В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Кран кульовий (запірна арматура)

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Хто і коли винайшов кульовий кран (їх ще називають запірною арматурою) достеменно невідомо. Дані щодо цього зовсім різні. Точно можна сказати, що він був винайдений у середині ХХ століття. З того часу крани даного типу стали незамінними як механізми для зупинки потоку рідин і газів у трубопроводах, у паливних, хімічних та водопровідних магістралях у промисловості, а також у системах внутрішньобудинкових комунікацій: у централізованих системах газо- та водопостачання, опалення. Секрет популярності кульового крана криється в його конструкції - він складається з кульового корпусу з отвором у формі сфери, всередині якого розташована кулька з отвором. Поворот кульки на певний кут відкриває чи закриває потік рідини чи газу.

Кульовий кран.jpg

З чого виробляють кульові крани?

З чого виготовляють цей тип кранів? Кульові крани можуть бути виготовлені з різних матеріалів, залежно від умов експлуатації та вимог до продукту.

- Нержавіюча сталь: кульовий кран з нержавіючої сталі добре підходять для експлуатації в тих галузях, де активно використовуються агресивні середовища, такі як кислоти, луги та солі. Запірна арматура з нержавіючої сталі також стійка до високих температур.

- Латунні кульові крани найчастіше встановлюють у системах водопостачання та опалення, оскільки латунь є гарним теплопровідником.

- Кульові крани із бронзи характеризуються чудовою стійкістю до корозії, тому їх широко використовують у морських умовах.

- Пластикова запірна арматура відмінно себе зарекомендувала при експлуатації в хімічно агресивних середовищах та водопровідних системах.

- Чавунні кульові крани найчастіше встановлюють у системах, які працюють при високих тисках та температурах.

- Крім того, можуть бути використані інші матеріали, такі як титан, кераміка, скловолокно і т.д.

Вибір кульових кранів залежить від багатьох факторів, таких як тип середовища, тиск, температура, розмір трубопроводу, а також вимоги до продуктивності та вартості.

Особливості вибору кульових кранів.jpg

Особливості вибору кульових кранів

Нижче наведено основні особливості, які потрібно враховувати при виборі кульового крана:

- Уважно поставтесь до вибору матеріалу, з якого виготовлена запірна арматура. Він повинен відповідати типу середовища, температури, тиску та інших умов експлуатації.

-Кульовий кран повинен бути пропорційний розміру трубопроводу.

- Особливу увагу при виборі кульового крана слід звернути на тип з'єднання, який повинен відповідати типу трубопроводу.

- Робочий тиск також важливий при використанні кульових кранів, тому слід вибирати кран з максимальним робочим тиском, що відповідає умовам експлуатації. 

- Тип ущільнення повинен бути обраний відповідно до типу середовища та температури.

- Вартість:необхідно вибирати кульовий кран з урахуванням вартості та його співвідношення з вимогами до продукту.

- Підбираючи запірну арматуру для монтажу тих чи інших систем, не забувайте звертати увагу на сертифікацію та відповідність стандартам безпеки та якості.

Запірна арматура для монтажа.jpg

Сучасні технології у виробництві кульових кранів

Прогрес не стоїть на місці і у виробництві кульових кранів активно застосовуються ті чи інші технології, покликані покращити характеристики запірної арматури відповідно до вимог сучасних інженерних систем.

- Сьогодні у виробництві кульових кранів використовуються композитні матеріали, такі як скловолокно, вуглепластик та кевлар, вони сприяють зменшенню ваги та підвищенню міцності та довговічності продукції.

- Застосування сучасних ущільнювачів, таких як фторопласт, допомагає підвищити стійкість до хімічних середовищ та високої температури.

- 3D-технології використовуються для створення більш складних форм та деталей, що дозволяє покращити продуктивність та надійність кульових кранів.

- Використання електроприводів у виробництві кульових кранів дозволяє автоматично контролювати та регулювати процеси роботи кульових кранів, що підвищує їх точність та ефективність.

Ці та інші технології дозволяють створювати більш ефективні та надійні кульові крани, які можуть використовуватися в різних умовах і застосуваннях.