0 грн. 0

Компресор – на що звернути увагу при купівлі

Вирішили купити компресор? Перед його придбанням ви, найімовірніше, перечитаєте купу матеріалу щоб не помилитися і вибрати найкращий. Ми полегшимо Вам завдання і зведемо в даній статті все, на що слід звернути увагу при покупці компресора. 


Що з себе являє компресор і для чого його можна використовувати

Говорячи простими словами, компресор – це апарат, який призначений для стиснення і переміщення повітря. 

Як влаштований повітряний компресор схема.jpg

Компресор складається з:

 1. Компресорної головки. Складовими головки є: циліндр, поршень, кільця поршня, шатун, колінчастий вал і клапани. Її завданням є запуск повітря через впускний клапан, стиснення повітря поршнем, і його подальша передача через випускний клапан. Поршень приводиться в дію двигуном.

 2. Ресивер. Стиснене повітря переходить в приймач, в якому повітря рівномірно розподіляється та підтримується його постійний тиск.

 3. Прессостат. Щоб в потрібний момент подача повітря припинилася, прессостат після досягнення достатньої кількості повітря зупиняє двигун. І навпаки, при зниженні тиску в ресивері – запускає двигун.

Сфера використання компресора охоплює багато галузей від медицини і металургії до автосервісів. Побутові компресори можна використовувати для:

 • підкачки шин в автомобілі, надування м'ячів, надувних човнів і басейнів;

 • очищення радіатора автомобіля (так само знадобиться продувний пістолет);

 • проведення фарбувальних робіт за допомогою фарборозпилювача;

 • використання будь-яких пневматичних інструментів, наприклад: дрилі, молотка, шуруповерта тощо;

 • обприскування дерев від шкідників;

 • прибирання території від сухого листя і подібного сміття;

 • при ремонтних роботах, особливо з використанням піску.

Як вибрати компресор і на що звернути увагу при його покупці

Розберемо детально, на які характеристики треба звернути увагу при виборі:

 1. 1. Тип пересування:

  • стаціонарні – використовують на промислових підприємствах;

  • пересувні – бувають різних габаритів, підійдуть як для дому, так і для невеликого підприємства.

  • переносні – невеликі, компактного розміру, невеликої потужності;

 2. Робочий тиск – тиск створюваний в ресивері. Для більшості дій та інструментів які будуть підключені, досить 8-10 бар. До речі, немає різниці між одиницями вимірювання в бар і атмосферах.

 3. Обсяг ресивера – для домашнього користування достатньо 100-110л.

 4. За типом роботи:

  • гвинтові (ротаційні) – ремонт та обслуговування складніше і дорожче, частіше використовується для стаціонарних компресорів;

  • спіральні – вимагають дуже чистого повітря, в однієї з спіралей недовгий ресурс роботи;

  • поршневі – ціна нижче, прості в обслуговуванні і ремонті.

 5. Потужність. Для більшості виконуваних побутових завдань достатньо потужності 2500-2700Вт.

 6. Поршневі компресори можуть відрізнятися за кількістю циліндрів:

  • одноциліндрові – стиснення повітря здійснюється за рахунок роботи одного циліндра;

  • в двоциліндрових або V-образних – стиснення повітря проходить поетапно в двох циліндрах;

  • багатоциліндрові – відповідно почергова робота декількох циліндрів.

 7. Продуктивність – характеристика, що дозволяє визначити з якою швидкістю компресор створює потрібний тиск в ресивері, чи скільки буде потрібно часу, щоб компресор був готовий до подальшої роботи. Рекомендуємо робочу продуктивність до 300 л/м, при обсязі ресивера 100л.

 8. Масляні і безмасляні компресори відрізняються необхідністю наявності масла для змащування поверхонь схильних до тертя. Безмасляні використовують в галузях де необхідне особливо чисте стиснене повітря, наприклад в фармації. Більш поширеними є масляні компресори.

 9. При виборі передачі в компресорі, точніше механізму, який передає крутний момент від двигуна на частину апарату з повітрям яке стискається, слід визначитися які види робіт Ви будете виконувати. Для простих і короткочасних робіт можна вибирати прямий привід, якщо є необхідність в тривалих або складних роботах, краще вибрати тип, де передача здійснюється за рахунок ременя.

Кілька важливих моментів

 • слід купувати моделі з більшою потужністю ніж Ви збираєтеся використовувати, так як робота на максимальних режимах може вивести компресор з ладу;

 • зверніть увагу, виробники вказують характеристики при температурі роботи 20ºС, якщо Ви працюєте в інших температурних режимах, враховуйте, що показники можуть змінюватися;

 • іноді тиск вказаний вище, в технічній документації може не відповідати дійсності через втрати при переміщенні повітря, тому краще брати трохи більше бар.

Тему компресорів можна розкривати нескінченно довго. Якщо у Вас залишилися питання ви можете зателефонувати спеціалістам інтернет-магазину "Наша Стройка", або написати в онлайн-чат (функція для інтровертів). Також можете ознайомитися з асортиментом на сайті в будь-який зручний для Вас час.

Категории
Читайте также