0 грн. 0
Фільтр:
Відібрано:
Елемент: Стартова планка
Ціна
Від
До
96
1926

Стартова планка

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Стартовий профіль – це вузька планка із замком, за яку потрібно заклацнути першу (нижню) панель сайдингу. Стартова планка повністю прихована першої панеллю, її не видно, тому вона завжди біла або сіра незалежно від забарвлення основних панелей. Не варто плутати стартовий профіль з J-планкою (Джей профілем) – це різні елементи і їх призначення майже не перетинається.

Що таке стартовий профіль для сайдингу

Стартова планка – це фундамент, за яким будується весь фасад. І від того, наскільки рівно і міцно закріплений стартовий профіль, залежить геометрія облицювання фасаду. Навіть маленький перекіс може призвести до того, що сильний вітер вирве зі стіни основні панелі. Та й візуально перекіс панелей буде видно і псуватиме враження. Фізично стартова планка сайдингу являє собою складний профіль, який фіксує й утримує перший ряд панелей, див. малюнок нижче.

Стартовый профіль сайдингу

Стартова планка випускається довжиною 3-3,8 метра і розрахована на монтаж навколо всього периметру будівлі. Нагорі, під карнизом, монтується фінішна планка. ЇЇ на відміну від стартової смуги видно, тому має гармоніювати за кольором з основною обшивкою. Радимо підбирати в колір основного сайдингу або для контрасту можна купити білу або коричневу планку.

Початкова планка визначає не тільки міцність, а і геометрію обшивки фасаду, від її правильного розміщення відповідно до цоколю залежить захищеність фундаменту від вологи. Детальніше про це поговоримо нижче.

Помилки монтажу стартової смуги сайдингу і не тільки

Розберемося, як правильно монтувати стартову планку сайдингу і чого при установці робити не можна:

  1. Каркас і лати повинні бути жорсткими і легкими. Один з кращих матеріалів для обрешітки – це профіль для гіпсокартону. Крім жорсткості, риштування має забезпечувати зазор між стіною або поверхнею утеплювача в 3-4 см. Сайдинг належить до системи вентильованих фасадів і зазор потрібний для вільної циркуляції повітря знизу-вгору. Це означає, що вся обрешітка й стартовий профіль повинні бути змонтовані таким чином, щоб знизу надходив потік повітря, але не було великих щілин і отворів, через які всередину могли потрапити сміття або дрібні тварини.

    Зазор що вентилюється під сайдинг

  2. Кріплення стартового профілю без перевірки будівельним рівнем неприпустимо. Так майже ніхто не робить, але все ж буває, що розмічальний шнур натягується на око. Точно виставити периметр для стартової смуги допоможе водяний рівень, див. малюнок нижче.

  3. Пропуски – не по всьому периметру міцно з’єднано з початковою планкою. Буває, що не вистачило всього 50-60 см, не купувати ж через це цілу планку стартового профілю. Якщо 85-90% першої панелі сайдингу закріплено, здається, що не буде нічого страшного, насправді ж під час грози і шквальних поривів вітру панель сайдингу може вирвати саме через такі слабкі місця.

  4. Монтаж стартового профілю занадто близько до облицювання фундаменту (менше 40 мм). Немає місця для відсікаючої (крапельної) планки і для вільного руху повітря.

  5. Монтаж початкового профілю без відсікаючої (крапельної) планки над фундаментом – тоді конденсат і волога будуть потрапляти на фундамент.

Якщо потрібно купити стартовий профіль сайдингу або розрахувати весь набір елементів, телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.