Водостічні системи

Водостічна система – це набір стандартних труб, ринв і горловин, які призначені для зібрання та відведення дощової води з даху будівлі в систему відведення зливних вод, або просто подалі від фундаменту. Вартість системи залежить від тривалості, діаметра і матеріалу, з якого вони зроблені.

Для чого потрібна водостічна система?

Головна функція водостічної системи – це відведення води від фундаменту будівлі. Не дарма кажуть «вода і камінь точить». Навіть найякісніший фундамент може зіпсувати постійний вплив дощової і талої води. Дощ, сніг, град потрапляють на покрівлю будівлі. При відсутності водостічної системи, вода неконтрольовано потрапляе на стіни, цоколь. Іншими словами, водостічна система необхідна для організації відводу води з покрівлі від цокольної частини будинку.

Відведення води може бути організовано двома способами:

 1. У зливову каналізацію.
 2. У грунт, подалі від цокольної частини будинку.

Існує ще один варіант – дощову і талу воду збирають у спеціальні резервуари. Для таких цілей при монтажі водостічної труби передбачають установку деталі «відведення для збору води».

Які існують різновиди водостічної системи

Існує кілька різновидів. Згідно конструкції, водостічні системи поділяють на:
 • внутрішній водостік – це система воронок і труб, прихованих за фасадом будівлі (висотні будівлі);
 • зовнішній водостік – система труб, ринв, зливних колін, сполучних елементів, які кріпляться вздовж виступів даху і спускаються по фасадах будівель.
Останній вид найбільш поширений, а в приватному домобудівництві незамінний.
Згідно з матеріалом, водостічні системи діляться на дві великі групи: пластикові водостоки і металеві водостоки.:
 1. Водостоки пластикові – найбільш популярний вид водостічної системи. Температурний режим експлуатації становить від мінус 40 °С до 70 °С. Серед переваг необхідно відзначити:
  • ціна на водостічні системи з пластику нижче ніж на металеві;
  • стійкі до іржі, корозії;
  • дуже легкий монтаж, не вимагає обслуговування (за винятком видалення листя в разі потреби);
  • завдяки невеликій вазі, створюють мінімальне навантаження на конструкцію;
  • великий вибір кольорової гами задовольнить смак будь-якого дизайнера;
  • різноманітність деталей допоможе встановити водостічну систему на даху будь-якої конструкції.
  До недоліків відносяться:
  • після 10-12 років експлуатації може почати вигоряти (колір);
  • погнутий елемент не можна полагодити на відміну від металевого аналога (відрихтувати);
  • високий коефіцієнт теплового розширення;
  • менш стійкий до механічних впливів, тому рідко встановлюється на багатоповерхівках.
  З навантаженнями від дощової і талої води приватних будинків пластиковий водостік справляється на всі 100%.
 2. Водостічні системи металеві – бувають з нержавіючої сталі, оцинковані, і з ПВХ покриттям. Ціновий діапазон середній і високий. Це міцні та довговічні системи, якість яких перевірена часом. Вони легко переносять несприятливі погодні умови, а також зберігають міцність і герметичність всієї конструкції навіть при дуже інтенсивному потоці талих або дощових вод. Серед переваг:
  • тривалий термін експлуатації (навіть гарантія від виробника надається на 30-40 років, звичайно мова про якісний металевий водостік);
  • пожежна безпека – НЕ плавиться, не горить і не підтримує горіння; температура експлуатації становить від мінус 60 °С до 130 °С;
  • стабільність розмірів, відсутнє теплове розширення.
  Серед недоліків:
  • висока ціна на водостічні системи з металу;
  • велика вага;
  • досить складні монтажні роботи;
  • при пошкодженні захисного шару з'являється іржа;
  • менше колірних рішень, кольорова гамма більш бідна ніж у пластикових аналогів, хоча не маленька (на фото представлена ​​палітра кольорів металевого водостоку акведук);
  • Цветовая палитра металлической водосточной системы акведук

  • зазвичай підходить для покрівлі простої конфігурації оскільки набір елементів не такий різноманітний (кути поворотів ринви найчастіше тільки в одному варіанті, а саме 90°).
 3. Мідні – на сьогодні це або сегмент преміум класу або елемент декору при реконструкції історичних будівель і споруд. Ціна набагато вище інших варіантів, але довговічність та престиж поза конкуренцією. Мідні водостоки не потребують будь-якого спеціального догляду. А за заявою деяких виробників, такі водостічні системи здатні прослужити до 150 років!

Часто чуємо питання від користувачів «А можна використовувати деталі водостоку різних виробників? Розмір же однаковий ». Відповідь однозначна – ні. Деталі різних виробників не можуть використовуватися в одній системі. Тим більше, якщо питання про пластикові та металеві системи. Така конструкція не буде герметичною, на неї не поширюється гарантія.

