В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Вуличні прожектори

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Вуличні прожектори спочатку застосовувалися в театрах, на стадіонах, будівельних майданчиках. Промінь прожектора відрізняється чітким напрямом і фокусуванням потужної світлової плями (на відміну від інших видів освітлювальних приладів, у яких пляма розсіяна). Поступово вуличні прожектори стали легшими, більш компактними та дешевшими. Вони перейшли зі сцен, сторожових башт і будівельних кранів в приватні будинки та ділянки.

Вуличні прожектори – особливості застосування

Перш ніж купити конкретний вуличний прожектор, варто чітко визначитись з його призначенням. Сучасні вуличні прожектори застосовують для створення:

  1. Робочого освітлення. Частіше за все це освітлення будівельних майданчиків, волейбольних і футбольних арен і т. д. Тут потрібен потужний і постійний світловий потік близький до природного освітлення.
  2. Охоронне освітлення. Мається на увазі периметр і територія підꞌїздів. Це не обов’язково потужний вуличний прожектор. Зазвичай це прилад середньої або невеликої потужності, підключений спільно з датчиком руху і камерою відеонагляду. В такому режимі світло вмикається лише при появі об’єкту, який рухається в секторі, що охороняється.
  3. Декоративного освітлення. Ось тут політ фантазії безмежний, якщо не враховувати закони фізики. Це і фасадні світильники і вуличні прожектори для басейнів. Тут світловий потік може бути будь-якої сили та будь-якого кольору. Самі прожектори можуть бути елементом фасадного декору або приховуватися в землі, під водою, в кущах.

Вуличні прожектори – критерії вибору

Якщо Ви визначилися з призначенням, розглянемо інші критерії вибору світлотехнічного обладнання.

Тип лампи

  1. Світлодіодні – найбільш сучасний і популярний варіант, який все більше витісняє інші джерела світла. Переваги світлодіодних вуличних прожекторів:
  • мінімальні енерговитрати;
  • потужний і яскравий світловий потік;
  • довговічність (строк служби 20-50 тисяч годин);
  • стійкість до вібрації та ударів;
  • мінімальна вага та розміри;
  • незначне нагрівання корпусу і широкий робочий діапазон температури (-30 +40).

Недоліки світлодіодів:

  • відносно висока вартість;
  • «місячний», холодний відтінок світлового потоку.

Існують вуличні прожектори з «білим світлом» для робочого і охоронного призначення, а також ви можете придбати «кольорові» моделі в стандарті RGB, див. фото нижче.

  1. Галогенні лампи – найближчий конкурент світлодіодних вуличних прожекторів, див. фото нижче. 

Переваги:

  • доступна ціна;
  • хороша передача кольору (вигідна для вітрин і виставкових центрів).

Недоліки:

  • сильний нагрів корпусу – до ліхтаря, який працює не торкнутися без рукавиць;
  • малий термін використання (до 4000 годин).
  1. Металогалогенні світильники – всередині встановлена газорозрядна лампа з високою світловіддачею. На основі цих ламп виготовляють потужні і далекобійні прожектори для висотних будівель. Металогалогенні лампи надійні і видають рівний промінь світла холодного відтінку навіть при перепадах напруги.
  2. Натрієві лампи – теж відносяться до газорозрядних і дають рівний світловий потік жовтувато-помаранчевого світла, див фото нижче. Декілька десятиліть вони були широко розповсюджені в вуличних ліхтарях, для освітлення доріг, тротуарів, периметрів будівель. Поступово зникають з використання.

За потужністю

Електрична потужність не є критерієм вибору вуличного прожектора. Ви можете купити світлодіодний світильник потужністю 30 Вт, який видає світловий потік співвідносний з галогенною лампою потужністю 150-300 Вт.

Тому виходити потрібно із світлового потоку прожектора, що вимірюється в люменах. Як приклад, той самий прожектор для вулиці на світлодіодах потужністю 30 Вт видає світловий потік 2700 люмен. Цього достатньо щоб освітлювати вхід та більшу частину двору приватного будинку.

При виборі прожектора для вулиці враховуйте:

  • силу світлового потоку;
  • направленість та фокусування променю;
  • максимальну дальність освітлення.

Перед тим як придбати вуличний прожектор, з’ясуйте всі ці дані у продавців.

За виготовленням

  1. Матеріал корпусу – якісні прожектори для вулиці виготовлені з алюмінію і його сплавів. Пластик не витримує високої температури і механічних впливів, придатний лише для невеликих точкових світильників.
  2. Вид кріплення стаціонарний або переносний. Якщо Вам потрібна переносна модель, то ручка для переносу повинна бути зручною на основі прожектора широкою та стійкою. Корпус повинен витримувати вібрацію та удари під час перекидання. Також повинен бути надійний провід з вилкою 
  3. Кріплення стаціонарних світильників повинно бути надійним і зручним. Щоб світловий потік можна було направити в будь-яку сторону і зафіксувати прожектор для вулиці в цьому положенні.
  4. Ступінь пилезахисту та вологопроникності вуличних ліхтарів та прожекторів маркується ступенем IPXX, де перша цифра означає ступінь захисту від проникнення твердих частин, друга від вологи. IP 00 означає повну відсутність захисту, IP 68 можливість повного занурення під воду на глибину до 1 метра, на протязі 1 години.

Для встановлення на вулиці підійдуть світильники зі ступенем захисту від IP 54 (потрібен навіс або захисний козирок), але краще за все купити прожектор зі ступенем захисту IP 65, для котрого додатковий захист не потрібен.

Купити вуличний прожектор через інтернет – вагомі аргументи

По-перше, ціна. Вартість одних і тих самих товарів в звичайних магазинах вища, ніж в інтернеті. А якість і гарантія такі самі.

По-друге, завжди доступні повні технічні характеристики товару і консультація кваліфікованого інженера, що далеко не завжди можна отримати в звичайному магазині.

По-третє, доставка. Витрачати час на поїздки, вибір і доставку світлотехніки на об’єкт нераціонально. Набагато практичніше оформити замовлення онлайн і отримати готовий товар одразу на об’єкті 

Якщо Вам потрібна консультація з вибору і розрахунків світлотехнічного обладнання, телефонуйте (050) 414-92-73. Також докладну інформацію про підбір і розрахунок вуличного освітлення ви знайдете в статті «ЯК ВИБРАТИ І ВСТАНОВИТИ САДОВІ СВІТИЛЬНИКИ ДЛЯ ОСВІТЛЕННЯ ЗАМІСЬКОГО БУДИНКУ».

Питання, що часто виникають про вуличні прожектори:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Вуличні прожектори?
  • Ціна на Вуличні прожектори від 74 до 8 341 грн.
  • ❓ Які популярні бренди в розділі Вуличні прожектори?
  • Вуличні прожектори Delux

    Вуличні прожектори Bemko

    Вуличні прожектори ilumia

    Вуличні прожектори Osram

    Вуличні прожектори Philips