Cтроительство и ремонт
Bсе для сада
Дом и квартира

Ґрунтування стін – чому іноді відпадає плитка від поґрунтованої поверхні

Нанести-грунтовку-на-стену.jpg Грунтовка-Церезит-СТ-17.jpg Грунтовка-Кнауф.jpg

Бувають випадки коли без ґрунтування ніяк не обійтись, а інколи можна нашкодити, а найчастіше на ґрунті економлять і в результаті толку від ґрунтування ніякого.

Суміші для ґрунтування призначені для покращення властивостей поверхні на яку наносяться. Наприклад зменшення водопоглинання, зміцнення, заповнення пор і підготовка поверхні до контакту з клейовими сумішами. Побічним ефектом є біологічний захист оброблена поверхня «не подобається» плісняві, грибкам та шкідникам, що живуть в дерев’яних елементах. Все це добре, але є нюанси.

На вигляд розчин для ґрунтування це така собі каламутна водичка, яка злегка липне до пальців. Діючим є тільки реальний сухий залишок у вигляді плівки чи поглинутого в поверхнею полімеру, що зміцнив рихлу й нестійку структуру. Щоб ефект був відчутним треба, щоб вміст діючої речовини був не менше за 7-9%. А по зовнішньому вигляду неможливо відрізнити 3% -розчин від 12%, чим користуються деякі недобросовісні виробники і будівельники.

Та навіть якщо з концентрацією все добре ґрунтовка не за призначенням може призвести до великої шкоді. Мета цієї статті навчитись розбиратись в класах і типах сумішей для ґрунтування

Різновиди і призначення ґрунтовок

Для чого взагалі ґрунтуються поверхні:

 • це захист від грибків та шкідників – особливо актуально для ґрунтування дерев’яних поверхонь;

 • зменшення водопоглинення стіною, деякі ґрунти утворюють таку собі плівку на поверхні цегли, бетону чи піноблоку;

 • зміцнення поверхні щоб стіна не кришилась і шпалери чи фарба не відклеювались;

 • підготовка під шпаклювання щоб фінішне вирівнювання можна було зробити тоншим шаром і воно стало одним цілим зі стіною;

 • якщо стіна в плямах невідомого походження є якісь вицвілі чи «жирні» ділянки густий шар ґрунтування допоможе відсікти такі ділянки від фінішної фарби і вони не проступлять на поверхні.

Можна виділити три принципово різні за дією і за призначенням види грунтовок:

 1. Бетоноконтакт на основі акрилу Головне призначення закрити поверхню плівкою, щоб водопоглинання зменшилось до нуля. Необхідний коли на бетонну чи іншу схожу основу наноситимуть гіпсову штукатурку. Бо інакше між гіпсом і бетоном періодично буде з’являтись волога, і гіпсова штукатурка відстане потріскається і відпаде. Друга важлива властивість поверхня стає шершавою і до неї краще «прилипає» наступний шар покриття

  Матеріал має специфічний рожевий колір, легко наноситься і досить швидко сохне 2-4 години залежно від температури і вологості повітря.

   Бетонконтакт.jpg

  УВАГА! Бетонконтакт – часто рекомендують як основу під плитку. Але адгезія (сила прилипання) акрилової плівки до бетону 0,3-0,4 мПа, тоді як клей для плитки має показники щонайменше 0,5мПа, а якщо плитка масивна, то 1, а то й 2 мПа. І тут може вилізти такий собі підводний камінь - плитка разом з шаром клею може відірватись від стіни по лінії нанесення Бетонконтакту, бо сила зчеплення плиткового клею з плівкою набагато вища ніж плівки зі стіною.

  ВИСНОВОК – Бетонконтакт зайвий і навіть заважає, коли до бетону будуть застовповані штукатурні чи клейові суміші на основі цементу. Цемент з бетоном і без ґрунтовки має чудову силу зчеплення.

 2. Ґрунтовки глибокого проникнення на основі латексу – не дають ефекту поверхневої плівки, зменшують але не блокують повністю водопоглинання. Головна мета зміцнити рихлі й пористі поверхні, див зображення нижче. Бетонні та цегляні стіни не мають особливої потреби в такому виді ґрунту, за виключенням цегляної кладки де така суміш дає захист від грибка та плісняви та заповнює пори, щоб туди не потрапляла вода.

   

  Грунтовка-глубокого-проникновения.jpg 

  Головна проблема цього виду ґрунтовок - дуже важко перевірити якість на етапі нанесення, той самий сухий залишок про який ми писали вище. В будь якому випадку ґрунтувальна суміш хоча б зв’яже пил і допоможе кращому зчепленню основи й декоративного шару.

 3. Універсальні гідроізолюючі ґрунтовки для заливних підлог та інших випадків. Годиться скрізь, де треба щоб основа не пропускала і не випитувала вологу. Наприклад якщо залити суміш для підлоги що самовирівнюється на непоґрунтовану поверхню замість гладенької красивої підлоги отримаємо місячну поверхню з кратерами бульбашками та нерівномірно міцною поверхнею. Бо частина води з розчину для підлоги була поглинута щілинами порами й тріщинками основи. Такий вид ґрунтовки дає об’єднаний ефект від перших двох і заповнення пор і зміцнення поверхні з утворенням поверхневої плівки.

    Гидрозилояция-для-пола.jpg Грунтовка пола под наливной самовыравнивающийся пол.jpg

Чим концентрат кращий за готову суміш для ґрунтування

Концентрат грунтовочной смеси.png Грунтовка-фасовка-на-разную-площадь.jpg

На готових сумішах для ґрунтування дуже рідко (майже ніколи) вказується процент сухого залишку. А від ґрунтовки в якій діючої речовини 3-5% толку ніякого. Саме такі суміші найчастіше продаються в недорогому сегменті. Тому набагато вигідніше купити концентровану ґрунтовку і розвести її до потрібної концентрації самостійно.

На концентратах теж частіше пишуть тільки пропорції для приготування, але все ж якщо знайти концентрат на якому вказано сухий залишок то можна отримати якісну суміш.

Для різних поверхонь і різних видів покриття концентрація різна, але найчастіше для підготовки стін потрібна концентрація 7-9%, для підлоги 12-14%.

Якщо в якості концентрату є сумніви, то наприклад 50% концентрат легко можна використати як клей. А от ґрунтувати сумішшю такої концентрації не варто, занадто густа суміш з високою в’язкістю не зможе заповнити пори й глибоко проникнути в основу.

Якщо у вас є конкретні питання по вибору і застосуванню сумішей для ґрунтування, телефонуйте за номером (050) 414-95-73

Категории
Читайте также
Быстрый заказ
Введите свой номер телефона и наш менеджер перезвонит вам.