Як купити водостічну систему в Києві і Україні – загальні рекомендації

Водостічні труби, як багато інших матеріалів для будівництва, можна купити в інтернеті. Тепер не обов'язково жити в Києві або іншому великому місті, ваше замовлення доставлять в будь-яку точку України. Це звичайно зручно, але як отримати гарантію, що вам відправлять саме те, що ви замовляли, і що всі елементи підійдуть один до одного? А якщо виявиться, що потрібно додатково замовити кілька деталей – як уникнути помилки в розрахунках?

Купуючи водостічну систему в інтернет-магазині «Наша Стройка» ви отримуєте наступні переваги:

 1. Водостічні системи завжди є на складах, які розташовані в більшості великих міст України. Завдяки цьому доставка замовлення відбувається за 1-2 дня в будь-який населений пункт.
 2. Фахівці технічного відділу та менеджери з будівельною освітою нададуть кваліфіковану консультацію з питань вибору будматеріалів, зроблять безкоштовний розрахунок потрібної кількості деталей згідно з кресленнями будівлі (послуга «Замовити прорахунок матеріалів»).
 3. Надаємо тільки якісні і сертифіковані товари. Гарантія від постачальника або виробника, всі документи, які підтверджують надаються при покупці.
 4. Великий вибір супутньої продукції. На нашому сайті ви можете купити все необхідне для монтажу водостічних систем, а також для проведення робіт перед або після цієї процедури. Замовивши все у нас, ви отримуєте додаткову економію коштів на доставку.
 5. Можливість отримати актуальну та детальну інформацію про продукцію, яка цікавить вас. Це дозволяє прийняти повністю зважене рішення в ході вибору і купити саме ті деталі водостічної системи, які в повній мірі відповідають вашим споживчим критеріям!
Яку б водостічну систему Ви не вибрали пластикову або металеву, бажаємо, щоб вона стала прикрасою вашого даху та фасаду на довгі роки. А ми надамо для цього все необхідне сприяння. Тому вибирайте та замовляйте у нас прямо зараз!

Часто задаваемые вопросы про водосточные системы:

 • ❓ Какие водосточные системы лучше?
 • Существуют металлические и пластиковые водосточные системы. У каждого варианта свои плюсы и минусы. Металлические выдерживают наледь и снеговые шапки, у них отсутствуют температурные расширения, они не горят, на них предоставляют более длительную гарантию (качественные производители, такие как Raiko). Из минусов – шум во время осадков, при повреждении полимерного покрытия может появится ржавчина, более сложный монтаж, более высокая цена. К преимуществам пластиковых относятся легкий вес, тишина во время дождей, устойчивость к ржавчине и коррозии, простота монтажа и обслуживания, доступные цены. Из недостатков - менее устойчив к механическим воздействиям, меньше гарантия от производителя, быстрее меняет цвет (лет через 10-12 начинает выгорать).
 • ❓ Как рассчитать водосточную систему?
 • Для расчета необходимых деталей водосточной системы вам необходимы такие данные: длина ската кровли по всему периметру, высота здания, общая площадь кровли, ширина карнизов, наличие поворотов кровли, выступов, примыканий другого здания. Длина ската необходима для расчета количества водосточных желобов, держателей, соединителей. Высота дома - для расчета количества водосточных труб, держателей, дюбелей и соединителей.В зависимости от площади кровли выбирают типоразмер водосточной системы и количество точек слива. Ширина карнизов, наличие выступов, поворотов и т.д. необходимы для выбора колен, поворотов желоба, тройников. Грамотный расчет деталей и выбор типоразмера - это залог качественной и продолжительной службы водосточной системы. Специалисты интернет-магазина Наша Стройка могут проконсультировать, а также выполнить просчет необходимых элементов, звоните +38 (0800) 50 54 52 !
 • ❓ Какого цвета выбрать водосточную систему?
 • Главный критерий - эстетический, чтобы цвет выбранного водостока подходил под экстерьер здания. Второй критерий - наличие деталей на складе. При необходимой замене деталей, нужный элемент более редкого цвета может отсутствовать на складе и необходимо будет ждать доставку. Наиболее популярные цвета - коричневый и белый.
 • ❓ Сколько служит водосточная система?
 • Важно 2 фактора - качество водосточной системы и правильный монтаж. При неправильном монтаже даже самый качественный водосток, такой как Profil или Raiko, потеряют функциональную способность. Производители качественного водостока дают 30-40 лет гарантии на металлические водосточные системы и от 10 лет на пластиковые.
Швидке замовлення
Введіть свій номер телефону і наш менеджер передзвонить вам.