Отже, справа дійшла до покрівлі, і ви розглядаєте варіант бітумної черепиці. Про переваги і недоліки покрівлі з бітумної черепиці сказано і написано вже багато. Якщо ви тільки починаєте цікавитися цим матеріалом рекомендуємо прочитати статтю «Бітумна черепиця - первооснова», а якщо цікавитеся детальною будовою підпокрівельного пирога і способами надійної герметизації з’єднань, вентиляційних проходів і єндови, то ця стаття для вас.
На Мал.1 показаний повний і максимальний склад покрівельного пирога. Які з цих шарів обов'язкові, а без чого можна обійтися розберемо більш детально. Почнемо з зовнішнього покриття і будемо рухатися вглиб.
Мал.1 Конструкція покрівлі з бітумною черепицею
Це основний покрівельний матеріал, навіщо він потрібен і чому повинен бути якісним зрозуміло без коментарів.
Це тонкий рулонний матеріал на основі просоченого бітумом полотна. Здавалося б, навіщо він потрібен, адже бітумну черепицю можна укладати прямо на підкладку, а килим використовувати тільки для складних місць і з’єднань або зовсім заощадити, і обійтися без нього. Але більшість виробників знімають гарантію, якщо черепиця укладена без підкладкового килима, і не дарма, оскільки підкладковий килим забезпечує:
З OSB плит або вологостійкої фанери. Бітумну черепицю ще називають м'якою. Саме підкладка дає тверду основу для покрівлі. Кріпиться вона саморізами до крокв з перекладанням по швах (подібно до цегляної кладки).
Між покрівельним покриттям і утеплювачем повинен бути невеликий повітряний простір і щоб він був, до крокв прибивають рейки, які є латами і контрлатами (див. Мал. 2). Потік повітря повинен безперешкодно підніматися від кромки карниза до кінька (див. Мал. 3).
Сам кіньок (вершина хребта даху) завершується спеціальним елементом, який захищає дах від опадів і дозволяє «дихати» підпокрівельному простору (див. Мал. 4).
Рис. 3 Рис. 4
Рис 4
В першу чергу вільний повітряний потік потрібен для того, щоб підтримувати утеплювач (базальтову вату) в сухому стані. Вторинна функція - відведення «зайвого» тепла в літній час, Мал. 3 якраз про це. Ось тут в повній мірі проявляється поліпшена теплова захищеність бітумної покрівлі. І економія на кондиціонуванні влітку і на опаленні взимку вийде істотна. Адже дерев'яна підкладка і бітумна черепиця самі по собі хороші теплоізолятори.
Мал.5
В якості шару гідроізоляції можуть використовуватися два види матеріалів:
1. Недорога плівка з обмеженою паропроникністю, типу Гидробарьер тм. Вона утримує конденсат і вологу з боку покрівлі (клас опору проникненню води W2). Одночасно проникна для пари зсередини - це значить, що зайва волога з утеплювача буде випаровуватися.
ВАЖЛИВО! Має значення, яким боком монтувати Гидробарьер ТМ, «верхня» сторона відрізняється яскравістю кольорової смуги і написи.
Клас W2 значить, що плівка утримує 50% води, що на неї потрапила протягом доби, паропроникність при цьому не перевищує 30-40 г / м2 / 24 год, тому укладати плівку Гидробарьер прямо на мінеральну вату не можна. Потрібен подвійний вентиляційний зазор див. Мал. 6.
Мал.6
А це додаткові контрлати і ускладнення монтажу, особливо для дахів складної конфігурації.
Але якщо у вас проста двосхила покрівля, то рішення гідроізоляційна плівка + додаткові контрлати буде оптимальним.
Супердифузійна мембрана типу Евробарьер ТМ - це матеріал нового покоління, за властивостями гірдозахисту і паропроникності перевершує гідроізоляційну плівку в кілька разів.
Так індекс опору проникненню води - W1 (утримується 100%), а паропроникність 1400 г / м2 / 24 год, що більш ніж в 20 разів більше ніж у плівки Гидробарьер ТМ. Це дозволяє укладати мембрану прямо на мінеральну вату, це значить, що вентиляційний зазор потрібен один і не потрібні додаткові контрлати (див Мал. 7).
Мал. 7
Це спрощує конструкцію і дозволяє надійно захистити покрівлю навіть з дуже вигадливою конфігурацією і безліччю з’єднань і розжолобків (єндов).
Те, що він потрібен для збереження тепла зрозуміло без зайвих запитань (див. Мал. 8).
Мал. 8
Вибирайте максимально щільний і не схильний до просідання та сповзання матеріал, базальтова вата в цьому відношенні краще скловати, але ціна вище.
Зрозуміло, що він не повинен пропускати пар, а звідки і куди стане зрозуміло з малюнка нижче.
Головне завдання гідроізоляції і пароізоляції, щоб мінеральна теплоізоляція залишилася сухою. А паробар'єр ще повинен бути суцільним і герметичним. Для цього застосовують спеціальні будівельні стрічки з клейкою основою на базі бутилкаучуку.
Укладають пароізоляційні плівки з напуском 10-15 см і місця стиків проклеюють стрічками. Також проклеюють місця з’єднань плівки до будівельних конструкцій і місця випадкових або технологічних проколів (цвяхи, саморізи, будівельний степлер).
Тут стануть в нагоді бітумний клей, спеціальні планки, гідроізолюючі фартухи, єндовий килим і спеціальні клапани, які є у більшості виробників. Загальна логіка цих робіт максимальна щільність прилягання і багатошарова гідроізоляція.
На Рис 9 а, в, с, зображений порядок укладання покрівельного покриття на складних ділянках.
Рис. 9 с
Якщо вам потрібні більш докладні інструкції або консультації щодо застосування тих чи інших матеріалів телефонуйте за номером (0800) 50-54-52. Завжди раді вам допомогти.