0 грн. 0

Туристичні та рибальські ножі

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Справжні туристичні та мисливські ножі – це часто не просто робочий інструмент, а й предмет гордості свого власника. А значить, він повинен не тільки добре різати, але й бути красивим, зручним і функціональним.

 Туристичні ножі – загальна класифікація

Ніж - це ручний інструмент з односторонньо заточеним лезом. Основне призначення – різати. Бувають складні ножі і мультитули, з фіксованим лезом (фікседи). Кухонні ножі ми в цій класифікації не розглядаємо, тому що це окремий і добре знайомий вид побутового інструменту.

  1. Туристичні ножі – прості, міцні, лезо легко заточувати і правити. Зручніше за все різати, стругати і трохи рубати ножем з фіксованим лезом і зручною рукояткою (з упорами під пальці) з синтетичних матеріалів. Рукоятку туристичного варіанту бажано вибирати яскравого кольору, щоб легко було знайти в траві або листі. Туристичні моделі, як правило, недорогі, але є особливі виконання з вороненою сталлю, імітація армійських і т.д., вартість їх вище.

  2. Мисливські ножі – виготовляють з твердих сталей, які довго тримають заточку і можуть впоратися з сухожиллями й кістками. Лезо широке, досить масивне в міцній і зручній рукоятці з натуральних матеріалів або їх імітації. Часто мисливські ножі прикрашені гравіюванням або різьбленням зі сценами полювання. Служити мисливські ножі повинні десятиліттями, звідси й високі вимоги до якості й відповідна ціна.

  3. Рибальські ножі – особливий вид інструменту. Адже зняти луску, випатрати рибу, коли все слизьке, колюче і мокре не так-то просто. Вістря має бути тонким і вузьким, щоб легко розпорювати черево. Рукоятка повинна дуже добре сидіти в руці і не ковзати, розвинена гарда (упор) вітається споживачами. Лезо рибальських моделей часто вигнута, а на зворотному боці (майже всіх моделей з прямим лезом) є спеціальна пилка (серейтор) для зняття луски. Матеріал леза рибальського інструмента тільки гарна нержавіюча сталь.

  4. Складні ножі – найпоширеніший тип, бажано мати з собою в кишені або рюкзаку, навіть якщо ви просто вирушили в найближчий парк на велосипеді. Розміри і дизайн найрізноманітніший, так само як і якість. Хороший ніж не буває занадто дешевим, навіть якщо це просто кишенькова модель з 5-ти сантиметровим л