В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Голкопробивний геотекстиль

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Голкопробивний геотекстиль – це синтетичний матеріал, різновид геотекстилю, у вигляді нетканого полотна з поліпропіленових волокон. Оскільки він пропускає воду і повітря застосовується для систем дренажу, фільтрації, розділення шарів різних матеріалів і для зміцнення схилів. Це один з найпоширеніших і затребуваних геосинтетичних матеріалів. Далі розберемося в технології виробництва відмінностях і нюансах, які впливають на вибір і ціну матеріалу.

Голкопробивний геотекстиль.jpg

Види і способи застосування голкопробивного геотекстилю

Сировиною для виготовлення є поліпропілен з стабілізуючими добавками. За способом виготовлення існує два різновиди иглопробивного геотекстилю:

  1. Класичний. Неткане полотно з хаотично переплетених волокон. Скріплення відбувається на спеціальному верстаті з безліччю зазубрених (як гарпун) голок, які і сплітають нитки в єдине полотно.

  2. Термофіксований. Крім усього перерахованого в попередньому пункті, голкопробивний геотекстиль додатково зміцнюється прокаткою гарячими валиками і гарячим повітрям. Волокна злегка розм'якшуються і злипаються в точках перетину. Цей різновид називається термоскріпленим геотекстилем. Вона набагато міцніший і дорожчий за ціною, але і сфера застосування принципово інша.

Види геотекстиля.jpg

Ключовими відмінностями двох різновидів матеріалів є:

  • коефіцієнт подовження – класичний геотекстиль тягнеться набагато сильніше ніж термофіксований - це важливо при розділенні шарів сипких матеріалів в дорожньому будівництві;

  • міцність на розрив – набагато вища у термофіксованого глкопробивного геотекстилю;

  • водопроникність – краща у класичного тому що структура більш «пухка», але залежить від навантаження на матеріал, якщо геосинтетика присипана значним шаром грунту матеріал стискається структура ущільнюється, а водопроникність зменшується;

  • розмір пор – визначає систему фільтрів здатності, змінний параметр так як теж сильно залежить від стиснення.

У таблиці нижче показано наскільки кожен з видів матеріалу підходить під конкретну сферу застосування.

Галузь застосування

Голкопробивний геотекстиль класичний

Термофіксований геотекстиль

Дренаж

Ідеально підходить, завдяки низькій ціні, «пухнастій» структурі і високій водопроникності

Підходить за всіма параметрами, але ціна геотекстилю цього типу вище

Дорожки та тротуари

Добре підходять варіанти з високою щільністю 250-300 г/м2, але ціна набагато вище

Ідеально підходить по співвідношенню ціна/властивості

Плоскі кровлі, в тому числі «зелені»

Використання обмежене, через невисоку міцність на розрив і на занадто високий коефіцієнт розтягування

Ідеально підходить за характеристиками міцності, товщини і структури

Садівництво, агротехнології та відведення стічних вод

Підходить як різновид мульчі, агроволокна або агротканини, але будьте уважні, геотекстиль не дуже добре стабілізований від ультрафіолету

Підходить як зміцнюючий, захисний і стабілізуючий матеріал.

Пристінний дренаж в житловому будівництві

Підходить, але тільки досить високої щільності.

Підходить з базових параметрів, краще тільки термофіксований геотекстиль.


Голкопробивний геотекстиль часто застосовується в комплексі з шиповидними і плоскими геомембранами в системах будівництва фундаментів і плоских дахів.

Як вибрати голкопробивний геотекстиль

Головний критерій – це сфера застосування. Наприклад, на малюнку нижче структура плоскої покрівлі. Тут прошарок геотекстилю потрібен для розділення хімічно різнорідних і несумісних матеріалів полістиролу і ПВХ мембрани. Тут важлива достатня товщина і міцність, а значить сюди ідеально підійде иглопробивной геотекстиль щільністю 140-210 г / м2.

Структура покрівлі.jpg

Якщо коротко, то при виборі иглопробивного геотекстилю звертайте увагу на:

  1. Спосіб виготовлення. Як ви вже знаєте термічно зміцнений матеріал перевершує класичний за всіма показниками механічної міцності, при однаковій щільності.

  2. Щільність – вимірюється в г/м2 – він неї залежить міцність і фільтруючі здатності, тільки порівнювати потрібно голкопробивний геотекстиль одного класу з однаковою технологією виробництва.

  3. Бренд і країна походження. Європейські стандарти суворіші за  вітчизняні і матеріал проходить більшу кількість тестів і випробувань. Багато характеристик вітчизняного та китайського геотекстилю взагалі не декларуються, тому що не проводилися вимірювання. Головною перевагою вітчизняних видів голкопробивного геотекстилю є низька ціна при якості прийнятного рівня.

  4. Розміри рулону. Для дорожнього будівництва цікаві варіанти з шириною 4-5 метрів, але для інших сфер застосування зручніше працювати з голкопробивним геотекстилем шириною 2-2,5 метра.

Як вигідно купити голкопробивний геотекстиль в інтернет-магазині Побудуй

По-перше, можна заощадити час і гроші на комплексному замовленні.

По-друге, ви можете купити не повний рулон, а потрібну кількість голкопробивного геотекстилю бренду Bonar. Ми можемо відрізати під замовлення потрібну кількість матеріалу кратно ширині рулону.

Якщо виникли конкретні питання по наявності, характеристиках, цінах або можливості купити  голкопробивний геотекстиль в вашому регіоні телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.