Даний вид саморізів широко застосовується як у будівельній, так і в інших галузях. Так, без них важко обійтися під час роботи з дерев'яними конструкціями. А в комплекті із пластиковими дюбелями вони застосовуються при монтажах у бетонні, цегляні та інші поверхні. Довжина цього виду кріплення становить від 15 мм до 152 мм, діаметр – 3,5 мм; 3,8 мм; 4,2 мм; 4,8мм. Головна відмінна риса від саморіза по металу - більш рідкісне різьблення. Для вкручування саморізу не обов'язкова наявність заготовленого отвору. Однак якщо не хочете, щоб у дереві з'явилася тріщина, то краще підготувати такий отвір. Але робити це потрібно свердлом, діаметр якого менше діаметра самого саморіза.
  4. Саморізи для гіпсокартону. Сучасний ремонт рідко обходиться без монтажу гіпсокартонних листів. При цьому спеціальних саморізів для таких робіт немає. Найчастіше використовують саморізи по металу, довжина яких становить 25 мм при роботі з 1 шаром, і 45 мм при монтажі двох шарів гіпсокартону. При цьому завжди необхідно "утоплювати" саморіз у сам лист. В іншому випадку при нанесенні фінішного покриття "капелюшки" саморізів будуть видні.
  5. Саморізи для профілю. Такі саморізи більше відомі, як "блоха" або "клоп". Вони мають розмір 3,5 х9, 5 мм і на кінці знаходиться свердло. Застосовуються для створення каркаса з профілів. Вони легко просвердлюють стінки профілю, тим самим створюючи надійне кріплення. Заздалегідь свердлити отвори не потрібно. Вкручуються звичайною хрестовою викруткою або шуруповертом із відповідною хрестовою насадкою.
  6.  Саморізи для профілю.jpg

  7. Саморізи для профнастилу (покрівельні). Незважаючи на те, що профнастил є листами зі сталі, застосовувати звичайні саморізи по металу не можна. 
  8. Вироби для профнастилу мають деякі відмінності:

    • шестигранна головка, яка часто має ще й полімерне захисне покриття. Покрівельні саморізи підбираються в колір самого настилу.
    • наявність спеціальної прокладки з неопрену. Вона служить як еластичний ізолюючий матеріал, який не дає проникати воді через отвори від самого шурупа.
    • наконечник у вигляді свердла. Такий наконечник забезпечує максимально ефективне просвердлювання профнастилів і уникнення пошкоджень.

    Саморізи покрівельні також бувають по металу і дереву і відрізняються між собою частотою різьблення. До них можна віднести ще й саморізи для сендвіч панелей. Тільки в цьому випадку довжина саморіза становитиме від 80 мм до 350 мм, а діаметр – від 5,5 мм.

  9. Саморізи для шиферу. По суті це такий самий покрівельний саморіз, як і для профнастилів. Проте довжина шиферних виробів становить понад 60 мм. Саме від довжини залежить місце встановлення металовиробів. Тому при виборі кріплень варто звертати увагу не тільки на основу, до якої буде здійснено монтаж шиферу, але і висоту хвилі самого шиферу.
  10. Саморізи для полікарбонату. Для кріплення полікарбонату найчастіше оптимально використовувати вироби, діаметр яких становить від 5 мм до 8 мм. При цьому, ці саморізи також мають шестигранну головку, спеціальну шайбу і свердло. Таким чином вони теж є покрівельними. Головне правило під час роботи з полікарбонатом – не перетягувати саморіз. Інакше він може тріснути.

Саморізи є витратним матеріалом, проте не варто недооцінювати їх значення. Неякісні металовироби не забезпечують надійне кріплення і часто можуть ламатися ще в процесі монтажу. Тому варто краще трохи переплатити і саморізи купити якісні та від надійних виробників. Так ви зможете надалі уникнути повторного ремонту та як наслідок додаткових витрат.