0 грн. 0

Гіпсокартон вогнестійкий

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Вогнестійкий гіпсокартон – використовують для проведення будівельних робіт з облицювання поверхонь та ізоляції їх від впливу полум'я, високих температур. Один з видів традиційного гіпсокартону (ГКЛ), який складається з двох шарів паперу оброблених антипіреновою речовиною, гіпсової плити та спеціальних армуючих додатків (скловолокно та глина).

Вогнестійкий гіпсокартон в роботі.jpg

Загальні характеристики вогнестійкого гіпсокартону

Зовнішній паперовий шар вогнестійкого листа має рожеве забарвлення, що легко виділяється серед інших видів – вологостійкого (блакитний), універсального (сірий). Удосконалена структура, покращена армуюча функція забезпечують витривалість після займання від 20 до 60 хв., що значно довше, ніж у звичайного.

При виробництві до гіпсової основи додано кристалізовану воду, яка дозволяє йому не горіти одразу після займання, а ще певний час гасити себе самостійно. Під час виготовлення через максимальне стиснення усіх складових частин листа, проникність повітря досягає надто низьких показників, а отже процес горіння та тління неможливий без доступу кисню. Зважаючи на особливі властивості, ціна вогнестійкого гіпсокартону значно вища, ніж вартість традиційного листа.

ГКЛ з термостійкими властивостями поділяють за фомою кромки на:

 • пряму;
 • напівкруглу;
 • скошену;
 • заокруглену та інші.

Форма кромки.jpg

Слід враховувати, що після монтажу двох листів утворюється щілина, яку додатково слід заповнити шпаклівкою та армувальною стрічкою. Чим глибшим буде з'єднувальний шов, тим міцнішим буде стик.

Основні фізичні параметри листа наступні:

 • довжина 2000 та 2500 мм;
 • ширина 1200 мм;
 • товщина 12,5 мм.

В асортименті товарів виділяють особливий вид, який поєднує у собі вогне та вологостійкі властивості одночасно. Їх обирають для спеціальних виробничих приміщень, де переважає підвищена вологість повітря та спеціальні вимоги до пожежної небезпеки.

Вогнетривкий гіпсокартон – сфера застосування 

Вогнестійкий гіпсокартон розроблено спеціально для обшивки стін та стелі, створення перегородок. Зважаючи на порівняно високу ціну листа, місце застосування доволі вузькоспеціалізоване:

 1. Внутрішні роботи у приватному будинку: димоходи пічок, повітропроводи, котельні, лазні. Декорування приміщень, облицювання стін фальш каміну, монтаж підвісних стель.
 2. Технічні та промислові приміщення: вентиляційні шахти, короби для електрощитових.

Відповідно до вимог законодавства, кожен виробник надає сертифікати якості на продукцію, які відповідають особливим показникам безпеки: горючість, токсичність, утворення диму та займистість.

Правила монтування вогнестійкого ГКЛ

Проводиться лише з використанням металевого профілю для гіпсокартону, застосовувати дерев'яні конструкції категорично заборонено.

Профіль для гіпсокартона.jpg

Для задоволення потреби додаткової ізоляції вибирають фольговану мінеральну вату, а усі стики листів закривають металевими куточками, а не пластиковими. Важливо, що застосовувати пінопласт для утеплення заборонено, через схильність до швидкого займання. Під час роботи у дерев'яних приміщеннях, монтується металевий каркас та приклеюється додатково армувальна стрічка.

Як і звичайний ГКЛ підлягає шпаклюванню, фарбуванню, укладці плитки. Для фінішних завершальних робіт варто обирати суміші на полімерній основі з термостійкими характеристиками.

Вогнестійкий гіпсокартон – переваги та критерії вибору

Обравши для проведення оздоблювальних робіт вогнестійкий гіпсокартон зростає продуктивність реалізації багатоваріантних архітектурно-інтер'єрних рішень. Звертаємо увагу на наступні переваги використання:

 1. Екологічно чистий матеріал, придатний для роботи у будь-якому приміщенні – від дитячих кімнат до промислових та технічних споруд.
 2. Забезпечує повітрообмін між стінами та теплопровідність.
 3. Висока пожежостійкість.
 4. Додаткова шумо та теплоізоляція.
 5. Тривалий термін експлуатації.
 6. Піддається згинанню, нарізається канцелярським ножем на фрагменти, які необхідні для роботи.

Однак, слід пам’ятати про певні недоліки, які притаманні цьому виду, наприклад при монтажі кріплень слід додатково укріплювати місця отворів від шурупів. Зважаючи на рожеве забарвлення зовнішнього шару, необхідно добре нанести шпаклівку, щоб перекрити колір паперу.

Особливі критерії, які необхідно врахувати перед тим, як купити вогнестійкий гіпсокартон його зовнішній вигляд (наявність механічних пошкоджень), маркування виробника та правильні умови зберігання.

Вогнестійкий гіпсокартон.jpg

Як купити вогнестійкий гіпсокартон в інтернет-магазині “Наша Стройка”?

Щоб купити вогнестійкий гіпсокартон, скористайтеся простою електронною формою для замовлення на сайті, або зателефонуйте до call-центру за телефоном – 0800 50-54-52. Якщо при виборі товару, у вас виникають додаткові запитання, звертайтеся за консультацією до менеджерів. Здійснюємо продаж з доставкою по всій Україні.