В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Автоматичні системи поливу - це відмінний варіант організації догляду за Вашим газоном. Система автоматичного поливу відмінно підійде як для маленьких, так і великих ділянок. Явною перевагою такої системи є її автономність. Але така автономність досягається тільки за рахунок правильно підібраного обладнання і грамотного монтажу системи на ділянці.

З яких елементів складається автополив

Система автоматичного поливу складається з наступних елементів:

  • контроллер;
  • дощовики;
  • форсунки;
  • клапани;
  • датчики.

Контроллери автоматичного поливу

Є серцем будь-якої системи автополиву. Сучасні моделі контроллерів не тільки приводять в дію систему автополиву води, але і мають можливість відслідковувати погодні умови, керувати і програмуватися на відстані за допомогою смартфона або планшета. Контролери складаються з панелі з кнопками управління, рідкокристалічного дисплея і контактної планки, до якої кріпляться дроти. Для невеликих ділянок підійдуть найпростіші моделі (механічні або електронні). Для великих ділянок необхідно вибирати моделі з можливістю програмування (як для окремих зон зрошення, так і з різними режимами поливу). Вони можуть розміщуватися як всередині, так і зовні приміщення. Також вони можуть працювати автономно (від батарейок чи акумулятора) або від електромережі. На контролер подається інформація, зібрана датчиками, які розміщуються по периметру ділянки.

Роторні та віялові розпилювачі

Наступним важливим елементом системи автополиву є розпилювачі (спринклери, або розбризкувачі). Головне завдання - це розпорошення води. Вони монтуються в грунт ділянки і виходять назовні під час роботи автополиву. Існує два типи: статичні (віялові) і роторні. Статичні розпилюють воду що подається під тиском через дрібні отвори. У таких моделей відсутня можливість регулювання дальності розпилення і напору води. Роторні використовують шестреренчатий механізм, за допомогою якого струмінь води подається по заданому радіусу.

Форсунки для системи автоматичного поливу

Форсунки монтуються в розпилювач і забезпечують необхідний режим розпилення води. Віялові форсунки здатні забезпечити полив в радіусі до п'яти метрів. Існують віялові форсунки з фіксованими та регульованими сектором поливу. З фіксованим сектором поливу здатні забезпечувати полив сектора газону від 45 до 360 градусів, в той час як з регульованим сектором - від 0 до 360 градусів. При цьому витрачається дуже велика кількість води.

Ротаційні-форсунки є більш досконалими. Радіус зрошення становить до дев'яти метрів, при цьому для поливу використовується мінімальна кількість води. Такі моделі мають можливість регулювання радіусу розпилення.

Форсунки баблери розроблені спеціально для зрошення дерев. Вони мають особливу конструкцію і монтуються, як окрема система автополиву.

Клапани для системи автополиву

Необхідні для регулювання подачі води в систему автополиву. Як правило, контролер з'єднується з електромагнітним клапаном. Таким чином регулюється частота, зони і інтенсивність самого поливу.

Як правильно вибрати і встановити систему автополиву

Вибір і монтаж системи автополиву є досить непростою справою. Починається все з проекту, на якому потрібно зазначити всі зони з травою і рослини, особливості ландшафту, розташування доріжок, підземні комунікації. Також важливо враховувати доступний обсяг води, тиск у водопровідній системі, діаметр вхідної труби (яка виходить на полив). Розстановку зрошувачів планують так, щоб зрошення покривало всю територію. Також необхідно встановлювати обладнання за правилом "дублювання" - зрошувачі повинні дублювати зони поливу. Це забезпечить відсутність "сухих зон" і поліпшить полив.

Далі переходимо до монтажних робіт. На території розставляють мітки (за допомогою прапорців або аерозольної фарби) згідно з планом. При монтажі підземного автополиву необхідно викопати траншеї глибиною 30-35 см. Шланги і труби потрібної довжини необхідно покласти поруч з наміченими трасами. Далі потрібно під'єднатися до насоса або магістральної системі. Далі встановлюємо кран, механічний фільтр і дренажний вентиль (для зливу води з системи на зимовий час).

Встановлюємо клапани так, щоб забезпечити до них доступ для ремонтних робіт. Важливо пам'ятати, що на клапанах є стрілки, вони позначають напрямок руху води. Стрілки завжди повинні бути спрямовані в бік зрошувачів.

З'єднуємо шланги і трубки між собою за допомогою фітингів. Вони бувають різні - кутові, трійники, з внутрішньою і зовнішньою різьбою

Підключаємо контроллер. Для цього довжину кабелю беремо з запасом 10-15 см для запобігання розриву. Так само встановлюємо в безпечному зручному місці, де він буде захищений від механічних пошкоджень.

На завершальному етапі під'єднують дощовики за допомогою обжимного хомута.

Останній етап - ручна перевірка, промивка системи, очищення забруднень в дощовиків, установку форсунок. Необхідно налаштувати кути зрошення, провести перевірку зон покриття.

Монтаж і планування системи автополиву - це досить складний процес, і при невеликому досвіді, краще довірити його професіоналам, які можуть розрахувати і грамотно спланувати розміщення автополива на конкретній ділянці.

Де найкраще купити все для системи автополиву

Купити автополив Ви можете в нашому інтернет-магазині "Побудуй". Наші фахівці допоможуть Вам з вибором основних елементів системи автополиву і нададуть професійну консультацію з питань особливостей монтажу системи автополиву на Вашій ділянці. Ви можете залишити замовлення на нашому сайті або зв'язатися з нами за телефоном.