В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Підшивка даху

Ось і готовий ухил ската покрівлі, покладені матеріали для покрівлі, готові мансардні вікна, завершено з гребнем на даху. Але повністю дах буде завершеній, тільки після підшиття покрівлі, що виступає. Для підшивання використовують дерев’яну вагонку, металевий чи вініловий сайдинг, профнастил і, звісно ж, спеціально розроблений для цього матеріал – софіти. Вартість, як самих матеріалів, так і складність робіт з ними суттєво відрізняються. Тому ми зробили порівняльний огляд популярних матеріалів для підшивання покрівлі, що виступає.

Підшивка даху – застосування та особливості

Виступом покрівлі чи карнизом називають нижню кромку кроквяної системи, яка відходить від стін на 50-70см, зверху покрита покрівельним матеріалом та захищає фасад будинку від прямого впливу дощу та граду. Див. Мал.1

Якщо залишити карниз у відкритому вигляді, то кінці крокви та лати будуть набиратися вологою, прогнивати та деформуватися. Але до того як це все відбудеться, під Вашим дахом зів’ють гніздо горобці або ластівки. Так і зовнішній вигляд такого карнизу буде зовсім не естетичним. Тому їх обшивають таким чином, щоб не зіткнутися з жодною із проблем:

  • захистити деревину від вологи та небажаних гостей, адже вартість ремонту потім буде набагато більшою, ніж підшивка;
  • забезпечити достатнє постачання повітря для провітрювання;
  • створити гарний та гармонійний перехід між фасадом та покрівлею.

Які матеріали використовують для підшивки даху?

Що ж, для підшивки карнизів використовують:
  1. Дерев’яну вагонку чи дошки. Це доступно і просто. Придбати деревину можна будь-де – це натуральний матеріал і для будинків в еко стилі дуже пасує. На фото видно Мал. 2, 3, як гарно підшиваються і фронтонний звис та скатний.
  2. У деревини є істотні недоліки – вона не довговічна, з часом тускніє, потребує періодичного оброблення антисептиками, повторним фарбуванням на ін. Вартість засобів по догляду за деревиною досить велика. Так і повітря, що буде проходити крізь щілини в дошках, не завжди достатньо для вентиляції.
  3. Вініловий сайндінг – вартість невелика, простий в монтажі, доступний та довговічний. Але від самого початку він призначений для вертикального облицювання фасадів. Тому зовнішній вигляд підшивки не досить гарний, особливо якщо робити вентиляційні отвори в суцільних панелях своїми силами. Ці самі недоліки відносяться і до металевого сайдингу, окрім цього при прорізанні сталевих панелей порушується цілісність захисного покриття. Таким чином з’являється іржа.
  4. Оцинкований профільований лист. Більш за все використовується в промисловому будівництві, але і власники приватних будинків також оцінили його за простоту, невелику вартість, міцність і легкість в монтажі. Підшивати карнизи профнастилом можна, але не бажано, навіть беручи до уваги малу вартість та велику міцність. По-перше вигляд такої підшивки не привабливий, по-друге на покрівлі, що виступає досить часто збирається конденсат, і на стальному листі, навіть оцинкованому, з’являться плями і він почне ржавіти.
  5. Софіт вініловий – спеціально розроблений для підшивки карнизів. Довговічний, гарний, забезпечує достатнє постачання повітря для вентиляції див. Мал 4. Для вентиляції розроблені спеціальні панелі з перфорацією, які чергуються з суцільними у співвідношенні 1:3. До недоліків відносять легке займання та відносно невелика механічна міцність. Останній недолік більш умовний, бо підшивка покрівлі не піддається ударам та не дає ніякого навантаження.

Підшивка даху – загальні рекомендації

Щоб ціна підшивки залишилась в межах початкових розрахунків – ознайомтеся з інструкцією та перегляньте навчальне відео по обшивці карнизів. Структура карнизної підшивки загальна для всіх видів матеріалів див. Мал 5. На малюнку зображений варіант підшивки фанерою, інші підшивки кріпляться подібним способом.

Схема підшивки карниза софітами зображена на мал.6. Для поздовжньої фіксації панелей використовують спеціальний профіль J-планка, що значно полегшує монтаж та надає гармонійного вигляду обшивці. Кріпити підшивку з ПВХ матеріалів (вініл)варто тільки з урахуванням температурних розширень, тобто щоб планки та профіль могли зміщуватися вздовж повздовжньої осі на 3-5мм.

Цвяхи та шурупи для всіх типів підшивки використовуйте тільки оцинковані, щоб не з’являлися іржаві плями та розводи. Ціна кріплення призначеного для зовнішніх робіт майже така як і для внутрішніх. Тому не варто на них економити.

Як замовити матеріали для підшивки даху в інтернеті

Більшість товарів сьогодні вигідно купити в інтернеті, бо нижча ціна і є можливість сформувати ціле замовлення згідно кошторису. Та й замовити з доставкою безпосередньо до місця призначення в любому регіоні України.

Якщо є сумніви стосовно вірного вибору чи потрібна додаткова консультація, дзвоніть. Наші спеціалісти допоможуть визначитися з вибором та підібрати тільки необхідне для Вас.